Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Фінансовий ринок і механізм його регулювання

Фінансовий ринок і механізм його регулювання

Назва:
Фінансовий ринок і механізм його регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,85 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат
на тему:
Фінансовий ринок і механізм його регулювання


Необхідність і суть фінансів в умовах ринку. Фінанси необхідні для функціонування держави і діяльності фізичних та юридичних осіб, оскільки саме вони забезпечують вартісний рух створеного у суспільстві валового внутрішнього продукту (ВВП) та відображають відносини, що виникають при цьому.
Зовнішня форма фінансів проявляється у грошових потоках, які рухаються між суб’єктами господарювання. Внутрішня форма фінансів полягає в тому, що фінанси відображають рух вартості ВВП, тобто обмінні та перерозподільні відносини.
Отже фінанси – це сукупність грошових відносин, пов'язаних з формуванням, мобілізацією та розміщенням фінансових ресурсів та з обміном, розподілом і перерозподілом вартості створеного на основі їх використання ВВП, а за певних умов і національного багатства.
Фінансова діяльність будь-якого суб’єкта проявляється у формуванні доходів та здійсненні витрат. Доходи і видатки, а також фінансові ресурси – це первинні фінансові категорії. Під доходами розуміють отримане в результаті певної діяльності надходження грошових коштів. Під витратами розуміють використання грошових коштів, що є в розпорядженні того чи іншого суб'єкта на даний момент, з метою забезпечення певних потреб.
Фінансові ресурси – це сума коштів, які спрямовані в основні та оборотні засоби підприємства, на основі яких формуються продуктивні доходи. Основу фінансових ресурсів становить капітал.
Об’єктами фінансових відносин є вироблений ВВП та національне багатство. При розподілі ВВП фінанси виконують роль сполучної ланки між кількома виробничими циклами, без них неможливе ні просте, ні розширене відтворення виробництва. При нормальній фінансовій ситуації саме ВВП є основним об’єктом фінансових відносин, оскільки суспільство розподіляє і відповідно споживає чи нагромаджує те, що створює. Національне багатство при цьому не розподіляється або розподіляється тільки в частині зайвих ресурсів. При кризовій фінансовій ситуації ВВП не вистачає для формування доходів і фінансових ресурсів, тому розпродається національне багатство. Таким чином, зростаюче виробництво ВВП створює стабільні фінансові передумови для процвітання нації.
Суб’єктами фінансових відносин виступають:
підприємці, робітники і службовці (за правом виробників ВВП);
держава (за правом керуючої структури суспільства або за правом виробника, коли виступає як власник, підприємець).
Характерними ознаками фінансів є:
обмінно-розподільний характер;
рух вартості від одного суб’єкта до іншого;
грошова форма відносин;
формування доходів і здійснення видатків;
еквівалентний характер обміну та розподілу і нееквівалентний перерозподіл.
В залежності від призначення та специфічних ознак окремих ланок фінансів виділяють:
фінанси населення;
фінанси підприємств і організацій;
фінанси держави (рис. 1)
Фінанси населення – це економічні відносини, що пов'язані з рухом грошових потоків, формуванням, та використанням доходів фізичних осіб.
Фінанси підприємств та організацій – це економічні відносини, що пов'язані з рухом грошових потоків, формуванням, розподілом та використанням доходів і грошових фондів підприємств і організацій.
Рисунок 1. Основні види фінансів.
Фінанси держави – це сукупність розподільно-перерозподільних відносин, що виникають у процесі формування та використання централізованних фондів грошових коштів, призначених для фінансового забезпечення виконання державою покладених на неї функцій.
Виділяють три основні функції фінансів:
розподільна;
контрольна;
стимулююча (рис. 2).
Рисунок 2. Функції фінансів
Суть розподільної полягає в тому, що фінанси є цільовим інструментом розподілу і перерозподілу ВВП.
Розподіл ВВП включає такі стадії:
первинний розподіл (тобто розподіл ВВП між тими, хто безпосередньо зайнятий у його створенні; на цьому етапі фізичні особи отримують заробітну плату, юридичні особи – прибуток, держава – прибуток державного сектора);
перерозподіл (включають вилучення частини доходів у тих суб'єктів, хто отримав їх на етапі первинного розподілу та формування різноманітних централізованих фондів, зокрема бюджету держави);
вторинний розподіл (використання централізованих фондів і формування доходів окремих суб'єктів, зокрема осіб, зайнятих у бюджетній сфері та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фінансовий ринок і механізм його регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок