Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Скачати реферат: Організація суспільного та громадського моніторингу –кому потрібна така ініціатива

Організація суспільного та громадського моніторингу –кому потрібна така ініціатива / сторінка 4

Назва:
Організація суспільного та громадського моніторингу –кому потрібна така ініціатива
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,77 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 

Варто підкреслити, що при плануванні моніторингу викидів або скидання з відомих або потенційних джерел не тільки кількість викидів, але і їхні флуктуації в часі мають велике значення. Необхідно пересвідчитися, що система спостереження зафіксує ці флуктуації (це особливо важливо при моніторингу забруднення атмосферного повітря, оскільки концентрації забруднюючих речовин у цьому середовищі змінюються дуже швидко).
Після визначення місць пробовідбору /спостережень наступає стадія проведення вимірів і спостережень, що включає польові операції (виміри, проведені на місці, пробовідбір, опрацювання і консервування проб, ідентифікація і доставка в лабораторію) і лабораторні виміри /спостереження (вимір концентрацій забруднюючих речовин, використання біотестів у лабораторних умовах і т.п.). Лабораторні аналізи і польові виміри повинні проводитися з посиланням на використовувані методики і рекомендації. Контроль якості даних може здійснюватися з застосуванням статистичних методів, виконанням аналізу шифрованих проб і т.д.
Зворотній зв'язок
У ході моніторингу повинний бути обов'язково реалізований механізм зворотного зв'язку, що дозволить скорегувати програму, виявити її слабкі місця. Так, з урахуванням конкретних методів і устаткування, інтерпретації результатів перших вимірів, можуть бути переглянуті пріоритети програми. Після закінчення деякого часу накопичується матеріал і для повторної оцінки мети програми, її відповідності доступним ресурсам. При цьому обов'язковою умовою ефективної роботи механізму зворотної зв'язок є контроль якості даних і їх коректна і письмова інтерпретація. Для конкретних цілей або виявлення значимості спостережень змін може виявитися корисним притягнення експертів зі сторони. На цій же стадії велику увагу варто приділити засобам опрацювання і збереження первинної інформації.
Завершальною стадією є поширення інформації, отриманої на підставі виконаної програми контролю, і виробітку рекомендацій для всіх зацікавлених груп і організацій.
У цілому програма повинна: бути науково обгрунтованої;
бути достатньо гнучкою, припускати перегляд задач і підходів на основі одержуваних результатів;
давати значимі результати, тобто результати, що несуть осмислену інформацію, що можна інтерпретувати;
бути економічною, цілком керованою і контрольованою з погляду матеріальних і тимчасових обмежень.
Вибір устаткування і методів аналізу
Вибір методів і засобів вимірів параметрів джерел впливу і чинників навколишнього середовища залежить не тільки від того, за яким компонентом або параметром мають намір вести спостереження, але і від задач програми в цілому. Наприклад, не завжди необхідно залучення інструментальних методів визначення забруднюючих речовин - існують достатньо прості й інформативні прийоми, що не потребують складного устаткування і високого фахового підготування (візуальні методи, деякі засоби біоіндикації і т.п.).
Точність вимірів - характеристика якості вимірів, що відбиває близькість до нуля похибок їхніх результатів. Висока точність вимірів відповідає малим складових похибок усіх видів (як випадкових, так і систематичних) .
Похибка виміру - характеристика результату виміру, що являє собою відхилення знайденого значення розміру від її реального значення. Розрізняють абсолютну похибку вимірів, що виражається в одиницях виміру, і відносну похибку вимірів, що являє собою відношення абсолютної похибки до реального значення що виражається в одиницях вимірювання(у частках одиниць, у відсотках і т.д.).Залежить від, (коливань температури, електромагнітних перешкод і т.п.), недосконалості методу і самого засобу вимірів (неточність його початкової градуювання нестабільність у часі) .
 
Складність складу природних середовищ є причиною того, що перешкоди, що виникають при вимірі концентрації однієї речовини при наявності інших речовин, можуть призводити до серйозних помилок. Більшість стандартних методик містить перелік таких проблем і засобів їхній усунення.
Таблиця 2. Устаткування, придатне для рекогносцирувальних досліджень
Тип приладу | Можлива область застосування
Kондуктометр або прилад для виміру опору водяних розчин | Оцінка мінералізації води, локалізація джерел скиду електролітів (солей, лугів, кислот)
рН-метр, іономер | Визначення водневого показника (рН), при використанні іоноселективних електродів - визначення присутності нітратів, хлоридів та інших іонів
Газоаналізатор типу УГ-2 або "Пчелка" | Напівкількісне визначення найбільш шкідливих домішок , що зустрічаються часто , в атмосферному повітрі
Фото електроколориметр | Виміри багатьох параметрів, заснованих на проведенні кольорових реакцій; при підготуванні відповідних проб, можна використовувати для аналізу складу повітря, води, грунти, біологічних тканин
Газовий хроматограф (у тому числі переносний | Визначення органічних домішок у складі атмосферного повітря і води
Наприкінці, хочеться ще разом підкреслити, що власне організація аналітичних вимірів не є самоціллю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Організація суспільного та громадського моніторингу –кому потрібна така ініціатива

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок