Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Безкоштовно реферат скачати: Вплив промисловості на забруднення довкілля

Вплив промисловості на забруднення довкілля / сторінка 9

Назва:
Вплив промисловості на забруднення довкілля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Непомірне застосування пестицидів (гербіцидів, інсектицидів, дефоліантів) негативно впливає на якість ґрунту. У зв'язку із цим посилено вивчається доля пестицидів у ґрунтах і можливість й можливості їх знешкоджувати хімічними й біологічними способами. Дуже важливо створювати й застосовувати тільки препарати з невеликою тривалістю життя, вимірюваною тижнями або місяцями. У цій справі вже досягнуті певні успіхи й впроваджуються препарати з великою швидкістю деструкції, однак проблема в цілому ще не вирішена.
Кислі атмосферні випади на сушу. Одна з найгостріших глобальних проблем сучасності й близького майбутнього - це проблема зростаючої кислотності атмосферних опадів і ґрунтового покриву. Райони кислих ґрунтів не знають посух, але їхня природна родючість знижена ; вони швидко виснажуються й урожаї на них низькі. Кислотні дощі викликають не тільки підкислення поверхневих вод і верхніх шарів ґрунтів. Кислотність зі спадними потоками води поширюється на весь ґрунтовий профіль і викликає значне підкислення ґрунтових вод. Кислотні дощі виникають у результаті промислової діяльності, що супроводжується емісією колосальних кількостей оксиду сірки, азоту, вуглецю. Ці оксиди, надходячи в атмосферу переносяться на великі відстані, взаємодіють із водою й перетворюються в розчини суміші сірчистої, сірчаної, азотистої, азотної й вугільної кислот, які випадають у вигляді "кислих дощів" на сушу, взаємодіючи з рослинами, ґрунтами, водами. Головними джерелами в атмосфері є спалювання сланців, нафти, вугілля, газу в індустрії, у сільському господарстві, у побуті. Промислова діяльність майже вдвічі збільшила надходження в атмосферу оксиду сірки, азоту, сірководню й оксиду вуглецю. Природно, що це позначилося на підвищенні кислотності атмосферних опадів, наземних і ґрунтових вод..
6. Висновок
Охорона природи - завдання нашого століття, проблема, що стала соціальною. І вплив людини на навколишнє середовище прийняв загрозливий масштаб. Щоб у корені поліпшити положення, знадобляться цілеспрямовані й продумані дії. Відповідальна й діюча політика стосовно навколишнього середовища буде можлива лише в тому випадку, якщо ми нагромадимо надійні дані про сучасний стан середовища, обґрунтовані знання про взаємодію важливих екологічних факторів, якщо розробимо нові методи зменшення й запобігання шкоди, наносимою Природі Людиною.


Список літератури
Банников А.Г. и др. Основы экологии и охрана окружающей среды. - М.: Колос, 1996. - 304 с.
Горелов А.А. Экология: Учеб. пособие. - М.: Центр, 1998. - 238 с.
Карташов А.Г. Введение в экологию. - Томск: Водолей, 1998. - 382 с.
Лозановская И.Н. и др. Экология и охрана биосферы при химическом загрязнении / Лозановская И.Н., Орлов Д.С.,Садовникова Л.К. - М., 1998. - 287.с
Фелленберг Г. Загрязнение природной среды. - М.: Мир, 1997. - 232 с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Вплив промисловості на забруднення довкілля

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок