Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основи моделювання стану довкілля. Геоінформатика: загальні питання

Основи моделювання стану довкілля. Геоінформатика: загальні питання

Назва:
Основи моделювання стану довкілля. Геоінформатика: загальні питання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,50 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Основи моделювання стану довкілля. Геоінформатика: загальні питання


ПЛАН
1. Поняття про геоінформатику та її зв’язок з іншими науками, технологіями і виробництвом
2. Поняття про географічні системи, їх структура і класифікація
3. Дані, інформація, знання в інформатиці
4. Література


1 Поняття про геоінформатику та її зв’язок з іншими науками, технологіями і виробництвом
У наші дні інформатизація охоплює всі сторони життя і важко назвати яку-небудь сферу людської діяльності – від шкільної початкової освіти до великої державної політики – де б не відчувався її потужний вплив. Інформатика проникла у всі галузі науки, і тим самим розвиває їх та підштовхує їх в прагненні до безкінечного комп’ютерного вдосконалення.
В науках про Землю інформаційні технології спричинили геоінформатику й географічні інформаційні системи (ГІС), до того ж “географічні” означає в даному випадку не стільки “просторовість” або “територіальність”, а швидше комплексність і системність, що закладені в ГІС.
Перші ГІС були створені в Канаді і США у середині 60-х рр., а зараз у промислово розвинутих країнах існують тисячі ГІС, що використовуються в економіці, політиці, екології, управлінні ресурсами і охороні природи, кадастрі, науці та освіті та ін. ГІС охоплює всі просторові рівні – глобальний, регіональний, національний, локальний, муніципальний – інтегруючи різноманітну інформацію про нашу планету картографічну, дані дистанційного зондування, статистику й переписи, кадастрові зведення, гідрометеорологічні дані, матеріали польових експедиційних спостережень, результати буріння і підводного зондування та ін. У створенні ГІС беруть участь міжнародні організації (ООН, ЮНЕП, ФАО та ін.), дуже великі державні установи, міністерства й відомства, картографічні, геологічні й земельні служби, статистичні управління, приватні фірми, науково-дослідні інститути та університети. На розроблення ГІС асигнують значні фінансові засоби, в справі беруть участь всі галузі промисловості, створюється розгалужена геоінформаційна інфраструктура, поєднувана з телекомунікаційною мережею.
Темпи росту кількості реально діючих геоінформаційних систем досить вражаючі. За довідником видання Комісії щодо збору та обробки географічної інформації Міжнародного географічного союзу “Програмне забезпечення обробки просторових даних”, до початку 80-х рр. було створено близько 90 повномасштабних географічних інформаційних систем, а вже у середині 80-х рр. їхня кількість перевищувала 500; зараз їх вже кілька сотень тисяч [3].
Створюються значні системи субрегіонального та регіонального рівнів, часто на базі міжнародного співробітництва: GDPP – Проект глобальної бази даних ; GRID – Глобальна інфомаційно-ресурсна база даних ; WDDES – Світова база даних для наук про довкілля та ін.
Розвиток індустрії комерційних програмних засобів, які широко почали застосовуватись в останні роки при створенні конкретних ГІС як базова програмна оболонка; серед найбільш ефективних та широко застосовуваних – ARC/INFO, MAP/INFO, MGE, IDRISI, GRASS, SYSTEM-9 та ін. Комерційні програмні засоби розробляються для розв’язання типових завдань на основі ГІС. Наприклад, MGE (Modular GIS Environment) має кілька спеціалізованих пакетів : MGE Atlas – для створення атласів на базі ГІС; MGE Map Publisher зареєстрована для видання картографічних творів; MGE Dynamic Analyst забезпечує аналіз і демонстрацію динаміки явищ тощо. В умовах насиченого ринку доступними програмними засобами, створювачі систем мають можливість вибору найбільш ефективних програм для вирішення конкретних задач. Дуже часто в одній системі застосовується кілька модулів.
Розвиток та становлення ГІС-технології в Україні почалися в останні роки, таке відставання великою мірою зумовлено відсутністю необхідних технічних засобів, а також неусвідомленням тих можливостей, які надаються даною технологією. Досвід створення ГІС в Україні обмежується окремими спеціалізованими системами, зорієнтованими на вирішення вузьких задач для території рангу міста, адміністративного району чи області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Основи моделювання стану довкілля. Геоінформатика: загальні питання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок