Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Кислотні дощі

Кислотні дощі

Назва:
Кислотні дощі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему
Кислотні дощі


“Можна сказати, що призначення людини заключається в тому, щоб знищити свій рід, попередньо зробивши земну кулю не придатною для життя” – Жан Батист Ламарк.
Господарська діяльність людства на протязі останнього століття призвела до серйозних забруднень нашої планети різноманітними відходами підприємств. Повітряний басейн, води і грунт в районах великих промислових центрів часто містять токсичні речовини, концентрація яких перевищує допустиму. Оскільки випадки значного переміщення допустимої концентрації дуже часті і спостерігається ріст захворюваності, пов’язані із забруднення навколишнього середовища, в останні десятиліття вчені і засоби масової інформації, а слідом за ними і населення стали вживати термін екологічна криза”. Перш за все треба розділити поняття “локальна екологічна криза” і “глобальна екологічна криза”.
Локальна екологічна криза виражається в місцевому підвищенні рівня забрудненості – хімічних, теплових, шумових, електромагнітних – за рахунок одного або декількох близько розміщених джерел. Як правило, локальна екологічна криза може бути більш або менш легко переможена адміністративними або економічними мірами.
Більш серйозну небезпеку представляє глобальна економічна криза.
Він являється наслідком всієї сукупності господарської діяльності нашої цивілізації і проявляється у зміненні характеристик природного середовища в масштабах планети, таким чином, небезпечний для всього населення планети. Боротися з глобальною екологічною кризою значно потрібніше, ніж з локальною, і ця проблема буде рахуватися вирішеною тільки у випадку мінімізації забруднень, призведених людством, до рівня, з яким природа Планети буде в стані виправитися самостійно.
В теперішній час глобальна екологічна криза включає чотири основних компонента: кислоті дощі, парниковий ефект, забруднення планети суперекотоксикантами і озонові діри.
Побороти екологічну кризу у всіх її проявах, які ведуть до деградації природи і як наслідок до деградації і зникнення людства, життєво необхідно.
Антропогенні викиди в атмосферу, Атмосферне повітря забруднюється шляхом утворення в ньому забруднюючих речовин в концентраціях, перевищуючих нормативи якості або рівня нормального вмісту.
В останні роки вміст атмосферному повітрі російських міст і промислових центрів, діоксиду сірки, значно зменшилось, так як зі значним спадом підприємства скоротилося число промислових викидів, а концентрація оксиду вуглеводу і діоксиду азоту виросли у зв’язку з ростом автомобільного парку.
Список міст з катастрофічним рівнем забруднення атмосферного повітря в Росії збільшується щорічно, але багато років в ньому числяться Братск, Єкатеренбург, Красноярськ, Ліпецк, Магнітогорськ, Москва, Новокузнецк, Ростов-на-Дону.
Кислотні дощі. Термін “кислотні дощі” ввів в 1812 р. англійський інженер Роберт Сміт, в книжці “Повітря і дощ: почато хімічної клмітології”. Кислотні дощі містять розчини сірчаної і азотної кислот, приносять значний ущерб природі. Грунт водойми, рослинність, тваринність, стають їх жертвами. На території Росії в 1996 р. разом з опадами випало більше 4 млн. т сірки і 1,25 млн. и нітратного азоту.
При спалюванні любого видобувного палива (вугілля, мазуту) в складі видільних газів містяться діоксид сірки і азоту. В залежності від складу палива їх може бути менше або більше. Мільйон тонн діоксидів сірки, викидається в атмосферу, перетворюючи випадаю дощі в слабкий розчин кислот.
Для оприділення показника кислотності використовують різні рН-метри, а также дорогоцінні електронні прибори. Простим способом оприділення характеру середовища являється застосування індикаторів – хімічних речовин, колір яких змінюється в залежності від рН середовища. Найбільш поширеним індикатором є – фенол-фталеїн, лакмус, а також барвники з червоної капусти і чорної смородини. Дощова вода, утворюється при конденсації водяного пари, повинна мати нейтральну реакцію, рН. Проте і в дуже чистому повітрі завжди є діоксид вуглевода, і дощова вода, розчиняє його, ледь підкислюючи (рН=5,6-5,7).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Кислотні дощі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок