Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Охорона водних ресурсів

Охорона водних ресурсів

Назва:
Охорона водних ресурсів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,01 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Охорона водних ресурсів
Сергій Саражин,
Черкаський державний університет ім. Б. Хмельницького, біологічний факультет
Проблеми чистої води й охорони водних екосистем стають дедалі гострішими з історичним розвитком суспільства, стрімко збільшується вплив на природу, що викликається науково-технічним прогресом.
Вже зараз у багатьох районах земної кулі спостерігаються великі труднощі в забезпеченні водопостачання і використання води внаслідок якісного і кількісного виснаження водних ресурсів, що пов'язано з забрудненням і нераціональним використанням води.
Що стосується України, то наша держава має колосальні водні ресурси. Так основними джерелами прісної води на території України є стоки річок Дніпра, Дністра, Південного Бугу, Сіверського Дінця, Дунаю з притоками, а також малих річок північного узбережжя Чорного та Азовського морів.
Сумарна величина стоків річок України без Дунаю в середній за водністю рік становить 87,1 млрд. куб. метрів, знижуючись у маловодний рік до 55,9 млрд. куб. метрів. Безпосередньо на території держави формується відповідно 52,4 і 29,7 млрд. куб. метрів води, решта надходить з суміжних територій. Водні ресурси Дунаю становлять у середньому 123 млрд. куб. метрів води на рік.
Прогнозні ресурси підземних вод питної якості розподілені на території України вкрай нерівномірно і становлять 22,5 млрд. куб. метрів на рік (61,7 млн. куб. метрів на добу), з яких 8,9 млрд. куб. метрів (24,4 млн. куб. метрів на добу) гідравлічно не сполучені з поверхневим стоком і становлять додаткову складову до поверхневого стоку. Водозабір підземних вод у складі прогнозних ресурсів становить 21 відсоток, що свідчить про можливість ширшого використання їх у багатьох областях.
З метою повного забезпечення населення та народного господарства необхідною кількістю води в Україні збудовано 1087 водосховищ загальним об'ємом понад 55 млрд. куб. метрів, 7 великих каналів довжиною близько 2000 кілометрів з подачею на них понад 1000 куб. метрів води за секунду, 10 великих водоводів великого діаметру, якими вода надходить у маловодні регіони України.
Але при будівництві було порушено баланс екосистеми, тому для екосистем більшості водних об'єктів України властиві елементи екологічного та метаболічного регресу. Свідоцтвом цього є те, що погіршилась якість води (за станом хімічного і бактеріального забруднення вода класифікується, як забруднена і брудна IV-V класу якості).
Витрати на сьогодні свіжої води в Україні на одиницю виробленої продукції значно перевищують аналогічні показники у розвинутих країнах Європи:
Франції - в 2,5 разу, Німеччині - в 4,3, Великобританії та Швеції - в 4,2 разу.
До основних забруднюючих речовин належать нафтопродукти, феноли, азот амонійний та нітритний, важкі метали тощо.
Для переважної більшості підприємств промисловості та комунального господарства скид забруднюючих речовин істотно перевищує встановлений рівень гранично допустимого скиду (далі ГДС). Це призводить до забруднення водних об'єктів, порушення норм якості води.
Основними причинами забруднення поверхневих вод України є:
1) скид неочищених та недостатньо очищених комунально-побутових і промислових стічних вод безпосередньо у водні об'єкти та через систему міської каналізації;
2) надходження до водних об'єктів забруднюючих речовин у процесі поверхневого стоку води з забудованих територій та сільгоспугідь;
3) ерозія ґрунтів на водозабірній площі.
Якісний стан підземних вод внаслідок господарської діяльності також постійно погіршується. Це пов'язано з існуванням на території України близько 3 тис. фільтруючих накопичувачів стічних вод, а також з широким використанням мінеральних добрив та пестицидів.
Проблема екологічного стану водних об'єктів актуальна для всіх водних басейнів України. Що ж до Дніпра, водні ресурси якого становлять близько 80 відсотків водних ресурсів України і забезпечують водою 32 млн. населення та 2/3 господарського потенціалу країни, то це одне з найважливіших завдань економічного і соціального розвитку та природоохоронної політики держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Охорона водних ресурсів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок