Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Економічна та ресурсна проблеми

Економічна та ресурсна проблеми

Назва:
Економічна та ресурсна проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,69 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
“Економічна та ресурсна проблеми”


ПЛАН
1. Класифікація і сутність глобальних проблем
2. Проблема подолання бідності і відсталості
3. Ресурсна проблема, проблема нераціонального природокористування
Висновки
Список використаної літератури
1. Класифікація і сутність глобальних проблем
У якості основних глобальних проблем виділяють ті, котрі: по-перше, носять планетарний характер; по-друге, загрожують усьому людству або загибеллю, або серйозним регресом надалі розвитку; по-третє, вимагають невідкладного рішення зусиллями усього світового співтовариства.
Самі ці проблеми мають форму протиріч, диспропорцій і порушень у визначених сферах життєдіяльності людства. Різні автори по-різному класифікують їх. Найбільш прийнятної представляється наступна класифікація:
Интерсоциальние проблеми – війна і світ, припинення гонки озброєнь, демілітаризація економіки, проблема подолання відсталості країн, що розвиваються, і розвитку людини, забезпечення його майбутнього;
Глобальні проблеми гуманітарного, культурно-етнічного характеру – демографічна проблема, подолання голоду, хвороб;
Глобальні проблеми в сфері взаємодії суспільства і природи – охорона навколишнього середовища, продовольча проблема.
Дуже актуальна проблема взаємодії людини і суспільства з навколишньою природним середовищем. У наш час вона придбала якісно новий характер, тому що змінилася сама сутність екологічних криз: тепер вони є результатом не стихійних лих, як це було раніш, а господарської діяльності людини. І якщо раніш забруднення навколишнього середовища носило локальний характер, те тепер воно не обмежується окремими державами, а поширюється на всю планету.
Велике значення має освоєння космічного простору – космічна ера нараховує тільки три десятиліття, але вже дозволила зрозуміти спільність доль, то, що ресурси Землі не безмежні. Суть проблеми тут полягає в тому, що космічні дослідження дуже складні і вартість їх росте з кожним днем у геометричній прогресії і не під силу якому-небудь одній державі.
Продовольча проблема знаходиться в тісному зв'язку з демографічним розвитком. Масштаби і темпи росту народонаселення виступають і як фактор, що впливає на стан продовольчої, екологічної й ін. проблем планетарного характеру, і як самостійна глобальна проблема. Суть цієї проблеми полягає в тому, що основний приріст народонаселення у світі приходиться на країни, що розвиваються, з низьким рівнем економічного і культурного розвитку. Демографічні процеси вимагають свідомого керування з боку зацікавлених держав.
Гостро коштує проблема війни і світу. Світові війни минулого мали для людства трагічні наслідки: загальні людські втрати в першій світовій війні склали 9 мільйонів чоловік, а загальна вартість знищених матеріальних цінностей вимірялася в 30 мільярдів доларів; у другій світовій війні брало участь 40 держав і загинуло понад 50 мільйонів чоловік, а збиток склав 315 млрд. дол. Тому зараз проблема війни і світу – одне з головних питань світової політики.
В другій половині 20 століття наука зробила різкий стрибок уперед. Звідси небачений в історії технічний і індустріальний прогрес людства. Але саме глобальний технічний прогрес породив негативні глобальні наслідки (через різкий і не завжди виправданого збільшення витрати природних ресурсів, у тому числі непоновлюваних, що стало причиною тиску на природний потенціал планети; через негативний антропогенний розвиток на природне середовище; швидкого демографічного росту, що не супроводжується відповідним збільшенням продовольчої бази; різного рівня розвитку країн; постійного удосконалювання у виробництві зброї – усе це є причини загострення глобальних проблем.
2. Проблема подолання бідності і відсталості
У сучасному світі бідність і відсталість характерні, насамперед, для країн, що розвиваються, де проживає майже 2/3 населення Землі. Тому дану глобальну проблему часто називають проблемою подолання відсталості країн, що розвиваються.
Для більшості цих країн, особливо найменш розвитих, типова сильна відсталість, якщо судити за рівнем їхнього соціально-економічного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економічна та ресурсна проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок