Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Суть ринку. Ринковий механізм регулювання економічних відносин

Суть ринку. Ринковий механізм регулювання економічних відносин

Назва:
Суть ринку. Ринковий механізм регулювання економічних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,01 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Суть ринку. Ринковий механізм регулювання економічних відносин
План
1. Суть ринку. Ринкові відносини, їх суб'єкти й об'єкти
2. Основні умови формування ринку і принципи його функціонування
3. Ринковий попит, ринкова пропозиція і фактори, що на них впливають
4. Взаємозв'язок попиту, пропозиції і ціни. Ринковий механізм регулювання економічних відносин
5. Функції ринку. Види ринків

Суть ринку. Ринкові відносини, їх суб'єкти й об'єкти
Світовий досвід показує, що найефективнішою формою організації економічного життя є ринкова система. Ринок — це складне й багатопланове поняття. У первинному розумінні слово ринок означає певне місце, де продаються й купуються товари. У минулому переважно це була торгова площа в центрі міста або спеціально обладнане приміщення, де зустрічалися продавці й покупці. Тут у результаті домовленості встановлювалися ціни на товари, які в обмін на гроші переходили в руки покупців.
Унаслідок розвитку засобів зв'язку необхідність певного місця для зустрічі продавців і покупців стає не суттєвим. Суб'єкти ринку в сучасних умовах мають можливість контактувати й вирішувати свої проблеми іншим чином. За наявності сучасних засобів зв'язку покупець може, не виходячи з дому, вибрати потрібний товар на сайті електронного магазину в Інтернеті, заплатити за нього з допомогою електронної картки, не вступаючи у фізичний контакт з продавцем, і йому привезуть додому куплений товар.
Отже, поняття "ринок" розширилося. Тому сьогодні економісти розуміють ринок як певну систему відносин, що забезпечує нормальну взаємодію продавців і покупців, як механізм, що зводить докупи покупців і продавців окремих товарів і послуг. Це вузьке тлумачення поняття "ринок".
У широкому розу мінні "ринок" — це певний спосіб організації су спільного життя. Характерними ознаками його є:
1) комерційний характер взаємовідносин між економічними суб'єктами;
2) конкуренція між господарськими суб'єктами;
3) формування економічних пропорцій під впливом динаміки цін та конкурентної боротьби;
4) самостійність учасників економічного процесу;
б) формування цін на основі попиту та пропозиції; 6) економічна відповідальність.
Суспільне господарство, яке функціонує на ринкових засадах, називається ринковою економікою.
Суб'єктами ринкової економіки можуть бути всі фізичні й юридичні особи, тобто окремі особи, трудові колективи і юридичні особи всіх форм власності. Як юридичні особи можуть виступати державні і приватні підприємства, кооперативи, орендні підприємства, фермерські господарства, акціонерні товариства, малі підприємства та інші.
В останні десятиліття під впливом НТП роль деяких суб'єктів ринку суттєво змінилася. Значно зменшились можливості й переваги велико-серійного виробництва, гігантських підприємств та об'єднань. Водночас рентабельність і життєздатність малих підприємств суттєво збільшилася, внаслідок чого в країнах з ринковою економікою зросла частка малих фірм. Малі фірми мають деякі переваги. До них належать:
1) здатність швидко й ефективно реагувати на кон'юнктуру ринку;
2) здатність мобілізовувати виробничі ресурси населення;
3) здатність істотно впливати на формування конкурентного середовища;
4) здатність швидко організовувати і реорганізовувати свою діяльність.
Недоліком їх є те, що мають малі можливості для впровадження нової високопродуктивної техніки та нових технологій. Вони не можуть застосовувати поділу праці і спеціалізації у виробництві.
Об'єктами ринкових відносин у сучасній економіці стають усі результати суспільної діяльності" Ними можуть бути матеріальні продукти праці (засоби виробництва, предмети споживання, послуги), інтелектуальні продукти праці (інформація, наукові ідеї), робоча сила, цінні папери (акції, облігації), валюта, позичкові капітали та ін.
Як явище господарського життя ринок з'явився багато сотень років тому як наслідок природно-історичного розвитку виробництва і обміну. Відбувалося це через розвиток суспільного поділу праці, появу економічно самостійних, юридично незалежних господарських суб'єктів і перехід від натурального виробництва до прямого продуктообміну, а потім — і до товарного обміну на ринку із застосуванням грошей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Суть ринку. Ринковий механізм регулювання економічних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок