Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Вимоги до якості питної води. Очистка питної води

Вимоги до якості питної води. Очистка питної води

Назва:
Вимоги до якості питної води. Очистка питної води
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,31 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Р е ф е р а т
на тему:
Вимоги до якості питної води. Очистка питної води


ПЛАН
1) Споживачи води. Водокористування та водоспоживання.
2) Контроль і управління якістю води.
3) Джерела забруднення води. Нормативні вимоги до якості води.
4) Способи очищення питної води.
5) Висновок.


Вода входить до складу всіх організмів біосфери,в тому числі і до складу тіла людини.Від запезпеченості водою залежить життєдіяльність усіх живих організмів.Вода регулює клімат планети, забезпечує господарську та промислову діяльність людей.
Основними споживачами води є сільське й комунальне господарство та промисловість.У промисловості воду використовують як сировину, реагент та розчинник для проведення різних технологічних процесів,а також для промивання сировини й продуктів тощо.
Усі галузі господарства за відношенням до водних ресурсів поділяють на користувачів та поживачів. Користувачі використовують воду як середовище або джерело енергії і не забирають її з джерел ( водний транспорт,рибальство,туризм, спорт,гідроелектростанції тощо).
Споживачі забирають воду з джерел і використовують її за призначенням (пиття,приготування їжі,вирощування сільськогосподарської продукції,здійснення технологічних процесів на виробництві,обігрівання приміщень тощо).
Споживання води населенням характеризують питомим водоспоживанням, під яким розуміють добовий об’єм води в літрах,необхідний для задоволення всіх потреб одного мешканця міста чи села.Питоме водоспожевання в містах більше ніж у селах, і значною мірою залежить від ступеню благоустрою (наявності водопроводу,каналізації,центрального водяного опалення тощо).Так,питоме водоспоживання для деяких міст становить, л/добу: Нью-Йорк – 600, Париж – 500,Москва – 400,Київ – 300,Лондон – 263.У великих містах з населенням понад 3 млн. Чоловік добові витрати води сягають 2 млн. м кубічних,а річні – близько 1 км кубічних.При цьому використовується вода досить високої якості,що потребує складної технологічної водопідготовки.
Якість води в кожному конкретному випадку визначається вимогами споживача. Якість води – це сукупність фізичних, хімічних, біологічних та бактеріологічних показників,які задовольняють вимоги споживачів. Вимоги до якості води нормуються державними галузевими стандартами або техніч-
ними умовами.
Водокористування – це використання водних об’єктів для задоволення потреб населення та об’єктів господарської діяльності.
Згідно з Держ стандартом 17.11.03. водокористування класифікується за такими ознаками:
- за цілями водокористування – господарсько – питне, комунально – побутове,промислове, сільскогосподарське, для потреб енергетики, для рибного господарства, для водного транспорту та лісоповалу, для лікування та курортних потреб тощо;
- за об’єктами водокористування – поверхневі, підземні, внутрішні та територіальні морські води;
- за способом використання – звилученням води та її поаверненням, з вилученням води без повернення, без вилучення води;
- за технічними умовами водокористівання – із застосуванням технічних споруд, без застосування споруд.
У залежності від цілей водокористування джерела водопостачання поділяються на дві категорії.
До 1 категорії відносяться водні об’єкти, що використовуються як джерела централізованого господарсько – питного водопостачання, а також для водопостачання підприємств харчової промисловості.
До 2 категорії відносяться водні об’єкти для культурно -побутових цілей і ті, що знаходяться в межах населених пунктів.
Вимоги щодо складу та влостивостей води регламентуються в залежності від категорій водних об’єктів.
При водокористуванні має місце водосплживання, котре може бути безповоротним, повторним, оборотним. З митою раціонального використання води запроваджено норми споживання води на одного мешканця та умовну одиницю продукції, характерну для кожної з галузей промисловості.
У районах з обмеженими водними ресурсами слід дотримуватись водогосподарського балансу, котрий передбачає порівняння водокористування з потенційними ресурсами водних басейнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Вимоги до якості питної води. Очистка питної води

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок