Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат: Глобальні екологічні проблеми Землі

Загрузка...

Глобальні екологічні проблеми Землі / сторінка 2

Назва:
Глобальні екологічні проблеми Землі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,70 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Майже половину приросту додаватимуть до світової людської популяції шість країн - Індія (22 %), Китай (11 %), Пакистан (4 %), Нігерія (4 %), Індонезія (4 %) і Бангладеш (3 %).
Отже, вибухоподібне збільшення народонаселення спостерігається у країнах з другим типом відтворення. Зокрема це стосується таких країн як Китай, Індія, окремі країни Африки, Латинської Америки тощо.
Головною проблемою вибухоподібного збільшення народонаселення є загострення продовольчої проблеми, зниження рівня медичного обслуговування у країнах, де спостерігається різке збільшення числа населення, зростання бідності та погіршення епідеміологічної ситуації, зростання навантаження на природні ресурси регіонів, великі міграційні процеси у більш розвинуті країни. Тому є вкрай важливим цивілізоване регулювання рівня народжуваності, вирішення соціальних та економічних питань окремих регіонів.


2. Кислотні дощі
Важливою екологічною проблемою стало випадання кислотних дощів. Щорічно при спалюванні палива в атмосферу надходить до 15 млн. т двоокису сірки, який, сполучаючись з водою, утворює слабкий розчин сірчаної кислоти, що разом з дощем випадає на землю. Кислотні дощі негативно впливають на людей, врожай, споруди і т. ін.
Кислотні дощі виникають у результаті поєднання з атмосферним киснем двоокису сірки та оксидів азоту, які викидаються у атмосферу працюючими на вугіллі та нафті електростанціями, металургійними заводами, а також автомобільним транспортом. Добуті таким шляхом зневоднені сірчана та азотна кислоти відносяться вітрами у вигляді дощів та нерідко мають значну кислотність. Фільтруючись у ґрунті, вода кислотних дощів уносить багато поживних речовин: кальцій, магній, калій та натрій. Їх місце займають токсичні метали, які під дією дощів стають розчинними та вбивають мікроорганізми, які розкладають органічні залишки і ґрунт залишається без поживних речовин.
Систематичне вдихання забрудненого повітря помітно погіршує здоров'я людей. Газоподібні і пилові домішки можуть надавати повітрю неприємного запаху, подразнювати слизові оболонки очей, верхніх дихальних шляхів і тим самим знижувати їхні захисні функції, бути причиною хронічних бронхітів та захворювань легенів. Численні дослідження показали, що на фоні патологічних відхилень в організмі (захворювання легенів, серця, печінки, нирок та інших органів) шкідлива дія атмосферного забруднення проявляється сильніше.
Оксиди сірки й азоту, що потрапляють в атмосферу внаслідок роботи ТЕС і автомобільних двигунів, сполучаючись з атмосферною вологою, утворюють дрібні капельки сірчаної та азотної кислот, які переносяться вітрами у вигляді кислотного туману й випадають на Землю у вигляді кислотних дощів. Ці дощі мають шкідливу дію на фактори навколишнього середовища:
врожайність багатьох с/г культур знижується на 3-8% внаслідок ушкодження листя кислотами;
кислі опади спричинюють вимивання з грунтів кальцію, калію та магнію, що веде до деградації флори і фауни;
деградують і гинуть ліси;
отруюється вода озер і ставків, у яких гине риба і численні види комах;
зникнення комах у водоймах призводить до щезання птахів і тварин, які ними живляться;
зникнення лісів у гірських районах зумовлює збільшення кількості гірських зсувів і селей;
різко прискорюється руйнування памґятників архітектури, житлових будинків;
вдихання людьми повітря, забрудненого кислотним туманом, спричинює захворювання дихальних шляхів, подразнення очей тощо.
За даними екологів, у Швейцарії від кислотних дощів засихає третина лісів, 69% оглянутих букових дерев у лісах Великобританії висихають з верхівок. У Швеції 18 тисяч озер отруєно цими дощами, а у 9 тисяч з них риба вже частково вимерла, а в 4 тисячах – зникла зовсім.
Великою загрозою є “інтернаціональний” характер цього забруднення, адже повітряні течії розносять кислотні тумани на тисячі кілометрів від місць їх виникнення. Ті ж, наприклд, шведські озера були пошкоджені кислотними дощами, що утворилися внаслідок викидів ТЕС і металургійних підприємств Великобританії. Пануючі в цьому районі західні вітри розносять отруту далеко від Британських
островів – аж до Скандинавії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Глобальні екологічні проблеми Землі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок