Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> реферат безкоштовно: Методи кількісної оцінки економічного ризику

Методи кількісної оцінки економічного ризику / сторінка 6

Назва:
Методи кількісної оцінки економічного ризику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,43 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Після того, коли всі показники розраховані, фірма повинна вирішити, яка база повинна використовуватися для порівняння. Таким чином, уся сукупність даних параметрів повинна бути розрахована і для базової економіки (наприклад, економіки своєї власної країни), після чого і проводиться порівняння. Ця ідея представляється досить цікавої тому, що при наявності альтернативних варіантів розвитку зовнішньоекономічної діяльності в різних регіонах є можливість вибору оптимального варіанта.

Дана методика побудована таким чином, що існує можливість коректування результатів первісного аналізу, забезпечуючи в такий спосіб її гнучкість.

Однак, основним недоліком методики Швейцарської банківської корпорації є те, що при її використанні не враховується специфіка визначеного напрямку діяльності. Результатом цього є те, що вона може бути ефективно застосована, в основному, для аналізу ступеня ризику при проведенні зовнішньоекономічної діяльності фірми, і виявити ризик на рівні держави. На підставі даної методики можна судити про фінансову стійкість економіки, а отже, і про рівень ділової активності суб'єктів господарювання.

Інша широко відома методика, для визначення ступеня ризику в цілому по економіці країни розроблена фірмою ВІК! (Німеччина). На підставі опитування 100 незалежних експертів розраховується спеціальний індекс, на підставі якого і позиває про ступінь ризику економіки.

Опитування, проведений за цією методикою, складається з 15 питань, кожний з який має максимальну питому вагу (табл. 4).

Оцінні критерії індексу BER! Таблиця 4

Оцінні критерії Максимальна питома вага, %

Політична стабільність 12

Відношення до іноземних інвестицій 6

Ступінь націоналізації 6

Імовірність і ступінь девальвації внутрішньої валюти 6

Стан платіжного балансу 6

Ступінь розвитку бюрократії 4

Темп економічного росту 10

Конвертованість валюти 10

Якість виконання договорів 6

Рівень витрат на заробітну плату і продуктивність праці 8

Можливість користатися послугами внутрішніх і зовнішніх експертів 2

Ефективність організації комунікації 4

Взаємини між господарськими суб'єктами і державою, зв'язок із громадськістю 4

Умови одержання короткострокових кредитів 8

Умови одержання довгострокових кредитів 8

Відповідям на поставлені питання передує всебічний, глибокий аналіз. Оцінка політичної стабільності дається на підставі методів варіаційного аналізу (проводиться аналіз частоти виникнення і специфіки різного роду протиріч суспільства (наприклад, локальних конфліктів, страйків і ін.). Широко застосовуються при використанні цього методу регресійні моделі, дисперсійний і (чи) пофакторний аналіз, тих складових, котрі впливають на той чи інший параметр.

Такий показник, як темп економічного росту ВНП, розраховується по окремій шкалі (мал. 7).

Річний темп

економічного

росту, %

Оцінка по шкалі

ВERI %

Рис. 7. Оцінка темпу економічного росту для індексу ВERI

Таким чином, ріст ВНП менш чим на 3 % у рік оцінюється на 2,5 % в індексі ВІК1, від 3 до 6 % - на 5 %, від б % до 10 % - на 7,5 %, більш 10 % - на 10 %. Як і в попередній методиці, ступінь розвитку бюрократії (ступінь державного регулювання економіки) оцінюється при використанні моделі Леффера. Крім цього, у даному показнику враховуються і такі параметри, як швидкість грошових переказів усередині країни і за її межами, здійснення митно-контрольних процедур і т.д.

Після проведення аналізу складових індексу ВІР1 економіка тієї країни, що має більш високе значення індексу, є більш стабільної, а отже, і менш ризикованої.

Об'єктивний недолік даної методики, також як і попередньої, полягає в тому, що вона не враховує тих ризиків, що можуть виникнути безпосередньо при функціонуванні фірми. Обидві методики носять більш глобальний характер, на підставі яких можна судити про ступінь ризикованості всієї економіки, а не конкретного напрямку підприємницької діяльності, що фірма планує розвивати в даній країні. Таким чином, використовувати дані методики доцільно при проведенні зовнішньоекономічної діяльності.

Що стосується спеціальних методик експертної оцінки ступеня ризику конкретного напрямку діяльності підприємства, то вони повинні розроблятися як з урахуванням ступеня ризику в даній економіці (основою для цього можуть служити методики Швейцарської банківської корпорації і BERI), так і з урахуванням специфічних особливостей даного суб'єкта господарської діяльності і тимчасового простору, охоплюваного аналізом.

Аналітичний метод

Аналіз економічної літератури, присвяченої проблемам оцінки ступеня ризику за допомогою використання аналітичного методу, показав, що його доцільно звести до декількох взаємозалежних етапів.

На першому етапі здійснюється підготовка до аналітичній обробці інформації, що містить у собі:

1) визначення ключового параметра, щодо якого виробляється оцінка конкретного напрямку підприємницької діяльності (наприклад, обсяг продажів, обсяг прибутку, рентабельність і т.д.);

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Методи кількісної оцінки економічного ризику

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок