Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> “Різноманітність форм власності в змішаній економіці”

“Різноманітність форм власності в змішаній економіці”

Назва:
“Різноманітність форм власності в змішаній економіці”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,24 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Вступ.

Власність відноситься до найбільш важливих та складних проблем економіки і економічної теорії. Історія економічного життя суспільства в періоди підвищеної соціаль-ної активності веде, як правило, до перерозподілу об’єктів і прав власності.

На передодні ХХI ст. наша країна почала перехід до ринкової економіки, ринково-го господарського механізму. Численні економічні проблеми нам доводиться вирішувати вперше. Прощаючись з адміністративно-командною системою в економіці і господарстві, ми тим самим лише утворюємо передумови для ринкового господарства, становлення яко-го не може виникнути водночас. Відомо, що зародження ринкових відносин почалось ще при розкладі первіснообщинного ладу. Але свого розквіту товарно-грошові відносини до-сягли при капіталізмі. Звісно ж, нам не потрібно повторювати всі етапи і перипетії, якими багата історія ринку. Ми можемо скористуватись досвідом інших держав. Але складність задачі складається в тому, що до цих пір ніхто в світі не переводив на ринкові рейси на-стільки громіздкий господарський комплекс, яким являється наша економіка. Немає істо-ричних аналогів цьому процесу. Але є гнучко реагуючий на вимоги часу ринковий меха-нізм сучасного західного суспільства.

Необхідно підкреслити, що не існує економічної системи без слабкостей та недоліків.

Складно однозначно визначити який вплив на похитну економіку України надасть ринкова система. Численні економісти України і зарубіжних країн дають різноманітні прогнози і вбачають різні тенденції в подальшому розвитку нашої країни. Але одне оче-видно: неможливо повернутися назад до чисто командної економіки. Головне - знайти правильний шлях в просуванні до економічного прогресу, виробити науково обґрунтовану концепцію економічного розвитку України.

Суспільна думка завжди приділяла більше уваги проблемі власності. Спеціальні звернення до неї містяться в історичній, філософській та художній літературі. Багата тра-диція і матеріал накопичені в юридичній літературі, в рамках котрої склався ряд направ-лень у вивченні прав власності. Економічна наука також завжди приділяла особливу увагу цій проблемі. І, разом з тим, ця проблема залишається дискусійною і недостатньо опра-цьованою.

1. Зміст власності.

1.1. Поняття власності, його юридичний і економічний зміст.

Власність відноситься до найбільш важливих та складних проблем економіки і економічної теорії. Історія економічного життя суспільства в періоди підвищеної соціаль-ної активності веде, як правило, до перерозподілу об’єктів і прав власності.

Власність – 1) система об’єктивних відносин між людьми з приводу присвоєння коштів і результатів виробництва; 2) сукупність прав суб’єкта по управлінню умовами економікою, уявлення про власність формувалось в науці та в життя протягом багатьох сотень, навіть тисяч років, але все ще являється об’єктом аналізу, досліджень, дискусій.

Категорія “власність” історично увійшла в науковий обіг задовго до того, як виник-ли економіка, економічна теорія в якості особливої галузі науки. Перш за все власність стала офіційним об’єктом правової, юридичної природи і філософії. Формулювання влас-ності походило ще в первісному суспільстві. Римське право уже визначало поняття влас-ності і основних відносин, зв’язаних з нею, як то: володіння, користування, розпоряджен-ня.

Вихід відносин власності на перший план наукової і суспільної думки не випадко-вий. Перетворення у відносинах власності безпосередньо накладають відбиток на життя і добробут людей, зачіпають їх кровні інтереси, які видні на поверхні життєвих, суспільних явищ.

Довгий час власність як особливе суспільне відношення являлась безпосереднім предметом юриспруденції, перш за все громадянського права. Одначе з подальшим розви-тком суспільного виробництва і появою нових форм підприємницької діяльності власність набуває великого значення в своєму економічному аспекті, стає нарівні з юридичною, яка також є визначальною економічною категорією.

Звернемось до вихідних понять і визначень.

Власність – відношення між людиною, групою чи співтовариством людей (суб’єктом), з одного боку, і будь-якою субстанцією матеріального світу (об’єктом), з дру-гого боку, яке полягає в постійному чи тимчасовому, частковому чи повному відчуженні, від’єднанні, присвоєнні об’єкта суб’єктом. Так що власність характеризує належність об’єкта певному суб’єкту.

Суб’єкт власності (власник) – активна сторона відносин власності, можливість і право володіти об’єктом власності. Суб’єкти власності в кінцевому рахунку – свідомо іс-тотні особи. Спроби замінити їх деякими категоріями типу “держава” без зазначення, які органи і особи представляють “державу”, приводять по суті до “безсуб’єктної” власності, яка являється абстракцією. Уособлювати, реалізувати практично право власності можуть тільки люди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: “Різноманітність форм власності в змішаній економіці”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок