Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу

Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу

Назва:
Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу


Тема. ГЕОЕКОЛОПЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ. ДІЛОВА ГРА ДЛЯ 8 КЛАСУ
Мета: систематизація знань про основні забруднювачі навколишньо-го середовища; формування практичних навичок роботи з картою «За-гальне забруднення довкілля України»; визначення негативного впливу аварії на Чорнобильській АЕС на стан навколишнього середовища та здоров'я населення; вдосконалення практичних умінь: відбору необхід-ної інформації, аналізу та систематизації, висловлювання своїх думок та ідей, захисту своєї позиції, формулювання проблемних запитань.
Обладнання: карта-схема «Загальне забруднення довкілля України», плакати з цифровою інформацією про забруднення деяких регіонів, таблички представників відповідних владних структур (міністрів тощо), ігрові атрибути телестудії (мікрофони, камери — можна іграшкові).
Форма проведення: ділова гра, урок-прес-конференція.
Дійові особи:
Ведучий (може бути учень з відповідними здібностями або сам учитель)
Міністр екології
Міністр охорони здоров'я
Голова Держкомітету з гідрометеорології України
Представник Green Peace
Народний депутат Верховної Ради
Юрист
Решта учнів — представники засобів масової інформації (радіо- і телеканалів, газет, журналів тощо), саме вони готують запитання до конференції.
Хід уроку
Ведучи й. Шановні телеглядачі, учасники та гості нашої телеконференції! Ми зібралися тут, щоб обговорити проблеми важкої екологічної ситуації, яка склалася в нашій країні і від якої потерпає населення. Ситуація є дуже складною, вирішувати її треба негайно, тому поряд зі мною в студії — наші гості.
Окреслимо коло проблем:*
високий рівень забруднення атмосферного повітря внаслідок неконтрольованих промислових викидів. Особливо високим рівнем забрудненос-ті повітря характеризуються Донецький та Придніпровський райони;*
наші річки та водосховища за вмістом і складом хімічних речовин у недалекому майбутньому можуть перетворитися на демонстраційну таблицю елементів Менделєєва;*
порушення рівноваги у верхніх зонах літосфери через проведення гірничих робіт, промислової та міської забудови призвело до активації несприятливих фізико-географічних процесів — зсувів, карсту, про-сідання, провалів, підтоплення;*
за останні десятиріччя істотно змінилася якість ґрунтів, зменшилася їхня кількість, збільшилося забруднення;*
найбільшої шкоди природному середовищу завдала катастрофа на Чорнобильській АЕС, яка настільки порушила екологічну рівновагу, що хворіють і вмирають люди і серед них — маленькі діти.
Чи є в Україні території, які хоча б умовно можна було назвати чис-тими? Вважаю, що їх дуже небагато.
Шановні друзі, це наші проблеми, проблеми нашої країни, і розв'я-зувати їх можемо тільки ми самі. Більш докладно про екологічний стан,; території України розповість міністр екології.
Міністр екології. Шановні телеглядачі! Негативний техногенний вплив на природне середовище нашої країни зумовлений відсутністю екологічної політики в розвитку промисловості, сільського господарства та різних видів будівництва, а також застарілими, неекологічними тех-нологіями природокористування, недосконалою галузевою структурою деформованою територіальною організацією промисловості.
Що успадкувала Україна після набуття незалежності? Звернімося до статистичних даних. (Демонструє плакат.)
У країні видобувалося від світового обсягу: кам'яного та бурого вугілля — 6%, залізної руди — 13%, марганцевої руди — 40%, каолі-ну — 5%. На Україну припадало 20% ресурсного потенціалу колиш-нього СРСР. Щорічний видобуток вугілля становить 160 млн тонн, що призводить до нагромадження поряд із шахтами величезної кількості відходів. Таким чином, найбільшими забруднювачами атмосфери в Україні є підприємства металургії, енергетики, вугільної та хімічної промисловості. Оскільки розташовані вони переважно в містах, то промислові центри страждають найбільше. Конкретну інформацію про забрудненість повітря великих міст має Голова Держкомітету гідроме-теорології України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок