Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Порівняльна характеристика економічних поглядів С. Сісмонді та П.Ж. Прудона

Порівняльна характеристика економічних поглядів С. Сісмонді та П.Ж. Прудона

Назва:
Порівняльна характеристика економічних поглядів С. Сісмонді та П.Ж. Прудона
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,45 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вступ

Початок ХІХ ст. ознаменувався бурхливим розвитком капіталізму, що був прискорений промисловим переворотом. Подальший розвиток ринкових відносин супроводжувався розкладом і занепадом дрібного виробництва, майновим розшаруванням і зубожінням значної частини населення (особливо найманих робітників), концентрацією багатства на одному полюсі і злиденності - на другому, загостренням соціальних суперечностей та кризових явищ в економіці. Все це сприяло переосмисленню ідей класичної школи економічного лібералізму. Ідеї класиків щодо гармонії приватних і суспільних інтересів не підтверджувались у реальному житті. Проблема пауперизму і економічних криз ставала занадто гострою.

За цих умов учні і послідовники класиків виступають з критикою капіталізму і класичної політичної економії. У першій половині ХІХ ст. у європейській економічній думці був започаткований критичний напрям у політичній економії. Не відмовляючичь від теоретичних канонів класичної школи, представники цього напрямку виступили з критикою капіталізму та деяких ідей А. Сміта і його послідовників. Вони прагнули поліпшити існуючий суспільний устрій шляхом його реформування.

Біографія С. Сісмонді

Першим видатним економістом, який виступив з науковою критикою економічної ситеми капіталізму та поставив під сумнів пануючі канони класичної політичної економії, яку назвав „економічною ортодоксією”, був Жан Шарль Леонар Сімонд де Сісмонді. Він посідає своєрідне місце в історії політичної економії. За словами К. Маркса, він завершує класичну політичну економію і започатковує дрібнобуржуазний напрям.

Цей відомий французький історик, економіст Жан Шарль Леонард Сімонд де Сісмонді (1773-1842) народився у франкомовній частині Швейцарії в родині протестантського пастора в околицях Женеви.Здобувши середню освіту в протестантській колегії, С. Сісонді розпочав працювати службовцем Ліонського банкірського дому, але загроза революційного терору змусила його пересилитися в Англію. Згодом він зайнявся фермерством у Італії і виклав результати своїх роздумів щодо розвитку сілського господарства у Тосканії в першій науковій праці.

Повернувшись до Женеви у 1880 p., С. Сісмонді деякий час працює секретарем торгової палати. Однак незабаром залишив службу і цілком присвятив себе науковій діяльності. Він був не лише економістом, а й істориком, що залишив і в цій галузі велику наукову спадщину. Його історичні, літературні та політичні твори ("Історія італійських республік" в 2 томах, багатотомна "Історія французів", "Історія падіння Римської імперії", "Історія відродження свободи Італії" та ін.) користувалися популярністю у сучасників. А у 1818 р. С. Сісмонді отримав замовлення на статтю для Енциклопедії Единбурга, що спонукало його знову звернутись до економічних проблем.

У розвитку економічних поглядів С. Сісмонді можна виділити два періоди.

Перший період пов"язаний з пропагандою ідей класичної школи щодо вільної гри особистих інтересів, економічної свободи та фрітрейдерства, який знайшов відображення у праці „Про комерційне багатство, або Про принципи політичної економії в їхньому застосуванні до торгового законодавства” (1803). У цій праці він пропагує ідеї Сміта, виступає прихильником вільної конкуренції.

Другий період пов"язаний з критикою капіталізму вільної конкуренції та ідей класичної школи, обгрунтуванням необхідності державного регулювання економічного життя, реформування існуючого суспільства та повернення до дрібного товарного виробництва. Ці ідеї знайшли відображення у головній праці вченого „Нові начала політичної економії, або Про багатство в його відношенні до народонаселення” (1819), сама назва якої свідчить про намагання Сісмонді побудувати політичну економію на нових засадах. Він переконаний, що це йому вдалося і у передмові до другого видання праці (1827) він пише, що „розхитав основи науки”. Продовжив Сісмонді свою наукову працю у роботі "Нариси з політичної економії" (1837).

Біографія П.Ж. Прудона

Яскравим представником критичного напряму в політичній економії був французький економіст, філософ, соціолог і публіцист П"єр Жозеф Прудон (1809-1865).

П'єр Жозеф Прудон народився у французькому місті Безансоні в сім'ї дрібного міського ремісника. Закінчивши навчання у коледжі, працював робітником у друкарні, сам утримував невеличку типографію, після банкрутсва якої найнявся секретарем до заможного городянина. Активно займався самоосвітою. Захоплювався літературною працею, яка стала з часом основним джерелом його заробітків. Водночас вороже ставлення Прудона до усіх партій позбавляло його підтримки преси. Доходи публіциста були незначними, він вимушений був кілька років працювати управляючим торговельної фірми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Порівняльна характеристика економічних поглядів С. Сісмонді та П.Ж. Прудона

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок