Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Еколого-економічні наслідки екстенсивного ведення сільськогогосподарського виробництва

Еколого-економічні наслідки екстенсивного ведення сільськогогосподарського виробництва

Назва:
Еколого-економічні наслідки екстенсивного ведення сільськогогосподарського виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,76 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Еколого-економічні наслідки екстенсивного ведення сільськогогосподарського виробництва


Зміст


Вступ
Тема даної роботи: „Еколого-економічні наслідки екстенсивного ведення сільськогогосподарського виробництва”.
Мета написання роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з наслідками екстенсивного ведення сільськогогосподарського виробництва та необхідністю раціонального використання природних ресурсів.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз літературних та наукових джерел, присвячених проблемам природокористування, та, зокрема, проблемам екстенсивного ведення сільськогогосподарського виробництва;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що сформована практика ведення сільськогогосподарського виробництва в Україні не враховує місцеві особливості природнокліматичних умов, надзвичайно низький відтворювальний потенціал екосистем і, незважаючи на заходи, що поприймаються останнім часом, не забезпечує раціональне використання, охорону і відтворення природних ресурсів. Екстенсивне, неощадливе природокористування підірвало потенціал самовідтворення відтворюваних природних ресурсів.


1. Еколого-економічні наслідки екстенсивного ведення сільськогогосподарського виробництва
За сучасними оцінками, упродовж усієї історії свого існування людство зруйнувало 2 млрд. га родючих ґрунтів - це перебільшує нині оброблювані поля та пасовиська, площа яких становить близько 1,5 млрд. га. Територій, яких не торкнулася діяльність людини, у світі залишилося не так уже й багато - лише 39% від усієї площі Землі [5].
У РФ, наприклад, загальна площа якої становить 17,1 млн. кв. км, площа незайманих господарською діяльністю земель становить 7-8 млн. кв. км (41-47% від загальної площі); у Канаді, відповідно - 9,98 млн. кв. км і 6,4 млн. кв. км (69% від загальної площі); Австралії - 6,2 млн. кв. км і 2,5 млн. кв. км (33% від загальної площі); у Бразилії - 8,46 млн. кв. км і 2,4 млн. кв. км (28% від загальної площі); у Китаї - 9,33 млн. кв. км і 1,8 млн. кв. км (20% від загальної площі).
В Україні, загальна площа якої становить 579 тис. кв. км, площа територій, що збереглися у природному стані, складає лише 50 тис. кв. км, або 8% від загальної площі і наближається до критичної [1].
Земельні ресурси. Погіршення ситуації з земельними ресурсами, темпи використання яких значно перевищують темпи відтворення, безпосередньо впливає і на біоту - потенційне джерело значних матеріальних благ (продовольство, лікувальні засоби та інші важливі предмети споживання). Відомо, що цілі біоти можуть легко руйнуватися при невеликих порушеннях фізичних параметрів середовища. Нині ж, завдяки антропогенному впливу на природу, обумовленого стрімким зростанням людської популяції, розмаїтість живих організмів зведена до такого низького рівня, якого не було з кінця мезозойської ери. Зокрема, в умовах техногенного тиску сучасної цивілізації щорічно безслідно зникають від 150 до 200 видів організмів (відбувається так звана “генетична ерозія” - термін ухвалений ЮНЕСКО).
Фактично нині має місце криза біотичної розмаїтості, яка підірвана і стрімко зменшується. У певному сенсі скорочення розмаїтості живої природи є найголовнішим у змінах навколишнього середовища, що відбуваються нині, і являє собою, мабуть, єдиний цілком незворотний процес. Наслідки його передбачати важко, оскільки і досі істинна цінність земної біоти не усвідомлюється людством.
У зв’язку з цим різноманітність живих видів, екосистем і ландшафтів має бути визнано важливим компонентом всесвітньої спадщини і життєвим джерелом для майбутнього розвитку людства.
Встановлено, що 87% збільшення території пустель обумовлене антропогенними факторами і лише 13% - факторами природного походження. Процес опустелювання вже охопив близько 30 млн. кв. км суші планети. Тільки в Україні зона кліматичного опустелювання займає близько 35% площі [1].
Під впливом людської діяльності паралельно опустелюванню відбувається також руйнація ґрунту шляхом ерозії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Еколого-економічні наслідки екстенсивного ведення сільськогогосподарського виробництва

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок