Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРИРОДНИХ ВОД

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРИРОДНИХ ВОД

Назва:
ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРИРОДНИХ ВОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,19 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
3. ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРИРОДНИХ ВОД
Фізичні властивості природних вод характеризуються наступними показниками:
Температура, що визначає тепловий стан води, тобто кінетичну енергію її молекулярного руху. Температура води вимірюється водним термометром (ртутний з діленнями через 0,20 С від 30,0 до -0, 50 С, мікротермометр ртутний з діленням через 0,01 від 1,2 до -0,80 С, електричний термометр опору).
Прозорість - це властивість води пропускати всередину світлові промені. Прозорість води залежить від наявності в ній домішок, розчинених речовин і т.д.
Колір води.
Смак.
Запах.
- Балансові методи.
Для одержання кількісної характеристики водного об'єкту в гідрології застосовують балансовий метод. Балансовий метод - це сумісний розгляд, що довели до кількісної оцінки, для певного водотоку або водоймища всіх елементів, що впливають на вимірювання водної маси (метод водного балансу), домішок, що містяться в ній (метод сольового балансу, балансу речовини), і притаманних їй властивостей (метод теплового балансу, балансу енергії) за вибраний проміжок часу.
Метод водного балансу - це використання закону збереження матерії в вигляді рівняння водного балансу для дослідження закономірностей, що існують між прибутком і витратою вологи за який-небудь період часу, певної ділянки території, річкового басейну, озера, водосховища, болота або іншого водного об'єкту.
Метод водного балансу засновується на наступному очевидному рівнянні: для будь-якого простору, що обмежується деякою довільною поверхнею, кількість води, яка ввійшла в середину цього об'єму, за відрахуванням кількості води, яка вийшла назовні, повинна дорівнювати відповідно збільшенню або зменшенню її кількості в середині даного об'єму.
Метод теплового балансу - це використання закону збереження енергії в вигляді рівняння теплового балансу для дослідження закономірностей, що існують між прибутком і витратами тепла за який-небудь період часу в межах певної ділянки території, річкового басейну, озера, водосховища, болота і т. д.
Метод теплового балансу дозволяє встановити закономірності розвитку низки важливих гідрологічних процесів, що виникають під впливом теплообміну між водним об'єктом і навколишнім середовищем.
Використання методу теплового балансу дозволяє вирішувати наступні задачі:
Нагрівання й охолодження води в річках, озерах, болотах і т.д.
Розрахунки танення снігу, випару води, наростання льоду.
Кількісним виразом цього методу є рівняння теплового балансу.
Ламінарний рух - це форма руху води, що характеризується паралельнострумчатою структурою потоку. В умовах ламінарного руху обміну між сусідніми шарами рідини не відбувається. Швидкість течії у стінок, що обмежують потік, дорівнює нулю. Сила внутрішнього тертя (опору руху) і, отже, швидкість течії залежать від фізичної (молекулярної) в'язкості рідини. Опір руху пропорційно залежить від першої ступені швидкості. Чим вище в'язкість рідини, тим більше буде притаманний їй ламінарний рух. Ламінарний рух може зберігатися тільки до значення критичної швидкості течії. Критична швидкість течії встановлюється для конкретних потоків в залежності від критичного значення числа Рейнольдса.
2. Агрегатні стани води
Фази (гр. jasiz - поява, перехід, певний момент у зміні форми або стану якогось тіла) води.
1). Тверда - крига, лід.
Лід - це загальна назва твердої фази води. За місцем походження розрізняють:
лід атмосферний (сніг, іній, град);
лід водний, що утворюється на поверхні води (сало, льодовий покрив) і в масі води на різній глибині (внутрішньоводний лід);
ґрунтовий лід, що утворюється в промерзлих вологих ґрунтах;
льодовиковий (глетчерний) лід, що утворюється в районах залягання льодовиків з мас дуже ущільненого й перекристалізованого снігу.
Лід характеризується наступними показниками:
пластичність, котра зростає з підвищенням температури;
текучість, яку набуває при тривалому навантаженні і під дією власної ваги (наприклад, текучість льодовиків);
пружність при миттєвих навантаженнях;
твердість, що дуже підвищується з пониженням температури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРИРОДНИХ ВОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок