Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Планування раціонального природокористування та охорона навколишнього середовища

Планування раціонального природокористування та охорона навколишнього середовища

Назва:
Планування раціонального природокористування та охорона навколишнього середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,92 KB
Завантажень:
535
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Планування раціонального природокористування та охорона навколишнього середовища


План
Принципи, завдання та методи планування природокористування.
Екологічні вимоги до створення і функціонування споруд та об’єктів.
Охорона довкілля в агроекосистемах.
Природно-заповідний фонд. Червона книга України.
Проблеми розвитку заповідної справи в Карпатському регіоні.


1. Планування природокористування являє собою комплекс дій і рішень, розробка специфічних стратегій, призначених для реалізації поставлених цілей. Основними етапами планування в будь-якій сфері діяльності (за умови, що мети визначені) є збір і аналіз інформації, прогноз зміни ситуації в майбутньому, розробка конкретних заходів для досягнення визначеного результату, формування організаційної структури для реалізації заходів, розподіл ресурсів і вибір джерел фінансування.
Можна виділити наступні принципи в сфері планування охорони навколишнього середовища і раціонального природокористування України:
послідовне рішення проблем розвитку господарського комплексу держави, при якому цілком враховуються екологічні і природно-географічні умови конкретних територій;
послідовне досягнення на кожній конкретній території якості середовища проживання, що відповідає системі оцінок генетичного здоров'я населення;
відновлення і збереження біосферної рівноваги, генетичного фонду тваринного світу;
раціональне використання всього природно-ресурсного потенціалу України.
Завданнями державного планування природокористування є:
Визначення основних напрямків державної політики в області охорони навколишнього природного середовища.
Формування достовірної бази даних про стан природно-ресурсного потенціалу в Україні, збір системно-організованих даних про природні ресурси і природні об'єкти в межах адміністративних територій (область, АР), призначених для забезпечення процесу прийняття управлінських рішень з питань охорони навколишнього середовища, використання природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки.
Розробка конкретних програм, планів, заходів, спрямованих на охорону навколишнього середовища і раціональне природокористування в наступних сферах:
екологічно безпечний розвиток виробництва і розміщення продуктивних сил;
створення здорового середовища проживання населення; попередження і зменшення небезпечного впливу природних явищ, техногенних аварій і катастроф;
оздоровлення порушених екосистем в екологічно несприятливих регіонах України;
вирішення глобальних екологічних проблем, міжнародне співробітництво в області природоохоронної діяльності.
Своєчасне забезпечення намічених нормативно-правовою базою заходів і програм. Розробка стандартів і нормативних екологічних вимог до господарської діяльності (при усіх формах власності), антропогенних навантажень і стану довкілля.
Формування ефективної системи органів державного управління в області екології і природокористування, що покликані здійснювати єдину екологічну політику України на різних рівнях планування - на рівні країни, регіонів, конкретних проектів і програм.
Розробка ефективної системи фінансування заходів, спрямованих на охорону природи і раціональне природокористування.
Основними методами планування природокористування на державному рівні є нормативний і програмно-цільовий методи.
Екологічний норматив визначає ступінь максимально допустимого втручання людини в екосистеми, при якій зберігаються екосистеми бажаної структури і динамічних якостей.
Сутність програмно-цільового методу планування закладається в комплексному підході до досягнення заданої мети за допомогою особливої програми, у якій передбачається організаційний механізм реалізації програми. Першим етапом програмно-цільового планування є постановка і чітке формулювання визначеної задачі; під конкретну задачу розробляється і затверджується план дій (програма) з детальним описом заходів і осіб (організацій), відповідальних за проведення кожного заходу. Програма повинна передбачати джерела фінансування, етапи реалізації, критерії оцінки досягнутих результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Планування раціонального природокористування та охорона навколишнього середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок