Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Добрива

Добрива

Назва:
Добрива
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,46 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
План
Вступ
1. Зміст живильних речовин у ґрунтах
1. Добрива
Література


Вступ
Харчування - це основа життя будь-якого живого організму,у тому числі й рослин.Поза харчуванням не можна зрозуміти сутність процесів росту і розвитку.
З погляду практичного рослинництва найважливішим засобом поліпшення харчування сільськогосподарських культур є застосування органічних і мінеральних добрив.Ріст рослинної продукції визначається безліччю факторів,серед яких ведуча роль належить добривам і особливо мінеральним,виробництво яких нарощує високі темпи.
Ґрунт є основним джерелом забезпечення сільсько- господарських культур живильними речовинами. Однак у сучасних умовах безупинної інтенсифікації сільськогосподарського виробництва для щорічного вирощування високих врожаїв досить часто виявляється недостатнім та кількість живильних речовин, що надходить у рослини з органічної речовини і важкорозчинних мінеральних з'єднань ґрунту в результаті діяльності
мікроорганізмів і кореневої системи рослин. Особливо це відноситься до нечорноземної зони,де дерено-підзолисті ґрунти з низьким рівнем окультуреності займають близько 51% площі.Для ґрунтів цієї зони характерно,як правило,тимчасове чи тривале надлишкове зволоження.Переважними несприятливими ознаками дерено-підзолистих ґрунтів є погані фізичні властивості, підвищена кислотність (РН у КС1 менше 5) і низький зміст органічної речовини - від 1 до 2,5%. Для них характерна також слабка забезпеченість елементами мінерального харчування для рослин - азоту, фосфору і калію, багатьох мікроелементів; нерідко (у різновидах легкого механічного складу) невеликий зміст також магнію і кальцію.
Ґрунту нечорноземної зони, особливо підзолисті,мають гостру потребу у вапнуванні і систематичному внесенні мінеральних добрив.
1. Зміст живильних речовин у ґрунтах
Запаси живильних речовин у ґрунтах у багато разів перевищують потребу в них рослин. Однак велика частина з них представлена недоступними для рослин сполуками.Валовий вміст живильних речовин в орному шарі різних ґрунтів неоднаковий.
Вміст азоту(N) коливається від 0,07% до 0,5%. Ґрунтовий азот знаходиться в основному в недоступній для рослин органічній формі.На долю мінерального азоту приходиться тільки 1-2% його загальної кількості.Під впливом мікробіологічних процесів органічні форми азоту переводяться в доступні для рослин мінеральні форми.
Зміст фосфору у багатьох ґрунтах складає 0,03-0,25%. Біля половини його знаходиться в мінеральній формі,а половина - у формі органічних сполук. У слабо окультурених торф'яних ґрунтах на фосфор в органічній формі приходиться до 70%.Деяка кількість його міститься в поглиненому ґрунтовими колоїдами стані.Значна частина мінеральних форм фосфору в кислих підзолистих ґрунтах і червоноземах знаходиться у важкодоступних для рослин фосфатах заліза й алюмінію. У нейтральних ґрунтах, наприклад у чорноземах, мінеральний фосфор представлений більш доступними для рослин фосфатами кальцію і магнію.
На частку калію у ґрунті приходиться 0,6-3% маси ґрунту.Більше калію міститься в глинистих і суглинних ґрунтах, а в ґрунтах легкого механічного складу (піщаних і супіщаних) його значно менше. Кількість обмінного калію в орному шарі складає, кг/га: у підзолистих ґрунтах - 150-300, чорноземах - 400-900, сіроземах - 600-1500. На відміну від азоту і фосфору калій не утворює у рослинах міцні органічні комплекси. Тому кількість його в органічній речовині ґрунту незначна.
Кальцію (СаО) у ґрунтах близько 0,2-2%. Він представлений силікатами, карбонатами, гіпсом, фосфатами й іншими з'єднаннями. Частина кальцію знаходиться в поглиненому стані. Найбільш багаті обмінним кальцієм чорноземи. Найменша кількість його зустрічається в підзолистих ґрунтах ,що зв'язано з їхньою кислотністю. Вапнуванням не тільки зміщається реакція ґрунту, але й поліпшується харчування рослин кальцієм.
Зміст магнію (Mg) складає 0,4-4% і більш від маси ґрунту і залежить від складу материнської породи. У ґрунтах, що утворилися на суглинках і глинах,більше магнію, ніж у ґрунтах, що виникли на пісках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Добрива

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок