Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ ЗАБРУДНЕННЯ ЗЕМЕЛЬ

Загрузка...

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ ЗАБРУДНЕННЯ ЗЕМЕЛЬ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ ЗАБРУДНЕННЯ ЗЕМЕЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,02 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ
ЗАБРУДНЕННЯ ЗЕМЕЛЬ”


ПЛАН
Вступ
1. Основні джерела забруднення земель
2. Наслідки забруднення земель
Висновки
Використана література
Вступ
Забруднення земель зумовлює не тільки екологічні проблеми, зумовлені потраплянням хімічних елементів у грунтові води, продукти харчування, які були вирощені на землі і т.п., але й на економіку та соціальні фактори суспільного життя. Екологія завжди тісно пов’язана з соціально-економічною сферою суспільства: це і надмірна захворюваність людей, і низька продуктивність праці, зменшення якості природних ресурсів, які дають меншу економічну віддачу і т.п. Зневажання екологічними законами зумовлює ланцюгову реакцію, яка своїми наслідками загрожує не тільки природі, але й самому людству у найрізноманітніших проявах.
1. Основні джерела забруднення земель
Промислове забруднення токсичними елементами, в першу чергу важкими металами, спостерігається в південно-східних регіонах, тобто в промислових регіонах нашої країни. Якісний склад забруднюючих речовин залежить від виду промисловості. Скажімо, біля Дніпропетровська, Маріуполя вміст свинцю ГДК перевищує в 22 рази. Кривий Ріг, Запоріжжя, Одеса - тут спостерігається надлишок токсичних елементів нікелю, свинцю, кадмію, ртуті, марганцю. Не обійшла сільськогосподарські угіддя „таблиця Мендєлєєва” і західні регіони, особливо там, де видобувається вугілля: м. Червоноград, Закарпатський ртутний комбінат.
Локальні забруднення грунтів також відбуваються внаслідок сільськогосподарської діяльності, особливо в районах розташування великих тваринницьких комплексів: тут спостерігається надлишок сполук азоту, нітратний азот. До речі, нітратний азот має велику міграційну здатність. Він потрапляє в грунтові прошарки і може бути канцерогенним. На території України розташовано близько п’яти тисяч складів отрутохімікатів. Незважаючи на те, що ці склади не діють, тут накопичується велика кількість пестицидів, невикористані залишки мінеральних добрив.
Взагалі, якщо торкнутися теми застосування добрив і пестицидів, то на сьогодні в Україні склалася ситуація, яка визначає не рівень забруднення грунтів цими речовинами, а скоріше навпаки, деградацію грунтів від їх недостатньої кількості. Для порівняння: в Японії застосування мінеральних добрив коливається від 200 до 300 кг на 1гектар.У нашій країні на початку 90-х років рівень застосування мінеральних добрив азоту і калію на 1гектар складав 140 кг, а нині ця цифра становить 10-20 кг на 1гектар. Цього недостатньо для того, щоб підтримувати високу врожайність сільськогосподарських культур, родючість наших грунтів. Інститутом ґрунтознавства й агрохімії (м. Харків) встановлено, що близько 40 відсотків території України має недостатній вміст азоту, фосфору, калію і гумусу. Гумус, до речі, - це інтегральний показник родючості грунтів.
Крім хімічного забруднення, деградація грунтів відбувається і в результаті засолення, підкислення, передусім водної та вітрової ерозії. Шкодить збереженню агроландшафту й розорення чорноземів. 60 відсотків чорнозему знаходяться в активному сільськогосподарському використанні. Щоб попередити такі негативні явища держава прийняла закон „Про охорону земель”. У 2000 році була створена державна служба охорони грунтів.
Як відомо, 40 відсотків суші землі займають агроландшафти. Агроландшафти України мають свою особливість. Вони включають в себе три основні зони. Перш за все, це виробнича територія, на якій безпосередньо відбувається виробництво сільськогосподарської продукції як рослинного так і тваринного походження; потім - селітебна територія, яка включає в себе помешкання селян, а також господарські будівлі та присадибні ділянки. Ця територія займає від 12 до 18 відсотків в кожному окремо взятому ландшафті. Ще 12 відсотків ландшафту відноситься на природний біогеоценоз. Сюди входять полезахисті смуги, захисні смуги біля водоймищ, яри. Екологи, на жаль, мало уваги приділяють територіям, де безпосередньо проживає саме населення.
Екотоксилогічні території мають свої особливості.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ ЗАБРУДНЕННЯ ЗЕМЕЛЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок