Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Використання екотехнологій з метою захисту атмосфери

Використання екотехнологій з метою захисту атмосфери

Назва:
Використання екотехнологій з метою захисту атмосфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,10 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Використання екотехнологій з метою захисту атмосфери


План
1. Загальна характеристика забруднень атмосфери (самостійно).
2. Природозберігаючі методи очищення промислових викидів від газоподібних забруднювачів.
3. Заходи захисту повітряного басейну:*
організація санітарно-захисних зон;*
архітектурно-планувальні рішення;*
інженерно-організаційні заходи;*
безвідхідні і маловідходні технології;*
технічні засоби і технології очищення викидів.
4. Класифікація і будова апаратів очистки промислових викидів в атмосферу.


1. В атмосфері завжди є домішки, які потрапляють туди з природних чи антропогенних джерел. До природних атмосферних забруднень відносять пил рослинного, тваринного, вулканічного, космічного, еолового походження, мікроорганізми, туман, дим (гази) лісових та степових пожарів і т. д. Рівень забруднення атмосфери є фоновим і мало змінюється на протязі часу.
Більш стійкі зони з підвищеними концентраціями забруднювачів виникають в наслідок антропогенної діяльності. Антропогені забруднювачі характеризуються більшою кількістю видів та масштабами забруднень: початок ХХ ст. – 19 хімічних елементів; середина ХХ ст. – 50; сьогодні – практично всі хімічні елементи застосовуються для потреб людини. З’явилися складні комплексні види забруднювачів атмосфери: аерозолі важких та рідкоземних металів; синтетичні з’єднання, які не існують в природі; радіоактивні; канцерогенні; бактеріологічні та інші речовини. Основними галузевими забруднювачами атмосфери в Україні є важка промисловість (30%), автотранспорт (40%), теплоенергетика (30%). В США – транспорт (50%); ТЕС – (20%); промислові підприємства – (15%); установки для спалювання сміття – (5%) і інші - 10%.
Серед токсичних речовин забруднюючих атмосферу є: оксид вуглецю (СО); диоксид сірки (SО2); оксид азоту; вуглеводні (летючі, поліциклічні, ароматичні); органічні розчинники та кислоти. На сьогодні нараховують більше 500 видів забруднювачів атмосфери і їх кількість все збільшується. Доля антропогенних домішок від загальної кількості складає: тверді частки – 27%; СО – 6%; вуглеводні – 3,5%; оксид азоту – 6,5%; диоксид сірки – 13,5%; вуглекислий газ – 3,5%.
Серед технологічних процесів основними джерелами забруднення атмосфери є: ливарні виробництва (цехи), ковальське, пресове, прокатне, термічне, гальванічне, зварювальне, фарбувальне хімічні підприємства по випуску кислот, мінеральних добрив та інші. Наприклад чавунно-ливарне виробництво потужністю 5-10 т/год на 1 тонну виплавки чавуну виділяє 11-13 кг пилу, 190-200 кг СО, 0,4 кг – SО2, 0,7 кг – СН. Значно більші викиди у виплавці сталі електродуговими печами, але тут збільшується вміст оксидів металів у викидах та переважає пил розміром до 2 мкм (50%). При плавці сталі в індукційних печах порівняно з електродуговими виділяється значно більше газів, та 5-6 разів більше пилу, але по розміру менш крупнішого. В ливарних виробництвах під дією теплоти рідкого металу із формотворних сумішей виділяються такі забруднювачі, як бензол (до 400 мг/кг суміші за 1 год.), фенол – 390, формальдегід до 35, аміак 700-800, метанол до 200. Концентрація пилу в повітрі, яке відводиться з ливарного цеху 2-15 мг/куб м. В ковальських та прокатних цехах крім пилу виділяється кислотний та масляний аерозолі, СО, SО2 та інші забруднювачі. Пил утворюється за рахунок дроблення окалини валками прокатного стану (розмір 10 мкм). Вихід пилу з цеху складає в середньому 200 г на 1т прокату, а коли застосовується вогнева зачистка заготовок, то він збільшується до 500-2000 г/т.
2. Очищення повітря від газових шкідливих домішок за характером протікання фізико-хімічних процесів здійснюється за такими 5 основними хіміко-технологічними групами методів: абсорбцією, адсорбцією, хемосорбція (хімічне перетворення), термічна нейтралізація,, каталізація.
1) Абсорбція використовується у тих випадках коли очищенню підлягають газові потоки, наприклад – пари соляної кислоти, аміак, оксид сірки, оксид вуглецю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Використання екотехнологій з метою захисту атмосфери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок