Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Макроекономічні рівноважні та балансові моделі

Макроекономічні рівноважні та балансові моделі

Назва:
Макроекономічні рівноважні та балансові моделі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,46 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Макроекономічні рівноважні та балансові моделі


Зміст
1. Базові моделі ринкової економіки
2. Моделі фіскальної політики
3. Моделі банківської системи
4. Балансові моделі
Список використаної літератури


Базові моделі ринково економіки
Макроекономіка досліджує господарство в цілому, тобто всю сукупність ринків. Але багато ринків зводиться до трьох агрегованих: ринок благ (сукупність ринків товарів і послуг); фінансовий ринок (сукупність ринків цінних паперів і грошей); ринок чинників виробництва (сукупність ринків праці та капіталу) (рис. 1).
Рис..1. Сукупність ринків в економіці
На ринку благ рівновага досягається, якщо обсяг ВВП дорівнює запланованим витратам усіх суб’єктів товарного ринку на купівлю товарів і послуг, які вироблені в країні. Попит і пропозиція доходу на цьому ринку залежать від загального рівня цін: Ys = Yd (див. рис.2).
На ринку грошей рівновага досягається, якщо кількість запропонованих банківською системою грошей в економіці врівноважується попитом на них: M = M (рис. 3).
Ринок цінних паперів, або ринок кредиту, охоплює всю сукупність довгострокових паперів, які приносять відсоток. Ціна цінних паперів є обернено залежною величиною від ставки відсотка: 1/r. Рівновага досягається, якщо попит і пропозиція на ринку цінних паперів збігаються: Bs = Bd (рис. 4).
На ринку праці рівновага досягається, якщо кількість запропонованих робочих місць врівноважується з пропозицією робочої сили:Ns = Nd (pnc.5).
У стані загальної економічної рівноваги діє закон Вальраса (1834-1910), за яким в економіці, яка складається з n взаємопов’язаних ринків, на n-му ринку завжди буде рівновага, якщо вона буде досягнута на усіх інших n-1 ринках. Закон випливає з того, що сукупний попит і сукупна пропозиція усіх благ виражаються через їх ціни: товарів і послуг Y через P, цінних паперів В через 1/г, праці N через W,грошей М через 1.
Модель набуває вигляду:
Згрупуємо змінні ліворуч. Модель Вальраса набуває вигляду:
Макроекономічний аналіз за законом Вальраса повинен дослід-жувати и-1 ринок. Тому з аналізу, як правило, вилучається найскладніший — ринок цінних паперів.
В основу макроекономічного аналізу покладено модель економічного кругообігу.
Модель економічного кругообігу з участю держави (рис.6) для закритої економіки містить у собі сектори: домогосподарства, фірми та держава і два види ринку: ринок благ і ринок ресурсів. Потоки“доходи–витрати” діють у протилежних напрямах, а сумарний потік доходів дорівнює сумарному потоку витрат в умовах рівноваги.
Держава бере участь у регулюванні економіки трьома способами:1) збиранням податків; 2) здійсненням державних витрат; 3) регулюванням кількості грошей в економіці.
Модель економічного кругообігу за участю держави
Модель "попит-пропозиція" — це модель мікроекономічної рівноваги. Рівновага товарного ринку — стан ринку, коли для продажу пропонується така кількість товару, яку споживач готовий купити. Закон попиту та пропозиції — ціна будь-якого товару змінюється, щоб врівноважити попит і пропозицію. Рівноважна ціна — ціна, яка врівноважує попит і пропозицію. Рівноважний обсяг — обсяг пропозиції та обсяг попиту в умовах, коли врівноважується попит і пропозиція (рис. 7).
Рис..7. Модель “попит-пропозиція"
Якщо попит на товар перевищує пропозицію товару, виникає дефіцит пропозиції, або надлишковий попит. Якщо попит на товар менший за пропозицію товару, виникає надлишок пропозиції, або дефіцит попиту.
Приклад. Побудуйте прямі попиту та пропозиції. Визначте рівноважну ціну та кількість. Якщо ціна дорівнює 2,25 грн, що існує на ринку — товарний дефіцит чи надлишок?
Розв’язання. Для запису рівнянь прямих попиту та пропозиції скористаємось рівнянням прямої, яка проходить через дві точки. Рівняння прямої попиту:
Рівняння прямої пропозиції:
Розв’язуємо систему двох рівнянь з двома невідомими:
Відповідь. Рівноважна ціна P*= 2,83; рівноважна кількість Q*= 166,6.При P = 2,25 попит на товар перевищує пропозицію товару (D > S),на ринку товарний дефіцит.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Макроекономічні рівноважні та балансові моделі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок