Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Функціональне призначення преміювання

Функціональне призначення преміювання

Назва:
Функціональне призначення преміювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,60 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Функціональне призначення преміювання


Заробітна плата є основним джерелом дохіду переважної більшості грамодян України, тому ії розмір повинен покривати їх витрати на задоволення різноманітних матеріальних та культурних потреб. У зв’язку з цим заробітна плата повинна бути так організована , щоб забезпезпечити реалізацію ії основних функцій, - відтворювальної і стимулюючої.
Визначенню функцій заробітної плати, в тому числі функції преміювання у системі оплати праці приділяється увага як в економічної так і в правничої літературі.
Спеціалісти з економічної теорії вважають, що відтворювальна функція заробітної плати полягає в тому, що вона виступає основним джерелом коштів на відтворення трудових здібностей працівників і повинна компенсувати вартість ії трудових послуг, забезпечуючи нормальну життєдіяльність кожної працюючої людини. Інакше говорючи, заробітна плата, що виконує віттворювальну функцію, повинна відшкодувати вартість робочої сили, чим забезпечується ії участь у процесі виробництва а на ринку праці.
Стимулююча функція передбачає використання заробітної плати для заохочення високоефективної праці. Рівень заробітної плати для цього повинен залежати від кількісних і якісних результатів індівідуальної праці кожного працівника, складності виконуваних робіт, кваліфікації і професійного досвіду працівника, його особистого внеску в кінцеві результати роботи [1, c.159].
Щодо юридичної літератури, то у нормативних актах з трудового права функції заробітної плати не визначаються, однак спеціалісти з трудового права також виділяють відтворювальну (відновлюючу) функцію заробітної плати і стимулюючу, як основні.
Відтворювальна функція полягає в тому, що розмір заробітної плати тісно пов’язаний з рівнем життя населення, з таким важливим соціальним стандартом як прожитковий мінімум, який характеризує мінімально допустимі умови відновлення активного фізичного стану людини.
Стимулююча функція зв’язана з дотриманням справедливих пропорцій, співвідношень, обліку розмірів заробітної плати з умовами і результатами праці [2, c. 300-301].
Однак з наведеного важко зробити однозначний висновок, саме, щодо функції преміювання. Щоб визначити основну функцію премювання, на наш погляд, доцільно звернутися до структури заробітної плати, яка визначена у ст. 2 Закону України „Про оплату праці”. Згідно з законом заробітна плата поділяеться на три структурні частини: основна заробітна плата, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційни виплати.
Основна заробітна плата – це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників і посадових окладів для службовців. Отже премії у цю частину заробітної плати не входять.
Додактова заробітна плата є винагородою за працю понад встановлені норми, за трудові успіхи та винахідливість та за особливі умови праці. А премії, які включені в цю структурну частину заробітної плати, передбачені законодавством і виплачуються за сумлінне виконання виробничих завдань та функцій.
В інші заохочувальні та компенсаційні виплати входять винагороди за підсумками роботи за рік, а також премії за спеціальними системами і положеннями, які не передбачені актами чинного законодавства або проводяться понад встановлені ним норми [3, cт. 2].
Спеціалісти з трудового право коментують, що до додаткової заробітної плати відносять премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій, передбачені системою оплати праці і є систематичними виплатами, а до іншіх заохочувальних та компенсаційних виплат відносять премії, які виплачуються поза системою оплати праці за покращення окремих показників виробничої діяльності та як одноразові заохочення [2,с. 325-326]. Тобто структурний поділ заробітної плати зв’язується з системою оплати праці.
Основою організації оплати праці в Україні є тарифна система. В умовах тарифної системи діють дві основні форми оплати праці – відрядна і почасова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Функціональне призначення преміювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок