Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Охорона і захист природи

Охорона і захист природи

Назва:
Охорона і захист природи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Охорона і захист природи


Ситуація в Україні є дуже складною, вирішувати її треба негайно.
Окреслимо проблеми:—
високий рівень забруднення атмосферного повітря внаслідок неконтрольованих промислових викидів. Особливо високим рівнем забрудненості повітря характеризуються Донецький та Придні-провський райони;—
наші річки та водосховища за складом хімічних речовин у не-далекому майбутньому можуть перетворитися на демонстраційну таблицю елементів Менделєєва;—
порушення рівноваги у верхніх зонах літосфери через прове-дення гірничих робіт, промислової та міської забудови призвело до активації несприятливих фізико-географічних процесів — зсувів, карсту, просідання, провалів, підтоплення;—
за останні десятиріччя істотно змінилася якість ґрунтів, змен-шилася їхня кількість, збільшилося забруднення;—
найбільшої шкоди природному середовищу завдала катаст-рофа на Чорнобильській АЕС, яка настільки порушила екологіч-ну рівновагу, що викликає хвороби і смерть людей, у тому числі маленьких дітей.
Чи є в Україні території, які хоча б умовно можна було б назвати чистими? Вважаю, що їх дуже небагато.
Негативний техногенний вплив на при-родне середовище нашої країни зумовлений відсутністю екологіч-ної політики у розвиткові промисловості, сільського господар-ства та різних видів будівництва, а також застарілими, нееколо-гічними технологіями природокористування, недосконалою галу-зевою структурою і деформованою територіальною організацією промисловості.
Що успадкувала Україна після набуття незалежності? Звернімо-ся до статистичних даних:
1986—1991 pp.:
100 млн т шкідливих
речовин потрапило до
атмосфери
ВИКИДИ 1991 p.:
тверді речовини — 1885,9 тис. т;
окис вуглецю — 2940,8 тис. т;
азот — 709,3 тис. т
НАЙЗАБРУДНЕНІШІ МІСТА (1990 p.):
Кривий Ріг (1100,9 тис. т)
Маріуполь (645,2 тис. т)
Запоріжжя (354,4 тис. т)
Макіївка (305,2 тис. т)
Донецьк (271,9 тис. т)
У країні видобувалося від світового обсягу: кам'яного та бурого вугілля — 6 %, залізної руди — 13 %, марганцевої руди — 40%, каоліну — 5%. На Україну припадало 20% ресурсного потенціалу колишнього СРСР. Щорічний видобуток вугілля ста-новить 160 млн тонн, що призводить до нагромадження поряд із шахтами величезної кількості відходів. Таким чином, найбіль-шими забруднювачами атмосфери в Україні є підприємства мета-лургії, енергетики, вугільної та хімічної промисловості. Оскільки розташовані вони переважно в містах, то промислові центри страждають найбільше.
У 49 містах України встановлено перевищення концентрації шкідливих речовин у 1,5—5 разів. Основними забруднювачами атмосфери є такі підприємства:
ПІДПРИЄМСТВА-ЗАБРУДНЮВАЧІ
МЕТАЛУРГІЯ — 30,7 %
ЕНЕРГЕТИКА — 28,9 %
ВУГІЛЬНА ПРОМИСЛОВІСТЬ — 17,2 %
НАФТОХІМІЧНА ПРОМИСЛОВІСТЬ -5%
Крім підприємств, забруднює атмосферу і автотранспорт. Вна-слідок цього атмосферні опади стали небезпечними, бо в них містять-ся нітрати і сульфати, що роблять опади «кислотними». Велика повторюваність кислотних опадів спостерігається на Волині, у Кіровоградській, Київській, Одеській областях, в Криму.
Забруднені не тільки ат-мосфера та атмосферні опади. За останні десятиріччя істотно зміни-лася якість ґрунтів, кількість гумусу знизилася, а мінеральні доб-рива і отрутохімікати використовували так недосконало, що вміст нітратного азоту в рослинах став отруйним для людей і тварин. Хімізація землеробства пов'язана з широким застосуванням пести-цидів, які є мутагенним чинником.
Крім того, надто забруднені всі річки та водосховища України. Останні аварії на підприємствах у Румунії призвели до заморів риби в Дунаї. Річки несуть отруєні води до морів, узбережжя яких є важ-ливими рекреаційними зонами. На Чорному морі найбільш забруд-неними є води порту Одеса. Представники нашої організації піке-тували будинок Верховної Ради, висловлюючи протест проти спо-рудження в Одесі нафтового терміналу: його вибудова може викли-кати підняття сірководневого шару Чорного моря та призвести до глобальної катастрофи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Охорона і захист природи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок