Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Методи описування систем

Методи описування систем

Назва:
Методи описування систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методи описування систем


Для описування структури або поведінки систем використовують моделі. Моделі являють собою певний умовний образ об’єкта дослідження. Модель будується для того, щоб відобразити характеристики об’єкта (елементи, взаємозв’язки, структурні та функціональні властивості), суттєві для мети дослідження. Схема організації, наприклад, є її графічною моделлю, що відображує її структуру.
Характерною рисою моделей можна вважати їх спрощеність відносно оригіналу або реальної життєвої ситуації, яку моделюють. Спрощеність моделей є неминучою, тому що оригінал лише в обмеженій кількості відношень відображується у моделі.
Отже, під моделлю розуміють описування системи, яке відображає певну групу її властивостей. Побудова моделі уможливлює в певних межах передбачення поведінки системи.
Для різних цілей дослідження можна будувати різні моделі того самого об’єкта. Тому мета визначає, які риси оригіналу мають бути відображені в моделі. Отже, питання про якість такого відображення — адекватність моделі реальності — правомірно вирішувати лише відносно поставленої мети. Процес дослідження реальних систем, що включає побудову моделі, дослідження її властивостей та перенесення одержаних відомостей на реальну систему називають моделюванням.
Для створення моделі необхідно, передусім, вербально охарактеризувати систему, тобто описати:
зовнішнє середовище;
зв’язки системи з зовнішнім середовищем;
елементний склад системи, її частин, що можуть розглядатися як підсистеми;
зв’язки між елементами системи (або найважливіші зв’язки, якщо неможливо описати всі);
дію або функціонування системи.
Таке описування можна вважати початковою моделлю системи, яка є базовою для створення спеціалізованих моделей: графічних, математичних тощо.
Процес побудови моделі складається з таких основних етапів:
постановка завдання моделювання;
вибір виду моделі;
перевірка моделі на достовірність;
застосування моделі;
оновлення моделі.
Рівень абстрагування при описуванні систем
Складну систему, як правило, неможливо «охопити» повністю та детально описати, що на практиці не завжди необхідно. Основна проблема при описуванні систем полягає у тому, що доводиться знаходити компроміс між простотою описування та необхідністю врахування численних факторів і характеристик складної системи. Як правило, цю проблему вирішують через ієрархічне описування системи, тобто система описується не однією моделлю, а кількома чи сімейством моделей, кожна з яких описує поведінку системи з погляду різних рівнів абстрагування. Для кожного рівня ієрархії існує ряд характерних особливостей і змінних, законів і принципів, за допомогою яких описується поведінка системи. Для того щоб таке ієрархічне описування було ефективним, необхідна якомога більша кількість незалежних моделей для різних рівнів системи, хоча кожна модель має певні зв’язки з іншими.
Процес поділу системи на рівні, що характеризують технологічні, інформаційні, економічні та інші аспекти її функціонування, називають стратифікацією системи, а самі рівні — стратами. На кожній страті в ієрархії структур є свій власний набір змінних, які дають змогу значною мірою обмежитись лише дослідженням одного аспекту системи, однієї страти. Незалежність страт дає можливість глибше та детальніше досліджувати системи, хоча припущення про їх незалежність може призвести до неповного розуміння поведінки системи в цілому.
Приклади. 1. Інформаційна система. Для описування функціонування ІС використовують, як правило, не менше двох страт. На першій страті система описується на мові фізичних законів, що управляють функціонуванням та взаємодією її складових. На другій страті розглядають абстрактні нефізичні поняття, такі як файли, інформаційні потоки тощо. На страті фізичних процесів нас цікавить правильне функціонування різноманітних електронних пристроїв (компонентів), а на страті оброблення інформації — проблеми обчислення, програмування, руху інформаційних потоків тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методи описування систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок