Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Вивчення особливостей впливу радіаційного навантаження на онкозахворюваність населення Миколаївської області

Загрузка...

Вивчення особливостей впливу радіаційного навантаження на онкозахворюваність населення Миколаївської області

Назва:
Вивчення особливостей впливу радіаційного навантаження на онкозахворюваність населення Миколаївської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,58 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 615.849 - 614.7:613
Григор'єва Л.І., Томілін Ю.А., Кисельов А.Ф.
Вивчення особливостей впливу радіаційного навантаження на онкозахворюваність населення Миколаївської області
Встановлено, що різні шкідливі біологічні ефекти від радіації відбуваються не тільки при дії високої дози. Більшість вчених дотримується думки, що нема безневинних доз радіації і що навіть малі дози можуть бути причинами різних захворювань [1, 2]. Визначено, що іонізуюча радіація може виступати не тільки як ініціатор канцерогенезу, а і як його прискорювач, тобто якщо перший етап канцерогенезу індукційований хімічно, то радіація може грати роль "останньої краплини" [3].
Таким чином у діючий час, при існуванні у середовищі мешкання людини багатьох шкідливих речовин, хронічне опромінення населення малими дозами радіації не може бути не врахованим при оцінці загальної захворюваності населення та при визначенні причин, що її викликають. Виходячи з цього, слушно постає питання оцінки дозового навантаження на населення від існуючих джерел радіації та аналізу впливу радіаційного опромінення на стан здоров'я населення.
За літературними джерелами до ефектів впливу "малих доз" радіації відносяться генетичні порушення, захворювання крові, лейкози і злоякісні новоутворення [1,2]. Постчорнобильські події свідчать, що саме опромінення може зумовлювати значну частину усієї ракової проблеми сьогодення і одним із шляхів припинення великого числа ракових захворювань є зменшення опромінення людей малими дозами іонізуючого опромінення [3].
Тому при оцінці нами впливу радіаційних факторів на здоров'я людей Миколаївської області за основний показник був вибраний ефект канцерогенних наслідків опромінення - ракові захворювання.
Основні штучні джерела радіаційного навантаження на людину, які зосереджені на території Миколаївської області, складають наслідки аерозольного забруднення грунту чорнобильським викидом, надходження чорнобильських радіонуклідів з вітровим переносом і річковим змивом, газоаерозольні та рідкі викиди ПівденноУкраїнської АЕС (ПУ АЕС) та інші.
Особливості рельєфу і геологічного складу земної поверхні області, де зустрічаються гранітні породи, які мають високий вміст природних радіонуклідів, відповідальні за дозове навантаження на населення від природних джерел радіоактивності, головним чином - від радону.
В нашій роботі були враховані основні радіаційні фактори, які присутні в Миколаївській області: природний радіаційний фон, техногенно змінений радіаційний фон, радіаційне забруднення навколишнього середовища від чорнобильського викиду, радіація, яка пов'язана з роботою ПУ АЕС, опромінення пацієнтів за рахунок рентгено- і радіодіагностики.
За даними наших та інших установ області багаторічних радіологічних досліджень, проведених на території області, середнє значення сумарної дози зовнішнього та внутрішнього опромінення людини з урахуванням розкиду значень складає 6,7 ± 2,5 мЗв/ рік.
За розміром дозового навантаження на населення від окремого виду радіаційного фактору були вибрані чотири регіони області, котрі відрізнялися між собою за перевагою у вибраному регіоні одного- двох з радіаційних факторів (табл. 1):*
північний регіон - території збільшеного вмісту радону у повітрі житлових та виробничих приміщень (Новобузький, Казанковський, Братський райони), дозове навантаження від якого майже у 10 разів вище за південні райони;*
центральний регіон - регіон з таким же "радоновим" фактором, але такий, що відчуває вплив радіоактивних викидів ПУ АЕС та має у своєму складі ділянки, які забруднені чорнобильським викидом (Арбузинський, Вознесенський, Первомайський, Доманівський райони). Це регіон з підвищеним дозовим навантаженням від тритія та "чорнобильських" цезія-137 та стронція-90;*
східний - регіон, де широко використовується для господарчих і питних потреб дніпровська вода, яка містить у собі значну кількість "чорнобильського" стронція-90 (Снігурівський, Баштанський, Жовтневий райони, м.Миколаїв), де маємо підвищене у 3-3,5 рази дозове навантаження від цього радіонукліду;*
південний - регіон "зрівняння", де радіаційні фактори, які властиві вищеназваним регіонам, незначні чи зовсім відсутні (Очаківський, Березанський, Миколаївський).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Вивчення особливостей впливу радіаційного навантаження на онкозахворюваність населення Миколаївської області

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок