Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРОМИСЛОВИХ МІСТ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОКРАЩЕННЯ

ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРОМИСЛОВИХ МІСТ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОКРАЩЕННЯ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРОМИСЛОВИХ МІСТ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОКРАЩЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,07 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК: 557.4 (477.53)
Зюзін В.О., Шаповал В.Ф., Зінченко Т.М.,
Ковган М.І.
ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРОМИСЛОВИХ МІСТ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОКРАЩЕННЯ
Вивчено сучасні екологічні проблеми промислових міст, забруднення їх атмосфери, повітря, ґрунту, водоймищ, стан здоров'я населення та на основі проведення досліджень розроблено шляхи подолання екологічної ситуації, що склалася.
Ключові слова: екологія, промисловість, місто, забруднення, атмосфера, ґрунт, здоров'я.
Изучено современные экологические проблемы промышленных городов, загрязнение их атмосферы, воздуха, почвы, водоемов, состояние здоровья населения и на основе проведения исследований разработано пути преодоления экологической ситуации, что сложылася.
Ключевые слова: экология, промышленность, город, загрязнение, атмосфера, почва, здоровье.
The trained modern ecological problems of industrial cities, contamination of their atmosphere, air, -rounder, reservoirs, the state of health of population and on the basis of conducting of researches the developed ways of overcoming of ecological situation, that was folded.
Key words: ecology, industry, city, contamination, atmosphere, - rount, health.
На тлі загальних соціально-економічних проблем, характерних для промислових міст в цілому, несприятливі чинники навколишнього природного середовища мають важливе, а в екологічно неблагополучних промислових містах велике значення у формуванні здоров'я населення [5, 6, 7, 9, 10]. При цьому забруднення повітря та питної води посідає провідне місце серед інших об'єктів середовища [2].
В останні роки встановлено, що несприятливий вплив на здоров'я населення обумовлено не тільки передозуванням окремих хімічних та біологічних компонентів [1, 3, 4], але і екологічним дисбалансом стану навколишнього середовища з його антропогенним навантаженням [8, 11, 12, 13, 14].
Головною метою даної роботи було вивчення сучасних екологічних проблем промислових міст на прикладі м. Кременчука Полтавської області та розробка шляхів їх подолання.
Матеріали і методи дослідження Для вирішення поставленої мети було проведено комплексне санітарно-хімічне дослідження
атмосферного повітря, ґрунту, водоймищ, питної води, стану здоров'я населення міст та на основі проведених досліджень розроблені шляхи подолання екологічної ситуації, що склалася. Результати досліджень Як показали проведені дослідження, на підприємствах м. Кременчук в атмосферу повітря викидаються в найбільшому обсязі окиси азоту, окис вуглецю, сірчаний ангідрид, пил, сажа, 3,4-бенз(а)пірен, фенол, формальдегід, пари розчинників, насичені та ненасичені вуглеводні. В окремих випадках реєструється перевищення ГДК окремих речовин на межі санітарно-захисних зон та в житловій забудові.
Починаючи з 2001 року, обсяг викидів шкідливих речовин збільшився на 12,95 %, що пов'язано з деяким ростом обсягів виробництва.
При проведенні лабораторією міською СЕС підфакільних замірів атмосферного повітря встановлено, що кількість проб зі вмістом шкідливих речовин в концентраціях вище ГДК складала в останні роки (2002-2008 рр.) від 12,6 % до 23 %. Стан повітря на шляхах з великою інтенсивністю автомобільного транспорту критичний. За даними лабораторного контролю постійно спостерігається перевищення гранично допустимих концентрацій щодо вмісту окису вуглецю, двоокису азоту, недиференційованого по складу пилу, сірчаного ангідриду, фенолу, формальдегіду, свинцю. Найбільші перевищення відмічаються на вузьких вулицях із щільною забудовою та інтенсивним рухом транспорту.
Зменшення шкідливого впливу викидів автомобільного транспорту на стан атмосферного повітря в промисловому місті - одне з головних завдань санітарно-епідеміологічної служби міста.
У Кременчуці наявні п'ять місць для захоронення господарчо-побутових відходів, а проблеми в сфері поводження з відходами у зв'язку з їх великою кількістю є дуже актуальними.
З усіх видів промислових відходів близько
600 тон складають такі, які на сьогоднішній день не можуть бути утилізовані через відсутність технологій і не входять до переліків промислових відходів, які дозволяються захоронювати сумісно
побутовими відходами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРОМИСЛОВИХ МІСТ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОКРАЩЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок