Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Словник економічних термінів

Словник економічних термінів

Назва:
Словник економічних термінів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,12 KB
Завантажень:
704
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Словник економічних термінів


А
Адекватність моделі - її відповідність до об'єкта або процесу, що моделюється. Це деякою мірою умовне поняття, оскільки повної відповідності моделі реальному об'єкту бути не може: тоді б це була не модель, а сам об'єкт. При моделюванні мається на увазі не адекватність взагалі, а за тими властивостями моделі, які є важливими для дослідження.
Акція (від франц. action - цінний папір, від лат. aktio - розпорядження дозвіл, претензія) - вид цінного папера, який надає право власності на частку майна і прибутку акціонерного підприємства. Курс акцій визначається за формулою: Ца = Пд / Р, де Ца - ринковий курс акцій, Пд - дивіденд на акцію в грошових одиницях, Р - ставка дисконту.
Алгоритм - точне щодо послідовності дій (наприклад, машинних операцій), які перетворюють вихідні дані в шуканий результат. Процес розв'язування задач може бути записаний у вигляді системи послідовних вказівок, тобто алгоритму. Алгоритми часто зображають графічно — у вигляді блок-схеми, на якій видно всю послідовність вказаних дій. Алгоритм, записаний таким способом, що його може виконувати ЕОМ, називається програмою.
Амортизація (від лат. amortisatio - погашення, сплата боргів) — процес поступового перенесення вартості засобів праці в міру їх зношуваності на виготовлену продукцію і використання цієї вартості для відтворення зношених засобів праці. Розрахунок норм амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних фондів здійснюється за формулою Нав=(Ф-Л)/(Ап?Ф)х100, де Ф - балансова (початкова) вартість основних фондів, Л - ліквідна (залишкова) вартість основних фондів, Ап — амортизаційний період основних фондів. Амортизаційні відрахування включають до собівартості продукції, які після реалізації продукції нагромаджуються в амортизаційному фонді, який використовується для оновлення основних фондів.
Аналітична модель - формула, яка показує математичну залежність в економіці і показує, що результати перебувають у функціональній залежності від затрат. У загальному вигляді: U = f(x), де х — сукупність (вектор) витрат, U— сукупність (вектор) результатів, f - функція. В оптимізаційних моделях знаходять такий вектор змінних хi (i - номер із числа векторів, що розглядаються), при якому критерій, що характеризує якість функціонування системи - звичайно, це скаляр, а не вектор, одержує найбільше чи найменше значення. Це записується так: U = f(xi, уі) > max, де yi - змінні, що не піддаються управлінню, але впливають на U, а f - функція, яка задає відношення між усіма вказаними величинами. Якщо вона відома, то може бути знайдений аналітичний розв'язок заданого рівняння.
Аналог - такий же, схожий предмет, система. Модель можна розглядати як аналог системи, яка моделюється.
Асортимент - набір однойменної продукції підприємства за видами, сортами і марками.
Асортиментний набір - сукупність різноманітних благ (товарів), які розглядаються в економіко-математичних моделях як єдине ціле (використовується також термін «комплект»), існує клас задач лінійного програмування, в яких критерієм оптимальності є максимальна кількість асортиментних наборів, які включають різні види продукції в певних пропорціях. Математичний асортиментний набір описується вектором, компоненти якого - кількість благ кожного виду.
Асоціації - найпростіша форма договірного об'єднання підприємств для постійної координації господарської діяльності.
Б
Базисний розв'язок - термін лінійного програмування. Так називають один з допустимих розв'язків, які містяться у вершинах області допустимих розв'язків. При розв'язуванні задачі лінійного програмування діють так: знайти будь-який із розв'язків, що є у вершині многокутника розв'язків, не обов'язково оптимальний, і прийняти його для розрахунків. Якщо виявиться, що він оптимальний, то розрахунки припиняються, а якщо ні, то послідовно перевіряють на оптимальність розв'язки в усіх інших вершинах.
Баланс - підсумковий документ, в якому відображаються майно підприємства та джерела його утворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Словник економічних термінів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок