Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Питна та технічна вода.

Питна та технічна вода.

Назва:
Питна та технічна вода.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,21 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Питна та технічна вода.


П Л А Н :
Вода - особливе природне багатство Землі.
Запаси поверхневих прісних вод.
Значення для водопостачяння підземних вод.
Якість питної та технічної води.
Основні джерела забруднення.
Характеристика якості води.
Очищення води.
Вода займає особливе місце серед природних багатств Землі – її неможливо нічим замінити. Вода впливає на життєдіяльність людини як безпосередньо, в разі використання її для пиття та побутових потреб, так і через харчові продукти, якість яких залежить від складу води, що використовується для зрощення, через продукцію промислового виробництва, що неможливе без наявності води певної якості.
Найбільшими споживачами води є сільськогосподарське виробництво, промисловість та комунальне господарство міст і інших населених пунктів. Забираючи для своїх потреб чисту прісну воду всі ці споживачі повертають її, головним чинов в відкриті водоймища, в значній мірі забрудненою різноманітними шкідливими для здоров”я людини речовинами. В разі перевищення гранично допустимих концентрацій цих речовин у воді, часто виникає загроза нормальній життєдіяльності людини, як за умов використання води для пиття, так і для комунально-побутових потреб та сільськогосподарського виробництва, а особливості процесів формування і накопичення запасів поверхневих та підземних вод так, що часто неможливо гарантувати їх якість.
В цілому, на Україні, запаси поверхневих прісних вод в нормальні роки достатні. Загальний стік річок на її території (без Дунаю) в середньому становить 87 км3 (Дунай – 110 км3 ), а загальні об”єми забору чистої води не перевищують 35 км3 (20 км3 –сільське господарство, 10 км3 – промисловість та 5 км3 – комунальні потреби). Але в окремі засушливі роки, а в багатьох регіонах постійно, кількість чистої прісної води явно недостатня.для накопичення води використовують водосховища та ставки. На Україні нараховують до 1 000 водосховищ та 27 000 ставків, в яких щорічно накопичують в середньому відповідно по 55 і 3 км3 води.слід відмітити, що в водосховищах та ставках створюються, як правило, більш сприятливі умови для накопичення шкідливих речовин та розмноження різноманітних мікроорганізмів, а це, в свою чергу, знижує якість запасів води.
Велике значення для водопостачяння мають також підземні води, які задовольняють вимоги споживачів щодо якості та доступні для використання . особливо часто такі води використовують для побутових потреб в невеликих містах та селах, причому в останніх без будь-якого попереднього очищення та обеззараження, що без належного контролю за якістю водт створює особливо небезпечні умови для життєдіяльності людей.
Якість питної та технічної води визначається багатьмапараметрами. Серед них в першу чергу слід відзначити такий, як наявність забруднень. Забруднення діляться на :
мінеральні (пісок, глина, руда, солі, кислоти, луги та інші);
органічні (залишки рослин та тварин, фізіологічні виділення людей та тварин);
бактеріальні (викиди біофабрик, підприємств мікробіологічної та харчової промисловості, що мають в своїм складі збудників захворювань);
радіоактивні (радіонукліди природного та штучного походження);
теплові (гарячі стічні води).
В залежності від фізичного стану забруднення діляться на нерозчинні, колоїдні та
розчинні.
Основними джерелами забруднення поверхневих та підземних вод є промислові та побутові стічні води, а також стічні води сільськогосподарських підприємств і різноманітних суден.
Промислові стічні води забруднені переважно мінеральними речовинами, а часто також різноманітними органічними забрудненнями (нафта та продукти її переробки, бензол, стирол, фенол, фреони та інші).
Побутові стічні води в середньому вміщують до 60 % забруднень органічного походження та до 40 % - мінерального. Серед цих речовин особливо небезпечними являються поверхово активні речовини, які досить широко використовуються в побутових умовах.
Стічні води сільськогосподарських підприємств включають такі забруднення як пестициди, мінеральні добрива, бактеріальні забруднення тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Питна та технічна вода.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок