Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Гігієна грунту. Тверді покидьки

Гігієна грунту. Тверді покидьки

Назва:
Гігієна грунту. Тверді покидьки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,65 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат з гігієни
На тему:
Гігієна грунту. Тверді покидьки


Гігієна грунту. Тверді покидьки
На одну людину нагромадження сміття за добу в середньому становить 1 дм3, а за рік-близько 0,5 м3, що становить близько 200 кг. Висока вологість і наявність органічних речовин у смітті сприяють розмноженню мікроорганізмів, принаджують мух і гризунів. Домове сміття містить до 20-25 % органічних речовин, азоту і фос-фору, утильсировини (ганчір'я, кістки, папір тощо).
Для збирання твердих покидьків треба мати в квартирі відро з покришкою, а ще краще окремо збирати утиль і харчові відходи, придатні для годівлі тварин. Кожного дня відходи виносять у дво-рові збірники для сміття, влаштовані на майданчиках з твердим покриттям.
Вивіз сміття проводять шляхом планово-подвірної або плано-во-поквартирної очистки. При планово-подвірній очистці сміття з дворових сміттєзбірників пересипають у сміттєвози. При планово-поквартирній очистці за сигналом сміттєвоза, що приїхав, сміття з квартир виносять на подвір'я і безпосередньо з відер пересипають у сміттєвоз. На подвір'ї сміття не зберігається. Обидва види планово-го вивезення покидьків попереджують виплодження мух і відігра-ють значну роль в профілактиці інфекційних захворювань. Але пе-ревагу слід надавати планово-поквартирному вивезенню покидьків.
У сільських умовах часто замість змінних сміттєзбірників ко-ристуються менш гігієнічними ящиками для сміття. Ящик для сміття повинен мати водонепроникні стінки і щільно закриватися, щоб вміст його був недоступний для мух і гризунів. Ящик роблять без дна, а щоб запобігти міграції личинок мух з покидьків у землю для заляльковування, майданчик під ящик повинен мати асфальтоване, цементоване або глиняне покриття шаром не менше 25 см. Його улаштовують не ближче 15 м від житлових будинків. Ділянку ого-рожують живоплотом. Щоб не допустити загнивання покидьків і виплоду мух, ящики необхідно очищати не рідше одного разу на тиждень. Для цього його перевертають, вмїстиме навантажують на сміттєвози і вивозять на сміттєзвалище. Місце і ящик очищають і дезінфікують.
Найраціональнішим методом знешкодження нечистот, попелу, сміття, гною, харчових відходів та інших покидьків, які не можуть бути використані для відгодівлі тварин, є компостування. У сіль-ських умовах компост (рис. 5.4) можна закладати безпосередньо на присадибній ділянці. Його влаштовують на віддалі 10-15 м від жителів, на добре утрамбованому гли-ною, обкладеному навколо ва-лом заввишки приблизно 30 см. Ширина майданчика 2-3 м, дов-жина довільна. Компостна купа має вигляд зрізаної піраміди. Для пухкості спочатку насипа-ють 10-15-сантиметровий шар компостуючого матеріалу: тор-фу, городньої землі, дозрілого
Рис. 5.4. Компостний штабель:
1 - ущільнена площадка (наприклад, з глини); 2 — земля, торф, компост тощо; З - покидьки.
компосту тощо. На компостний матеріал укладають шар в 15 см із покидьків. Сюди ж можна викидати вміст з убиралень, гній, золу, січену солому, сухе листя і інші відходи. Покидьки, після внесення їх в компостну купу, треба засипати шаром компостного матеріалу товщиною 15 см. Цей шар перешкоджає відкладенню мухами яєць і захищає компост від висихання. Потім знову кладуть шар по-кидьків, засипають його компостним матеріалом і т.д. Щоб зручно було працювати, таких шарів може бути до 10, а загальна висота компостної купи не повинна перевищуватиа 1,5 м. Щоб не допусти-ти розмноження мух, штабель компосту з усіх боків І зверху ще обкладають шаром землі. Для захисту від розмивання дощем ком-пост вкривають солом'яними матами або роблять над ними навіс.
Внаслідок життєдіяльності термофільних бактерій температу-ра у покидьках підвищується до 50-70 °С. При цьому гинуть заразні мікроби, яйця глистів і личинки мух. Для кращого перебігу біохі-мічних процесів компости періодично зволожують (поливають по-миями, гноївкою, водою тощо) і через 2-3 міс. перелопачують. Про-цес дозрівання компосту в умовах з помірним кліматом влітку закін-чується через 5-7 міс, а взимку-через 8-10 міс. При цьому органічні речовини розпадаються і з покидьків утворюється цінне добриво -перегній (гумус), який є безпечним у санітарному відношенні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Гігієна грунту. Тверді покидьки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок