Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічна конверсія в промисловості

Екологічна конверсія в промисловості

Назва:
Екологічна конверсія в промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,71 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з екології
Екологічна конверсія в промисловості


Розвиток екологічної кризи поставив складні задачі перед промисловим виробницт-вом. Виникла необхідність наукового аналізу взаємодії промислового виробництва з при-родним середовищем, на основі якої почала розвиватися нова галузь загальної екології — промислова екологія.
Промислова екологія є розділом загальної екології, що вивчає вплив промислово-го виробництва на навколишнє природне середовище.
Оптимізація параметрів середовища життя вимагає перегляду стратегії розвитку промислового виробництва з відмовою від екологічно небезпечних технологій. Цей шлях розвитку отримав назву екологічної конверсії промислового виробництва. Екологічна конверсія — багатоплановий та тривалий процес. Він пов'язаний, перш за все, з оцінкою реальної необхідності продукту для суспільства, а сама продукція повинна відповідати високим екологічним вимогам.
Екологічної конверсії гостро потребує видобувна промисловість. Можливості для пом'якшення екологічних збитків від неї існують. Необхідно, перш за все, забезпечити повне вилучення корисних копалин. Втрати сировини при видобуванні та транспортуванні повинні бути мінімальними. Усі супутні продукти видобувної промисловості слід викори-стовувати. Сировина та кінцеві продукти видобувної промисловості повинні правильно зберігатися.
В.І.Савченко (1991) показав на прикладі Східної України повну можливість знижен-ня екологічного ефекту від видобувної промисловості в регіоні. Для цього варто при сейсморозвідці корисних копалин перейти до недовибухових методів збудження коливань. При видобуванні корисних копалин не допускати порушень природних водостоків на місцевості, зберігати родючий шар ґрунту, не допускати відкритого витікання нафти та природного газу.
Важливим елементом екологізації виступає розробка технологій виділення та знеш-кодження відходів. Перш за все, відходів повинно утворюватися якомога менше. Це досягається за рахунок рециклінгу відходів. Рециклінгом відходів називають їхнє повторне використання для отримання корисних продуктів. Схема рециклінгу відходів про-ста: первинна сепарація в місцях утворення — сортування та неінтегрована переробка — отримання корисних продуктів або матеріалів. Так, підприємства фірми IBM в 1991 році дали 5600 тонн відходів, але 80% з них були знову залучені у виробництво на основі технологій рециклінгу. На прикладі нафтопереробного підприємства переробка відходів показана на рис.1. Розвивається цей напрямок поволі, однак за рециклінгом відходів велике майбутнє.
Рис.1. Схема рециклінгу в біохімічній очистці стічних вод нафтопереробного промислового підприємства.
Є технологічні можливості для зниження викидів оксидів сірки та азоту до атмосфе-ри, їхнє впровадження дозволить зупинити прогресуюче забруднення атмосфери цими газами та знизить частоту випадання кислотних дощів. Необхідні для цього заходи не складні. Слід:
а) надавати для спалювання попередньо збагачене вугілля;
б) здійснювати очистку нафти від сірки та азоту;
в) на усіх стаціонарних та пересувних установках оптимізувати режим спалювання кам'яного вугілля та палива, яке отримується з нафти, зокрема ефективно збагачення пального воднем;
г) проводити очистку продуктів горіння від оксидів сірки та азоту до того, як вони потраплять до атмосфери.
Технологічні процеси та типи відходів в різних галузях промисловості не однакові. Тому форми їхньої екологізації різні. У металургійній промисловості це заміна мартенів, де виплавлення сталі йде 8-12 годин, на конвертори, що видають метал кожні півгодини.Впроваджуються установки безперервного розливу сталі, що також забезпечує знижен-ня забруднення навколишнього середовища.
На підприємствах цукрової промисловості екологічну конверсію варто починати з очистки стічних вод, які забруднюють водойми.
Найбільш досконалий такий спосіб біологічної очистки. На цукрових заводах Росії та України його почали застосовувати з другої половини XIX століття. Для цього створю-ються поля зрошення, поля фільтрації та біологічні ставки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Екологічна конверсія в промисловості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок