Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основи моделювання стану довкілля. Моделювання впливу атмосферних забруднень на сільськогосподарське виробництво

Основи моделювання стану довкілля. Моделювання впливу атмосферних забруднень на сільськогосподарське виробництво

Назва:
Основи моделювання стану довкілля. Моделювання впливу атмосферних забруднень на сільськогосподарське виробництво
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основи моделювання стану довкілля. Моделювання впливу атмосферних забруднень на сільськогосподарське виробництво


ПЛАН
1. Методика визначення фізичних втрат рослинницької продукції (натуральної шкоди) у зв’язку з атмосферним забрудненням
2. Статистичне вивчення впливу промислових забруднень на зниження урожайності сільськогосподарських культур
3. Література


1. Методика визначення фізичних втрат рослинницької продукції (натуральної шкоди) у зв’язку з атмосферним забрудненням.
Металургійні, хімічні, коксохімічні і вугільні підприємства, теплові станції, цементні, алюмінієві та інші заводи забруднюють атмосферу, що негативно впливає на рослинний покрив, а культурні рослини значно знижують урожайність. Проходить це внаслідок загазованості атмосфери промислових зон сполуками сірки, фтору, оксидами азоту та вуглецю, парами фенолів, запиленістю повітря сажею і частинками вугілля, золи, металів, цементу.
Шкідливий вплив промислових забруднень залежить від характеру і потужності забруднюючих підприємств і спостерігається на значній відстані – від декількох сотень метрів до 3-5 км і навіть до 10-25 км.
Дослідження багатьох вчених підтверджують негативний вплив промислових викидів на природну і культурну рослинність.
Отже, у результаті забруднення довкілля рослинність зазнає певної шкоди. Розглянемо на прикладі одного із промислових районів недобір урожаю внаслідок впливу шкідливих викидів в атмосферу (дані умовні).
Позаяк розділити вплив забруднення атмосфери і водних джерел на втрати врожаю овочів неможливо, тому надалі в розрахунках умовно все це приписується дії забруднення атмосфери.
Розрахунок натуральної шкоди від недобору врожаю сільськогосподарських культур під впливом шкідливих промислових викидів здійснюється у наступній послідовності: 1) Встановлюється зона забруднення – територія, в атмосфері якої містяться найбільш шкідливі для рослин газоподібні промислові викиди. У середині забрудненої зони виявляються райони з різним ступенем забруднення атмосфери: район “А” з максимальним ступенем забруднення, віддалений на відстань від 0 до 5 км від джерел викиду; район “Б” з середнім ступенем забруднення, віддалений від джерел викиду на 6-8 км; район “В” з мінімальним ступенем забруднення, віддалений від джерел викиду на 8-12 км. 2) Показники забруднення атмосфери розраховуються як середньоарифметичні величини на основі середньодобових концентрацій за період вегетації сільськогосподарських культур (травень-вересень) за даними санітарної служби, пости контролю якої знаходяться поблизу полів, що зайняті під визначеними культурами.
Для порівняння втрат урожаю від шкідливих викидів підбирається умовно чиста контрольна зона, де газоподібні промислові викиди в атмосфері відсутні.
Для кожного типового агрогосподарства забрудненого району підбирається аналогічне в контрольній зоні. Підбір яких проводиться за наступними ознаками, загальними для типових агрогосподарств забруднених районів: Соціальний тип агрогосподарств: 1. Райони забрудненої зони вибирались за напрямом пануючих у даній місцевості вітрів; 2. Якість грунтів ( у розрізі грунтового району); 3. Середньорічна кількість опадів; 4. Розміщення основних масивів земель на однакових елементах рельєфу (вододіли, схили, долини, заплави); 5. Спеціалізація та інтенсивність виробництва; 6. Забезпеченість трудовими й енергетичними ресурсами; 7. Структура посівних площ і сівозміна культур.
Враховуючи рівнозначність умов виробництва сільськогосподарських культур у агрогосподарствах забрудненої і контрольної зон, допускається, що різниця урожайності за будь-який рік у них обумовлена промисловими викидами і розраховується за формулою: ,
де Дyk – різниця в урожайності з кожного гектару k-ої культури, лук, пасовищ у типових агрогосподарствах забруднених районів і їх аналогів – агрогосподарствах контрольної зони, ц/га;
– урожайність k-ої культури, лук, пасовищ в агрогосподарствах – аналогах контрольної зони, ц/га;
yk – урожайність k-ої культури, лук, пасовищ у типових агрогосподарствах забруднених районів, ц/га.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Основи моделювання стану довкілля. Моделювання впливу атмосферних забруднень на сільськогосподарське виробництво

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок