Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Правові аспекти охорони навколишнього природного середовища

Правові аспекти охорони навколишнього природного середовища

Назва:
Правові аспекти охорони навколишнього природного середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Правові аспекти охорони
навколишнього природного середовища”


План
Система екологічного законодавства України.
Право власності на природні ресурси.
Об’єкти правової охорони навколишнього природного середовища.
Основні принципи охорони навколишнього середовища.
Екологічні права та обов’язки громадян щодо охорони навколишнього середовища.
Види використання природних ресурсів.
Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього середовища.
Список використаної літератури


1. Система екологічного законодавства України
Завданням законодавства про охорону навколишнього природного середовища є регулювання відносин у галузі охорони, використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, збереження природних ресурсів, генетичного фонду живої природи, ландшафтів та інших природних комплексів, унікальних територій та природних об'єктів, пов'язаних з історико-культурною спадщиною.
Відносини у галузі охорони навколишнього природного середовища в Україні регулюються Законом про охорону навколишнього природного середовища, а також розроблюваними відповідно до нього земельним, водним, лісовим законодавством, законодавством про надра, про охорону атмосферного повітря, про охорону і використання рослинного і тваринного світу та іншим спеціальним законодавством.
Екологічне право включає в себе систему правових норм, якими регулюються суспільні відносини з охорони навколишнього природного середовища і раціонально-го використання природних ресурсів (екологічні від-носини).
До складу системи входять такі підгалузі, як земельне, водне, лісове, гірниче право та деякі інші галузі права, якими регулюються відносини з охорони й раціонального використання певних видів природних ресурсів. Предметом екологічного права є нормативно врегульовані відносини з охорони навко-лишнього природного середовища і раціонального ви-користання природних ресурсів. Метод екологічного права є комплексним і являє собою комбінацію мето-дів підгалузей права, які становлять його систему.
Сучасними головними нормативно-правовими ак-тами, що регулюють основи організації охорони нав-колишнього природного середовища, є Закони Ук-раїни: "Про охорону навколишнього природного се-редовища" від 25 червня 1991 р., "Про охорону ат-мосферного повітря" від 16 жовтня 1992 р., "Про природно-заповідний фонд України" від 16 червня 1992 р., "Про тваринний світ" від 3 березня 1993 р., "Про карантин рослин" від 30 червня 1993 р. та ін. До того ж деякі відносини у сфері використання та охорони навколишнього природного середовища вре-гульовано кодексами (земельним, водним, лісовим, про надра), а також Законами України "Про плату за землю" від 3 липня 1992 р. та "Про ветеринарну медицину" від 25 червня 1992 р.
Важливе значення у вирішенні цього питання має затверджений поста-новою Верховної Ради України "Порядок обмежен-ня, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій і об'єк-тів у разі порушення ними законодавства про охоро-ну навколишнього природного середовища" від 29 жовтня 1992 р.
Звідси стає зрозумілим, що основу правової охо-рони навколишнього природного середовища скла-дають норми земельного, водного, лісового законо-давства, законодавства про надра і т. ін.
2. Право власності на природні ресурси
Природні ресурси України є власністю народу України, який має право на володіння, використання та розпорядження природними багатствами республіки.
У державній власності перебувають всі землі України, за винятком земель, переданих у колективну і приватну власність.
Повновладдя народу України в галузі охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів реалізується на основі Конституції України як безпосередньо, шляхом проведення референдумів, так і через республіканські органи державної влади відповідно до законодавства України.
Від імені народу України право розпорядження природними ресурсами здійснює Верховна Рада України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правові аспекти охорони навколишнього природного середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок