Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Теоретичні основи ринкової інфраструктури

Теоретичні основи ринкової інфраструктури

Назва:
Теоретичні основи ринкової інфраструктури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,67 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
РЕФЕРАТ
на тему:
Теоретичні основи ринкової інфраструктури


Зміст
Теоретичні основи ринкової інфраструктури
1.1. Ринок, його економічна суть, суб’єкти та види, функції та проблеми розвитку.
1.2. Визначення і сутність ринкової інфраструктури
1.3. Основні елементи ринкової інфраструктури
1.3.-1. Біржі
1.3.-2. Банки
1.3.-3. Інші елементи ринкової інфраструктури


Теоретичні основи ринкової інфраструктури.
1.1. Ринок, його економічна суть, суб’єкти та види, функції та проблеми розвитку
Ринок – синтетична категорія, за допомогою якої визначаються різноманітні за змістом і параметрами явища. Історично слово “ринок” характеризувало певне місце, де продавалися та купувалися товари. Як правило, це була торгова площа в центрі міста або спеціально обладнане приміщення, де зустрічалися продавці і покупці. Тут у результаті досягнутої домовленості встановлювалися ціни на товар, який в обмін на гроші переходив у руки покупця.
Внаслідок розвитку засобів зв’язку необхідність певного фізичного місця зустрічей для взаємодії продавців та покупців стає не суттєво. Учасники товарно-грошових відносин одержують можливість контактувати й вирішувати свої проблеми іншим чином. “За наявності сучасних засобів, - пише Ф. Котлер, - купець може вечері дати рекламу товару по телебаченню, зібрати сотні замовлень по телефону і вже на наступний день розіслати товари поштою. Не вступаючи у фізичний контакт з покупцем” *.
Саме тому сьогодні економісти під терміном “ринок” розуміють будь-яку впорядковану структуру, що забезпечує нормальну взаємодію продавців і покупців. У підручнику “Економікс” ** ринок розглядається як “інститут або механізм, який зводить покупців (представників попиту) і продавців (постачальників) окремих товарів і послуг”. Це вузьке тлумачення ринку. У широкому розумінні:
Ринок – сукупність економічних відносин між різними суб’єктами з приводу купівлі-продажу товарів і послуг, у процесі яких відбувається остаточне визнання їх вартості та реалізації, завдяки чому посилюється конкуренція між товаровиробниками, забезпечується безперервність суспільного відтворення, а також здійснюється опосередкований контроль споживачів за виробництвом.
Суспільне господарство, яке функціонує на цих засадах, називають ринковою економікою. Її антиподом є командна економіка, в якій діяльність господарюючих суб’єктів централізовано регулюється державою, народногосподарські пропорції формуються на базі директивних планів. А ціни встановлюються адміністративним шляхом.
Ринок є організаційною формою існування товарного виробництва. Історія останнього налічує близько 6 тис.. років. Приблизно стільки ж років і існує ринок.
Якщо розглядати еволюцію ринку з точки зору суб’єктів ринкових відносин, то ми побачимо, що спочатку це були безпосередньо виробники і споживачі товарної продукції. Потім, у міру його розвитку й відокремлення в самостійні галузі торгівлі та грошового обігу, активними учасниками ринкових відносин стають торговельні й фінансові посередники: комерційні агенти, комівояжери, консигнатори, брокери, ділери.
Названі суб’єкти, діючи на правах фізичних або юридичних осіб. Відіграють всезростаючу роль у ринковій економіці, і не випадково. Ринок являє собою складний механізм виявлення й узгодження економічних інтересів. Саме цим і займаються торгові й фінансові посередники. Вони вивчають стан справ з попитом і пропозицією тих чи інших товарів, динаміку цін, установлюють ділові контакти, прогнозують ринкову ситуацію.
Їхня діяльність вважається вкрай необхідною і високо оцінюються суспільством. Існує навіть думка, що в ринковому механізмі посередницькі ланки виконують роль керуючої системи.
Навпаки, в умовах командної економіки посередницька діяльність розглядається як другорядна, а то й зовсім небажана. Це зумовлено тим, що тут всеохоплюючим регулятором суспільного життя виступає державний апарат. Посередник же, котрий забезпечує незалежне функціонування господарств, своєю діяльністю об’єктивно протистоїть держапарату, загрожуючи самому його існуванню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Теоретичні основи ринкової інфраструктури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок