Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> реферат: Ринкова система і організація підприємництва

Ринкова система і організація підприємництва / сторінка 16

Назва:
Ринкова система і організація підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
59,33 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Поточні рахунки. Комерційні банки відкривають фізичним особам, які займаються підприємн7ицькою діяльністю і для звичайних осіб.

По цих рахунках здійснюються операції:

1.нвесення і знаття готівки;

2.зарахування на рахунок поступлень безготівкових коштів;

3.перерахування грошей з рахунку клієнта куди-небудь;

4.здійснення банку по дорученню клієнта різних платежів (за комунальні послуги і ін.).

При відкритті рахунків підприємцях банки зобов'язані повідомити податкову інспекцію.

Проценти по поточному рахунку дуже низькі. При відкритті рахунку вкладнику видається розрахункова і чекова книжки.

Для нагромадження грошей використовуються накопичувальн6і, термінові депозити, термінові вклади. Накопичу вальні вклади дають можливість у любий момент поповнювати вклад, відсоток по ньому вищий, ніж по чековому чи поточному рахунку. Часткові виплати не проводяться.

Термінові депозити мають термін встановлений і сума вкладів не може мінятися. По закінченню терміну вклад разом з відсотком повинне бути знятий (вибраний).

Терміновий вклад оформляється не менше, ніж на рік. Обов'язки і зняття частинами не допускається.

Продаж ощадних і депозитних сертифікатів.

Ощадних - населенню, депозитних - юридичним особам.

Сертифікат - письмове зобов'язання банку вернути клієнту вложені на домовлений рахунок гроші - фіксовані відсотки на них. Він може бути засобом платежі, приймається під заставу на позику. Проценти видаються при погашенні сертифікату. Ощадний сертифікат повинен бути іменним.

Змішані форми вкладів - “Універсальний”.

Вкладник в любий момент має право вибрати чи доповнити його залишок, а відсоток нараховується щомісячно з капіталізацією доходів.

Векселі. Банки можуть здійснювати позики через фінансові векселі. Вексель - цінний папір, який підтверджує грошові зобов'язанні про сплату грошової суми кредитору (векселедержателю). Вексель враховується в банку і вкладається в банк. В разі неоплати, коли нотаріус підтвердить офіційно факт відказу боржника від оплати, векселедержатель після опротестування отримує в народному суді виконавчий лист і пред'являє його в кредитну організацію боржника або звертається на його майно. Сума повертається за рахунок боржника.

Лізінг. Операція по оренді - оренда обладнання.

Банк закуповує і орендує для виробничих підприємств обладнання за проценти. Лізінг - особливий вид оренди, який має пільги по оподаткуванню і фінансуванню.

Клієнт (отримувач кредиту) вносить протягом погодженого терміну щомісячні внески у фінансуючи організацію, яка зберігає за собою право власності і фінансує об'єкт. Клієнт стає власником взятого у лізінг, об'єкта тільки після закінчення терміну дії договору.

Факторинг (АН. Фактор - посередник). Клієнт отримує товар, за нього розплачується банк по договору. Потім клієнт розплачується з банком за певний відсоток.

Трест - договір, згідно якого учасники передають управління своїм майном третій особі (банку чи спеціальній фірмі), після чого не має права вмішуватися у процес управління. Сфера діяльності таких фірм може бути різноманітна, але переважно вони займаються нерухомістю, інвестиційними проектами, цінними паперами. Ці фірми займаються високоризикованими операціями.

2.Рейтинг надійності банку визначається по:

1.величині статутного фонду (власного капіталу);

2.співвідношення власного і позичкового капіталу;

3.прибутку;

4.розміру резервного фонду;

5.низьких об'ємів “поганих” кредитів, повернення яких у термін сумнівне;

6. текучій ліквідності

категорії банків:

А3 - вища група надійності;

А2 - досить висока група надійності;

А1 - вища група надійності;

В3 - висока;

В2 - середня;

В1 - задовільно стабільна.

Високо рейтингові банки можуть мати філіали за границею. а також зв'язки з заграничними банками (кореспондентські відношення - передача платежів за короткий термін).

3.Види процентних саков (кредитні і для вкладників).

Для тих. що беруть кредит:

Процентна ставка для випробуваних першокласних клієнтів за промисловий і комерційний кредит визначається як базисна - пройм-райт.

Далі йдуть звичайні позики (20% річних) (дрібні клієнти платять більше).

Річна ставка проценту. Процент визначається через річну ставку. Якщо Вас цікавить виплата за квартал, треба перераховувати (для вкладників).

Складні відсотки. Припустим, що банк виплачує по ощадним вкладам 20% річних, нараховуючи відсотки кожний квартал. І квартал буде 5% від суми вкладу. ІІ квартал буде 5% суми вкладу + за І квартал і т.д. (відсоток на відсоток).

4.Плато здатність банку. Банкрутство банку.

Активи банку повинні бути більші його зобов'язань, тоді банк платоспроможний. Якщо навпаки, то приводить банк до банкрутства. Існує три причини банкрутства банку:

Погані позики або клієнти не можуть виплатити відсоток чи всю суму кредиту у зазначений термін; або коли падають ціна на цінні папери у період від їх закупки до продажу. Це також може бути причиною втрати активів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: Ринкова система і організація підприємництва

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок