Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Теорія економічного зростання

Теорія економічного зростання

Назва:
Теорія економічного зростання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,04 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ЗМІСТ

ВСТУП. 3

1. ТЕОРІЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ. СПОСОБИ ВИМІРУ 5

2. ТИПИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ 7

2.1 ЕКСТЕНСИВНИЙ ТИП 7

2.2. ІНТЕНСИВНИЙ ТИП 10

3 ТЕМПИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ 14

4. ФАКТОРИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ 15

5. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ 20

ВИСНОВОК 22

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 23

ВСТУП.

Теорія економічного зростання є одним з найбільш складних розділів економічної науки, присвяченої дослідженню ринкового господарства. Як визначити внесок кожного з факторів виробництва в процес збільшення суспільного продукту? Як вимірити якісне удосконалювання праці, капіталу і землі, тобто які показники можуть відбити ці зміни? Особливе значення аналіз економічного зростання має в останні десятиліття. Сам по собі економічний зростання суперечливий. Так, можна домогтися збільшення виробництва і споживання, матеріальних благ за рахунок погіршення їхньої якості, за рахунок економії на очисних спорудженнях і погіршення умов життя. Домогтися тимчасового зростання виробництва можна і за рахунок хижацької експлуатації ресурсів. Такий зростання або хитливий або взагалі небажаний. Тому економічний зростання має сенс тоді, коли він сполучиться із соціальною стабільністю і соціальним оптимізмом. Такий зростання припускає досягнення ряду збалансованих цілей: збільшення тривалості життя, зниження захворюваності і травматизму; підвищення рівня утворення і культури; більш повного задоволення потреб і раціоналізації споживання; соціальній стабільності і впевненості у своєму майбутньому; подолання убогості і різких розходжень у рівні життя; досягнення максимальної зайнятості; захисту навколишнього середовища і підвищення екологічної безпеки; зниження злочинності.

Характер і динаміка економічного розвитку країни є предметом найпильнішої уваги економістів і політиків. Від того, які процеси відбуваються в динаміку і рівні розвитку, які при цьому відбуваються структурні зміни в національній економіці, залежить дуже багато чого в житті країни і її перспектив.

В даний час економічний зростання (його зміст, фактори, на нього що впливають) став найбільше обговорюваною темою в Росії. Уперше за роки реформ наша країна переживає стійкий економічний зростання. І що саме головне – по своєму змісті, структурі це зовсім іншої, більш здоровий зростання, у порівнянні з тим, що ми спостерігали до кризи 1998 року.

У даній роботі на прикладі російської економіки ми розглянемо, які бувають типи економічного зростання, які фактори впливають на нього, ресурси зростання, його зміст. І навіть за такий короткий період часу, скільки триває підйом у російській економіці, спостерігачі виділяють цикли інтенсивного зростання й уповільнення в розвитку народного господарства, що ми також вивчимо.

Ціль даної роботи – зробити узагальнення по вивченій економічній літературі по досліджуваній проблемі, здійснити аналіз фактичних даних, що відбивають динамікові економічного зростання і, нарешті, сформулювати висновки і пропозиції по розглянутому питанню, виходячи з власного бачення досліджуваного економічного процесу.

1. ТЕОРІЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ. СПОСОБИ ВИМІРУ

Теорія зайнятості і політика стабілізації економіки засновані на статичному або короткостроковому підході. Допускається, що при фіксованому обсязі ресурсів економіка здатна забезпечити визначений рівень валового національного продукту (ВНП) в умовах повної зайнятості.

Теорія зайнятості ставить наступне основне питання: «Що необхідно зробити для повного використання існуючих в економіці виробничих потужностей?» Що ж качається теорії економічного зростання, її основна проблема формулюється так: «Яким образом можна збільшити обсяг виробничих потужностей або ВНП в умовах повної зайнятості?»

Економічний зростання у масштабі всього суспільного виробництва представлений збільшенням річного обсягу виробництва товарів і послуг. Тому показником, за допомогою якого виміряється економічний зростання звичайно виступає ВНП. Крім того, для ця ж цілей використовується динаміка валового внутрішнього продукту (ВВП). При цьому в розрахунок приймаються всі зміни тільки реального ВНП за рахунок високих цін поточного періоду, тобто зміна номінального (у ціновому вираженні) ВНП, не може розглядатися як економічний зростання. Справді, якщо в даному році ніяких змін у загальному обсязі кінцевої продукції не відбулося, а ціни виросли, наприклад у 4 рази, свідчила б така ситуація про економічний зростання? Негативна відповідь очевидна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Теорія економічного зростання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок