Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Безкоштовно реферат на тему: Ринкова система і організація підприємництва

Ринкова система і організація підприємництва / сторінка 11

Назва:
Ринкова система і організація підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
59,33 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Які основні положення монетристської теорії регулювання?

В яких економічних ситуаціях ефективна монетаристська політика?

На чому базується теорія пропозиції?

Основні положення інституціально-соціологічної школи.

Які доводи приводяться в користь робітничої власності і робітничого самоуправління?

Дайте визначення змішаної економіки.

Міжнародна торгівля. Курс валют. Валютні системи.

Міжнародна політика є засіб, з допомогою якого країни можуть розвивати спеціалізації, підвищувати продуктивність своїх ресурсів і таким шляхом збільшувати об'єм виробництва.

Розглянемо переваги міжнародної торгівлі.

1.Абсолютні і відносні переваги міжнародного розподілу праці і міжнародної торгівлі. Протекціонізм.

Абсолютні переваги у виробництві продукції складаються тоді, коли одна країна може випускати більш ефективної (через кліматичні географічні і ін. умови), ніж друга. Марокко має переваги у вирощуванні мандаринів, США - у виробництві комп'ютерів, Кувейт - у видобутку нафти.

Спеціалізуючись на тих чи інших виробництвах, для яких дані країни мають абсолютну перевагу, проводять торговий обмін лишньої продукції одна з одної отримують її більше, ніж старались би виробляти самостійно.

Відносні переваги в тому, що вартість виробництва продукту в даній країні нижча, ніж в інших країнах.

При допомозі вільної торгівлі, беручи за основу для порівняння витрати, світова економіка може досягнути більше ефективного розміщення ресурсів і більш високого рівня матеріально добробуту. Не дивлячись на користь вільної торгівлі, до тепер існує практика протекціоналізму.

Протекціоністські заходи:

Платежі. Фіксовані платежі використовуються для забезпечення додаткового поступлення у бюджет.

Імпортні квоти (обмеження). Низькі імпортні квоти повністю забороняють імпорт товару зверх визначеної кількості.

Нетарифні бар'єри. До них відноситься система ліцензування (вимоги до імпортерів отримання ліцензій), заборони на імпорт вугілля.

Які мотиви обмеження зовнішньої торгівлі?

Захист галузей, зв'язних з національною обороною, захист сільського господарства, захист досить багатих країн від напливу дешевої робочої сили і напливу товарів, вироблених дешевою робочою силою. Крім цього використання тарифів, квот і ін. бар'єрів робить імпортні товари і послуги більш дорогими.

2.Торгові і платіжні баланси.

Торговий баланс - різниця між вартістю національного імпорту і експорту. Він позитивний, якщо експорт переважає над імпортом і негативний, якщо імпорт більший експорту. У першому випадку торговий баланс має активне сальдо у другому має дефіцит.

Платіжний баланс включає в себе, крім торгового, іноземні позики, проценти на них, доходи від інвестицій, транспортні платежі і обмін фінансовими активами. Ці платежі поступають або в країну, або із країни. Тому їх заносять в графу “доходи” або “розходи” (відповідно кредит і дебет).

В кінці року визначають, що більше - приплив чи відплив, грошей. Якщо відплив грошей більший, утворюється дефіцит платіжного балансу. Цей дефіцит фінансується або позиками за рубежем, або продажею частини активу, або недостача поступлень іноземної валюти відтворюється резервами Національного банку.

Ефективність міжнародної торгівлі тісно зв'язана з рухом валютного курсу.

3.Валютні курси і паритет покупної можливості. Валютна інтервенція.

Валютні курси - ціна грошової одиниці даної національної валюти, вираженої в грошових знаках валюти іншої країни.

Існуючий курс обміну 2-х валют приблизно відповідає співвідношенню їх покупної спроможності на даний момент. 1$ = 2 марки = 200 йєн (Японія), за 1$, 2 марки і 200 йєн можна купити однакову кількість товарів.

На рух валютних курсів дуже впливає співвідношення між попитом і пропозицією кожної валюти, впливають воєнні і політичні фактори. Тому рух валютних курсів не співпадає із зміною покупної можливості валют.

Центральний банк має можливість впливати на валютний курс, скуповуючи або продаючи свої грошові знаки (валютні інтервенції). Це веде до ще більшого відхилення валютного курсу від покупної можливості валют.

Мета валютної інтервенції - вдержати курс національної валюти в певних межах. Для цього ЦБ або скуповує або продає іноземну валюту на валютній біржі. У І-му випадку курс національної валюти знижується, у ІІ-му - росте. Якщо валютні записи ЦБ вичерпуються чи понижуються відносно нормативів, то це означає, що немає чим підтримати курс національної валютної одиниці і проходить її девальвації, тобто здешевлення відносно долара функта стерлінга і т.д. Нормативи росту валютних резервів ЦБ кожної країни погоджує із Міжнародним валютним фондом.

4.Ринок іноземних валют. Економічні наслідки зміни валютних курсів.

Ринок іноземних валют - це ринок де різні іноземні валюти обмінюються один на одного. Вони характеризуються великою кількістю покупців і продавців.

Зміни курсу валют веде до зміни внутрішніх цін, експортних цін, зайнятості, рівновага виробництва.

Фактори зміни курсу валюти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: Ринкова система і організація підприємництва

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок