Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат безкоштовно: Вплив промисловості на забруднення довкілля

Вплив промисловості на забруднення довкілля / сторінка 6

Назва:
Вплив промисловості на забруднення довкілля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Легкі парафіни мають максимальну летючість і розчинність у воді.
б) Циклопарафіни - ( 30 - 60% від загального складу) - насичені циклічні сполуки з 5-6 атомами вуглецю в кільці. Крім циклопентану й циклогексану в нафті зустрічаються біциклічні й поліциклічні сполуки цієї групи. Ці сполуки дуже стійкі й погано піддаються біорозкладанню.
в) Ароматичні вуглеводні - (20 - 40% від загального складу) - ненасичені циклічні сполуки ряду бензолу, що містять у кільці на 6 атомів вуглецю менше, ніж циклопарафіни. У нафті присутні летучі сполуки з молекулою у вигляді одинарного кільця (бензол, толуол, ксилол), потім біцикличні (нафталін), напівциклічні (пірен).
г) Олефіни (алкени) - (до 10% від загального складу) - ненасичені нециклічні сполуки з одним або двома атомами водню у кожного атома вуглецю в молекулі, що мають прямий або розгалужений ланцюг.
Нафта й нафтопродукти є найпоширенішими забруднюючими речовинами у Світовому океані. Найбільші втрати нафти пов'язані з її транспортуванням з районів видобутку. Аварійні ситуації, злив за борт танкерами промивних і баластових вод, - все це обумовлює присутність постійних ділянок забруднення на трасах морських шляхів. За останні 30 років, починаючи, пробурено близько 2000 свердловин у Світовому океані, з них тільки в Північному морі 1000 і 350 промислових свердловин обладнано. Із-за незначних витоків щорічно губиться 0,1 млн.т. нафти. Великі маси нафти поступають у моря по ріках, разом з побутовими й зливовими стоками.
Обсяг забруднень із цього джерела становить 2,0 млн.т./рік. Зі стоками промисловості щорічно попадає 0,5 млн.т. нафти. Потрапляючи в морське середовище, нафта спочатку розтікається у вигляді плівки, формуючи шари різної потужності. По кольору плівки можна визначити її товщину:
Зовнішній вигляд | Товщина, мкм | Кількість нафти, л/кв.км
1. Ледь помітна | 0,038 | 44
2. Сріблистий відблиск | 0,076 | 88
3. Сліди окрасу | 0,152 | 176
4. Яскраво окрашені розводи | 0,305 | 352
5. Слабо окрашені | 1,016 | 1170
6. Темно окрашені | 2,032 | 2310
Нафтова плівка змінює склад спектру й інтенсивність проникнення у воду світла. Пропущення світла тонкими плівками сирої нафти становить 1-10% (280 нм), 60-70% (400нм).
Плівка товщиною 30-40 мкм повністю поглинає інфрачервоне випромінювання. Змішуючись із водою, нафта утворює емульсію двох типів: пряму - "нафта у воді"- і зворотну - "вода в нафті". Прямі емульсії, створені крапельками нафти діаметром до 0,5 мкм, менш стійкі й характерні для нафт, що містять поверхнево-активні речовини. При видаленні летучих фракцій, нафта утворить густі зворотні емульсії, які можуть зберігатися на поверхні, переноситися плином, викидатися на берег і осідати на дно.
Пестициди. Пестициди становлять групу штучно створених речовин, використовуємих для боротьби зі шкідниками й хворобами рослин. Пестициди діляться на наступні групи: інсектициди - для боротьби зі шкідливими комахами, фунгіциди й бактерициди - для боротьби з бактеріальними хворобами рослин, гербіциди - проти бур'янистих рослин. Установлено, що пестициди знищуючи шкідників, завдають шкоди багатьом корисним організмам і підривають здоров'я біоценозів. У сільському господарстві давно вже стоїть проблема переходу від хімічних (забруднюючих середовище) до біологічних (екологічно чистих) методів боротьби зі шкідниками. У цей час більше 5 млн.т. пестицидів надходить на світовий ринок. Близько 1,5 млн.т. цих речовин уже ввійшло до складу наземних і морських екосистем золовим і водним шляхом. Промислове виробництво пестицидів супроводжується появою великої кількості побічних продуктів, що забруднюють стічні води. У водному середовищі частіше за інші зустрічаються представники інсектицидів, фунгецидів і гербіцидів. Поліхлорбіфеніли (ПХБ) попадають у навколишнє середовище в результаті скидань промислових стічних вод і спалювання твердих відходах на смітниках. Останнє джерело поставляє ПБХ в атмосферу, звідки вони з атмосферними опадами випадають в усіх районах Земної кулі. Так у пробах снігу, узятих в Антарктиді, вміст ПБХ склав 0,03 - 1,2 кг.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Вплив промисловості на забруднення довкілля

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок