Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Сучасний стан проблеми соціально-психологічних наслідків аварії на ЧАЕС

Сучасний стан проблеми соціально-психологічних наслідків аварії на ЧАЕС

Назва:
Сучасний стан проблеми соціально-психологічних наслідків аварії на ЧАЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
І. Сучасний стан проблеми соціально-психологічних наслідків аварії на ЧАЕС.
Психологічні та соціально-психологічні наслідки аварії на ЧАЕС.
В 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія, наслідки якої мають глобальний та непередбачувальний характер, визнана і за класифікацією МАГАТЕ відноситься до глобальних екологічних катастроф, що викликають тотальне руйнування основ життєдіяльності цілих регіонів і вимагають для подолання своїх наслідків мобілізації ресурсів цілого суспільства в цілому, дійової допомоги з боку світового співтовариства. [1]
Катастрофічні наслідки постчорнобильського лиха призвели до відчутної деформації самого способу життя мільйонів людей та спричинили низку глобальних змін у психіці. Маються на увазі хронічний стрес, депресія, зростання конфліктності і поширення неконструктивних засобів подолання життєвих утруднень (алкоголізм, прояви аутоагресії тощо), втрату життєвої перспективи, агресивність одних і споживацтво інших. [1]
Вивчення віддалених наслідків катастрофи викликає питання біологічної значущості впливів малих рівнів радіації, оскільки аналогів подібної аварії до цього часу не зустрічалося. [2 ст.27]
У зв’язку з цим виникає необхідність вивчення передпатологічних нервово-психічних порушень, різних психічних симптомів, які не досягли ступеня хвороби і зустрічаються як “аналоги симптому”, “компоненти синдрому”, “субклінічні”, “умовно-патологічні”.
Проблема дослідження психічних процесів, станів та властивостей у дітей та підлітків, які постраждали внаслідок аварії.
Надто вузьке тлумачення наслідків аварії призвело до концентрації уваги передусім на екологічних та медичних проблемах. Але, як відомо, здоров’я – це не тільки відсутність хвороб чи інвалідності, це поняття включає в себе, крім соматичного, також психічне благополуччя населення, зокрема дітей.
Згідно з проведеними після чорнобильської аварії науковими дослідженнями, у дітей та підлітків із зон радіаційного забруднення сталися помітні зміни в учбовій діяльності та якостях особистості. Серед них значне місце займають непаталогічні форми психогеній, які виявляються в тимчасовій емоційній напруженості, функціональними розладами ЦНС з появою синдрому екологічної дезадаптації, основними проявами якого є підвищена збудливість, рухова гіперактивність аж до розгальмованості, швидка втомлюваність, що призводить до зниження успішності навчання, поведінкових розладів, невротичних реакцій.
Розширене тлумачення наслідків Чорнобильської катастрофи з гуманістичних позицій становить на порядок денний необхідність психічної допомоги дітям шкільного віку у належній комплексності з академічною, прикладною, медичною психологією, враховуючи фундаментальні з позицій загальної психології. [3]
Ці обставини вимагають підвищення ефективності психологічної допомоги дітям – мешканцям радіаційно забруднених територій .
Особливо важливим являється психологічне вивчення і виявлення легких, допатологічних відхилень у психічних відхилень у психічному стані дітей, які не досягли ступеня хвороби, але в значній мірі визначають психічний розвиток і стан психічного здоров’я в подальшому житті особи.
Гіпотеза, мета і завдання дослідження.
Враховуючи вищевикладене, метою дослідження є на основі встановлених психологічних закономірностей емоційного та інтелектуального розвитку школярів, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю Івано-Франківської області, підвищити ефективність психологічної допомоги дітям та підліткам даного регіону.
Предметом дослідження виступає динаміка емоційних станів та інтелектуального розвитку школярів різних вікових груп.
Об’єкт дослідження – емоційна сфера та інтелектуальний розвиток школярів – мешканців радіаційно забрудненої та екологічно чистої території Івано-Франківської обл.
Загальна гіпотеза дослідження.
Специфічність клімато-географічних (етно-культурних) умов та радіаційного забруднення довкілля обумовлюють появу на різних етапах онтогенезу характерних проявів початкових змін в емоційному та інтелектуальному розвитку дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Сучасний стан проблеми соціально-психологічних наслідків аварії на ЧАЕС

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок