Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Суспільний продукт

Суспільний продукт

Назва:
Суспільний продукт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,60 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Суспільний продукт


У системі «суспільство-природа» другим важливим компонентом, поряд з суспільством, є природа. Як зазначалось раніше, поняття «природа»пройшло в своєму розвитку досить тривалий шлях. Однак і явище, яке воно означає, також не було незмінним. Природа як сукупність природніх (не штучних) умов існування людства не з'являється одночасно, а проходить досить тривалий шлях розвитку для набуття таких характеристик, у яких міг виникнути і розвиватись біологічний вид homo sapiens. Природою в масштабах планети Земля (абстрагуючись від дії космічних факторів), оточуючим середовищем для людини як біологічної істоти є певна система взаємозв'язків між абіотичними та біотичними факторами планети - біосфера. Як зазначав В.І.Вернадський, людина як всяке живе природне тіло нерозривно зв'язана з певною геологічною оболонкою нашої планети - біосферою, різко відмінною від інших її оболонок, будова якої визначається її своєрідною організованістю і яка займає в ній, як обособлена частина цілого, закономірно визначене місце.
Термін «біосфера» з'явився в біології в XVIII ст. і спочатку використовувався зовсім в іншому змісті, ніж зараз. У той час «біосферами» називали невеликі кулеподібні тіла (глобули), які начебто лежать в основі всіх живих організмів. Такі уявлення були обґрунтовані видатним французькими природодослідниками Жоржем Бюффоном та Жаном- Батистом Ламарком які висунули ідею про існування «безсмертних органічних молекул», що лежать в основі всіх живих організмів. Ці погляди перекликались з ідеями філософа з Давньої Греції Анаксагора про існування «апейрону - насіння речей».
У 1875 р. австрійський вчений Едуард Зюсс визначив біосферу як особливу оболонку Землі, утворювану живими організмами, або, іншими словами, сукупності живих тіл, що населяють Землю, зону органічного життя, що охоплює область взаємодії атмосфери, літосфери та гідросфери.
Сучасне розуміння біосфери було закладено видатним українським вченим, організатором і першим президентом Всеукраїнської Академії Наук Володимиром Івановичем Вернадським. У 1926 р. в роботі «Біосфера» він дав таке визначення: біосфера - це цілісна геологічна оболонка Землі, що населена життям і перетворена ним.
Займаючись вивченням проблем геохімічної будови нашої планети, В.І.Вернадський звернув увагу на те, що її вирішення неможливе при використанні лише дослідницького інструментарію геології та хімії. Головною причиною цього, на його думку, була роль в цих процесах живих організмів - з моменту появи життя на нашій планеті воно різко пришвидшило протікання геохімічних процесів і надало їм нового характеру. Ці особливості визначаються специфікою функціонування живого і його взаємодії з оточуючим світом.
В науці існує велика кількість визначень життя. Різні наукові дисципліни, кожна з своєї точки зору, визначають життя. У зв'язку з цим В.І.Вернадський вважав за доцільне уникати термін «життя» і користувався поняттями «жива речовина» та «живе природне тіло». Кожний живий організм у біосфері - природний об'єкт - є живе природне тіло. Жива речовина біосфери є сукупність живих організмів, що в ній існують. Однак без визначення поняття життя, хоча б у самих загальних рисах, як способу існування живого організму неможливо пояснити особливості взаємовідносин цього організму з оточуючим його середовищем.
Синтезуючи різноманітні підходи до визначення змісту поняття «життя»стосовно біологічних організмів (абстрагуючись від проблем суспільного життя, духовного життя), необхідно, в першу чергу, зазначити, що воно є способом існування цих організмів. Специфіка цього способу існування полягає в тому, що живий організм існує в неперервному процесі обміну речовиною та енергією між ним та оточуючим середовищем. Причому цей обмін не є хаотичним і безсистемним. Живий організм споживає речовину та енергію вибірково, у певних формах їх існування і виділяє також певним чином оброблені та організовані речовину та енергію. Тим самим особливості процесу існування живого визначають його організуючу роль у біосфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Суспільний продукт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок