Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Трудова теорія вартості

Трудова теорія вартості

Назва:
Трудова теорія вартості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
1. Погляд В.Петті на вартість

Петті (Petty) Вільям (1623 – 1687) – англійський економіст і статистик, засновник класичної політичної економії. Пройшов шлях від юнги до багатого поміщика, пера Англії. За фахом – лікар. Отримав ступінь доктора фізики, професор анатомії у Грешем-коледжі, член Лондонського Королівського товариства, землевпорядник, Автор праць:

"Трактат про податки і збори" (1662),

"Слово мудрим" (1664),

"Політична анатомія Ірландії" (1672),

"Політична арифметика" (1676),

"Різне про гроші" (1682).

Тривалий час перебував під впливом меркантилізму, що позначилося на його перших працях, у яких Петті характеризує багатство з меркантилістських позицій. Вважав, що "багатство кожної країни міститься передусім у тій частці, яку вона має в зовнішній торгівлі. Праці Петті суттєво вплинули на формування економічної теорії, яку він трактував як науку про багатство, започаткувавши її численні важливі розділи. До аналізу господарських процесів Петті підходив як природознавець-медик. За аналогією з людиною розглядав економіку як живий організм, що розвивається за певними законами. Хоча Петті не розрізняв природних і економічних законів, його заслугою є підняття проблеми економічного закону. Крім опису економічних процесів, він застосував глибинний аналіз, ініціювавши розробку методу наукової абстракції, запровадив у наукову практику кількісний, економіко-статистичний метод дослідження.

Як зазначає Ю.В.Ніколенко: «У своїх дослідженнях У.Петті намагався застосувати науковий метод – метод абстракції. Він прагнув проникнути у глибину економічних явищ, пояснити їх причини. Він розмежовував зовнішню видимість явищ та їх сутність.

Петті зробив висновок про наявність певних закономірностей, яким підпорядковуються економічні явища та процеси. Тим самим він підійшов до розуміння економічного закону, що виражає сутність економічних явищ. Петті вважається засновником трудової теорії вартості.»

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Трудова теорія вартості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок