Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Безкоштовно реферат скачати: Порівняльна характеристика економічних поглядів С. Сісмонді та П.Ж. Прудона

Порівняльна характеристика економічних поглядів С. Сісмонді та П.Ж. Прудона / сторінка 9

Назва:
Порівняльна характеристика економічних поглядів С. Сісмонді та П.Ж. Прудона
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,45 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Сімонді також був переконаний у тому, що не можна розглядати багатство безвідносно до споживання окремих людей, потреби яких є метою будь-якого виробництва. На думку вченого, примножуючи матеріальне багатство, нація жертвує метою заради засобів, оскільки час, необхідний для зміцнення тіла та духу, витрачається на виробництво предметів розкоші та поглиблення соціальної нерівності. "Людина сама по собі працює для того, щлб відпочивати, - зазначав вчений, - людина у суспільстві най частіше працює для того, щоб хтось відпочивав. Позбавлення особи дня відпочинку викличе зростання багатства на одну сьому: багаті стануть ще більше прагнути до розкоші, а бідні стануть ще біднішими". Відтак вчений стверджував, що має існувати межа розширення виробництва, співмірна з соціальними доходами.

А Прудон висловив думки щодо шляхів примноження багатсва з іншої тоски зору:

„Для збільшення багатства в даному суспільстві, при тій же кількості населення, потрібні три речі: 1) Дати масам робітників нові потреби, чого можна досягнути тільки розвитком смаку та розуму, інакше кажучи – вищою освітою, яка заставляє невідчутно вийти із становища пролетарія; 2)Бльш і більш розумною організацією праці і промисловості зберегти їх час та сили; 3) З тією ж метою покласти край паразитизму. Ці три умови розвитку багатствапризводять до наступної формули: більш і більш рівномірний розподіл знань, послуг та виробів. Це – закон рівноваги, найважливіший, можна сказати, єдиний закон політичної економії, тому що всі інші – тількі різні його вираження і навіть сам закон бідності не більше як його простий наслідок”.

Що ж мається наувазі під відомим „Законом біності” Прудона? Найпростіше він пояснює його так. „Природа, у всьому своєму творінні, прийняла за правило: нічого зайвого. Економія коштів, казав Фур”є , один із її головних законів. Тому-то, не вдовольняючись вироком нас до праці, вона нам дає тільки необхідне і бідність нам ввозводить у закон, попереджаючи таким чином наставлення Євангелія і всі устави ченців. І якщо ми опираємося її закону, якщо спокуса ідеалу манить до розкоші і задоволення, якщо перебільшена самоповага спонукає за наші послуги вимагати більше, ніж слідує за економічними мірками, природа, швидка в нашому покаранні, обрікає нас на злидні.” Руйнівна бідність, на його думку, є порушенням цього економічного закону, який з одного боку зобов”язує людину працювати для підтримки життєдіяльності, а з іншого співмірює виробництво і потреби. Порушення цього закону є також психологічним фпктором, який спричинюється з одного боку ідеалізмом наших бажань, а з іншого в перебільшеній самооцінці і неоодоцінці інших.

Критика С. Сісмонді закону народонаселення Т. Мальтуса

Критика Сісмонді закону народонаселення Т. Мальтуса заснована на переконанні у тому, шо "національний добробут залежить від стабільного та постійного попиту на працю". На думку Сісмонді, кількість засобів існування не є межею збільшення чисельності населення, інакше заможні верстви повинні були б демонструвати значне кількісне зростання, чого насправді не відбувається.

Вчений стверджував, що лише у суспільстві дрібних власників, де виробництво людей, як і речей, співмірне зі зростанням доходів, немає небезпеки перенаселення. Водночас в епоху промислового перевороту становище робітника змінюється залежно від попиту на робочу силу та конкуренції на ринку праці, які попроджують злидні та безробіття.

Вплив економічних ідей С.Сісмонді

Ідеї Сісмонді хоч і не мали великого впливу на сучасників, проте сприяли певною мірою розвиткові трьох напрямків економічної думки. Симпатії Сісмонді до робітничого класу, критика капіталістичного устрою та аргументи щодо державного втручання в економіку справили вплив на соціалістичну думку та знайшли відображення в концепціях регульованого капіталізму та соціального реформізму. Ідеї щодо предмета й методу політичної економії сприйняли представники історичної школи, які сприйняли його визначення політичної економії як "філософії історії".

І нарешті, його заклик до втручання держави в економічне життя, критика ролі особистого інтересу як єдиної спонукальної сили економічного розвитку започаткували критичне ставлення до економічного лібералізму. Заслугою дослідника стало започаткуання динамічного аналізу ринкової економіки, її проблем та суперечностей, диспропорцій між виробництвом та споживанням, які потребують державного регулювання господарського життя.

Вплив економічних ідей П.Ж. Прудона

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Порівняльна характеристика економічних поглядів С. Сісмонді та П.Ж. Прудона

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок