Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Зовнішньоекономічні відносини і проблеми інтеграції України у світове господарство

Зовнішньоекономічні відносини і проблеми інтеграції України у світове господарство

Назва:
Зовнішньоекономічні відносини і проблеми інтеграції України у світове господарство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,66 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Зовнішньоекономічні відносини і проблеми інтеграції України у світове господарство


План
1. Об'єктивні основи зовнішньоекономічних зв'язків України
2. Основні напрями, форми і суб'єкти зовнішньоекономічних відносин України
3. Роль економічної реформи в інтеграції України у світову економічну систему


1. Об'єктивні основи зовнішньоекономічних зв'язків України
Розбудова незалежної України об'єктивно потребує входження її у світове господарство на організаційно-економічних засадах ринкових відносин на принципах рівноправності та взаємної виго-ди у співробітництві.
Дипломатичне визнання молодої Української держави більшіс-тю країн світу прискорює й урізноманітнює розвиток її зовнішньо-економічних відносин. Однаковою мірою це стосується як молодих незалежних країн, що утворилися на основі колишнього СРСР і переходять до ринкового типу відносин, так і держав розвинутої ринкової економіки та країн, що розвиваються.
Об'єктивна необхідність інтеграції України у світове господар-ство і розвитку її міжнародних відносин безпосередньо випливає передусім з потреб використання у національній системі відтво-рення міжнародного поділу праці для прискорення переходу до ринкової економіки країни з метою її розвитку і зростання багат-ства суспільства. Така необхідність сприяє формуванню ефективної структури економіки країни. Зовнішньоекономічні зв'язки в процесі інтеграції України у світове господарство охоплюють також комплекс екологічних проблем, що розв'язуються спільними зусиллями. Нарешті, розвиток зовнішньоекономічних відносин відкриває додаткові можливості у створенні належних умов для задоволення життєвих потреб народу України.
Поряд з об'єктивною необхідністю інтеграції України у світове господарство та розвитку її зовнішньоекономічних відносин існу-ють і об'єктивні можливості для таких процесів. До них насамперед належить економічний потенціал нашої країни, що дає підста-ву для належної участі у міжнародному поділі праці.
Об'єктивною можливістю для інтеграції у світове господарство є вироблення механізму зовнішньоекономічних зв'язків, по-пер-ше, на макрорівні - загальнодержавному; по-друге, на мікрорівні підприємств; по-третє" на глобальному та регіональному макрорівнях через участь у-спеціалізованих і багатоцільових економічних міжнародних організаціях ООН і регіональних економічних об'єд-наннях типу Чорноморської зони співробітництва. Поєднання об'єк-тивної необхідності та об'єктивних можливостей входження Украї-ни у світове господарство робить цей процес закономірним.
Відомо, що енергетичне самозабезпечення є однією з головних умов незалежності. Досягти його Україна може, якщо візьме курс на модернізацію наявних і спорудження нових сучасних екологіч-но чистих вугільних та газотурбінних електростанцій, на розвиток власного енергетичного машино- та котлобудування, скориставшись вітчизняними науковими та виробничими здобутками й досягнен-нями високорозвинутих країн. Без розвитку відповідних форм зов-нішньоекономічних відносин зробити це практично неможливо.
В умовах формування сучасної моделі міжнародного поділу праці (МПП), основу якої має становити якісно оновлена технологічна база виробництва, Україна повинна поступово, цілеспрямовано розв'язувати проблеми ефективної участі у МПП, використовуючи зовнішньоекономічні зв'язки для реалізації національних економіч-них інтересів.
Україна має як природні, історичні, так і техніко-економічні, соціально-економічні, організаційно-економічні основи для участі в МПП. Слід зауважити, що в геологічному і гідрогеологічному ас-пектах територія України слабко вивчена, зокрема її глибинну бу-дову досліджено лише на 10 відсотках території.
З історичних джерел відомо, що організовані суспільства, які існували на нинішній території України, завжди підтримували еко-номічні зв'язки із зовнішнім світом. Тож з огляду на власні куль-турні та історичні традиції Україна має всі можливості для того, щоб стати рівноправним членом європейської спільноти.
Рівень розвитку продуктивних сил є одним з тих техніко-еконо-мічних чинників, які найбільше сприяють активній участі України у сучасному МПП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 



Реферат на тему: Зовнішньоекономічні відносини і проблеми інтеграції України у світове господарство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок