Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Підприємництво,його ознаки та роль в екологізації суспільного виробництва

Підприємництво,його ознаки та роль в екологізації суспільного виробництва

Назва:
Підприємництво,його ознаки та роль в екологізації суспільного виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,18 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат з екологічного підприємництва на тему :
Підприємництво,його ознаки та роль в екологізації суспільного виробництва


Екологічні проблеми економічного розвитку нашої держави, належать до числа особливо актуальних, що вимагають невідкладного вирішення. В умовах переходу до ринкових відносин, приватизовані підприємства одержують практично повну фінансово-господарську самостійність і орієнтуються у своїй діяльності переважно на отримання швидкого прибутку, нерідко впливаючи негативно на навколишнє середовище. Погіршення екологічної ситуації стає особливо відчутним в умовах продовження кризового стану економіки.
Підприємці все частіше відгукуються як на пропозиції вчених та урядовців щодо зменшення забруднення довкілля, так і на зростаючу екологічну свідомість споживачів. Подальша екологізація бізнесу ставить важливі наукові та практичні завдання - від розробки теоретичних засад цього процесу на глобальному та локальному рівнях до конкретних механізмів його реалізації. Серед них особливу увагу привертають реклама та паблік рилейшнз як інструменти формування громадської думки стосовно нових тенденцій.
Аналіз досліджень і публікацій, в яких започатковано розв'язання даної проблеми, засвідчив, що ця тематика переважно розробляється західними вченими. З літератури, доступної українській аудиторії, варто відзначити переклад книги американського фахівця Меріен К. Прокоп "Як стати "зеленим" (редакція журналу "Всесвіт", 1995).
В Україні до проблем екологізації бізнесу зверталися Л.Г.Мельник у підручнику "Екологічна економіка", В.Я.Шевчук, Ю.М.Навроцький та співавтори в навчальному посібнику "Екологічне підприємство" тощо. Окремі питання розглядаються в літературі з стійкого розвитку. Наприклад, Р.М.Марутовським у виданні Програми Розвитку ООН "Практика сталого розвитку в Україні" проаналізовано досвід окремих підприємств. Теорію комунікації та паблік рилейшнз розробив Г.Г.Почепцов. У напрямі екологічної соціології та її взаємодії з комунікацією працює вітчизняний соціолог О.Г.Стегній.
Особливості екологічної реклами досліджуються переважно іноземними вченими. У СНД ця тематика лише починає розроблятися. Про її можливості згадують російські практики І. Вікент'єв та І. Захаров.
Міждисциплінарний підхід до розвитку саме екологічної реклами та паблік рилейшнз знаходить лише незначне відображення в роботах вітчизняних науковців.
Необхідність розв'язання екологічних проблем на глобальному та локальному рівнях стає пріоритетною справою світового товариства та підприємницьких структур. На думку Меріен К. Прокоп, є три моменти, які заохочують підприємців ставати "зеленими": маркетинг, соціальна відповідальність та економічний ефект.
Фірми використовують декілька бізнес-стратегій, які поєднали зменшення впливу на довкілля та зростання власних прибутків. До них належать диференціація продукції у залежності від впливу на довкілля, скорочення відходів, позиціювання себе як "екологічного лідера" з подальшими перевагами на ринку, спільне встановлення "екологічних" стандартів для певної галузі з метою попередження появи більш витратних державних нормативів, перехід від виробництва товарів до надання послуг тощо. "Мотиви змін у підходах компаній простягаються від очікування нового законодавства щодо прийому для утилізації старих речей (як у Європі, де виробники поступово починають відповідати за продукти протягом усього часу їх існування) до можливості збільшити частку на ринку завдяки зменшенню витрат чи покращення корпоративного іміджу", зазначено у книзі "Стан світу 2001".
Деякі компанії, наприклад, British Petrolium, переглянули свою політику щодо охорони природи лише після бойкоту їхньої продукції споживачами й громадськими організаціями. Нині British Petroleum рекламує себе як "компанію зеленої енергії", а не як нафтову компанію. Для більшості західних підприємців процес екологізації є добровільною, але надзвичайно важливою в умовах конкуренції справою.
Така ж сама тенденція спостерігається і в Україні. Але у нас ще додається мотивування підприємців до утворення окремого "зеленого" бізнесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Підприємництво,його ознаки та роль в екологізації суспільного виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок