Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Взаємодія третього сектора економіки з державним сектором

Взаємодія третього сектора економіки з державним сектором

Назва:
Взаємодія третього сектора економіки з державним сектором
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,45 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Взаємодія третього сектора економіки з державним сектором


Серед неоднозначних результатів ринкових перетворень — істотна зміна ресурсного, насамперед фінансового забезпечення заходів соціально-економічної політики в усіх галузях соціальної сфери. Хронічна нестача грошових коштів обмежує можливості держави в проведенні активних соціальних перетворень перехідного періоду. У складній економічній ситуації опинилися всі галузі соціальної сфери — освіта, наука та ін.
У цих умовах надзвичайно актуальною стає проблема фінансового забезпечення, зокрема додаткового залучення позабюджетних засобів, а також усіх груп суспільства до вирішення найважливіших соціально-культурних проблем України.
Суспільним інститутом, здатним ефективно впоратися з вирішенням багатьох суспільних проблем, залучити додаткові фінансові кошти в галузі соціальної сфери — освіту і науку, а також сприяти оптимізації розподілу ресурсів національної економіки, є некомерційний сектор. У зв'язку з цим, дослідження проблем некомерційного господарювання стає особливо важливим для підтримки соціального сектора і забезпечення соціального захисту населення, збереження наукового і освітнього потенціалу країни.
Попри на важливість та актуальність порушеної теми, можна зазначити, що основні проблеми не достатньо розроблені. На це вказує насамперед відсутність сучасних монографічних досліджень про третій сектор, його стан, перспективи. Все ж науковці сформулювали низку ідей, які і сьогодні залишаються актуальними. Наприклад, теорія громадських організацій, розроблена В. Є. Зайцевою, С. Е. Жилинським, A. І. Коваленко, В. В. Кравченко, О. В. Орловою, Д. В. Шутько, А. І. Щигликом, Ц. Я. Ямпольською. Учені Ю. К. Абрамов, В. М. Зубко, О. С. Автономов, Т. В. Апарова, Л. Б. Архіпова, B.Б. Євдокимов, Ю. А. Юдін досліджували стан громадських організацій та політичних партій у зарубіжних державах.
На початку 90-х років публікуються дослідження, які відображають нові підходи до вивчення інституту громадських організацій. Серед них необхідно відзначити розробку щодо благодійних організацій США, яка була здійснена в 1990–1991 рр. в Інституті проблем управління РАН авторським колективом під керівництвом В. А. Філіппова; праці А. Б. Агапова з проблем інформаційно-правового забезпечення діяльності об'єднань громадян; С. А. Солдатова про політико-правові проблеми громадських організацій; С. С. Юрієва, А. А. Даркова з проблем формулювання концепції правового статусу громадських організацій, А. Г. Майстренко, Т. Д. Матвеєвої з проблем функціонування неурядових правозахисних організацій.
Основна мета дослідження — розкрити суть і важливість взаємодії держави з третім сектором, висвітлення питань організаційно-економічної співпраці та надання пропозицій щодо її майбутнього розвитку.
Некомерційний сектор чинить певний вплив на діяльність державного сектора, але, з іншого боку, він зазнає і зворотного впливу. Діяльність держави (в особі уряду) і діяльність третього сектора хоч і є, по суті, виразом прагнення людей до об'єднання для досягнення мети. Часто ці прагнення представляють конкурентні сили. Чим сильніша та централізованіша держава, тим менше критикує вона прояви осмислення своєї державної політики в різних сферах, представлених суспільними угрупуваннями [1, c. 478]. У державах, де сильні тенденції децентралізації, виникає благодатний ґрунт для бурхливого розвитку третього сектора. Так, наприклад, загальновідома постійна пристрасть американців до об'єднання в асоціації і різноманітні волонтерські групи.
Ця тенденція виявляється і в сучасній Україні, де характерною ознакою нових відносин стали ідеї державності, що набирали сили, і пов'язані зі зростанням суспільної активності населення.
Бурхливе кількісне зростання організацій третього сектора в сучасному світі залежить від розвитку політичних процесів становлення цивільного суспільства, організаційного оформлення некомерційного сектора в суспільну силу, яка є обов'язковою частиною сучасного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Взаємодія третього сектора економіки з державним сектором

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок