Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Особливості процесів ринкового реформування в аграрному секторі економіки України

Особливості процесів ринкового реформування в аграрному секторі економіки України

Назва:
Особливості процесів ринкового реформування в аграрному секторі економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,98 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Особливості процесів ринкового реформування
в аграрному секторі економіки України”


ПЛАН
1. СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ АГРАРНИХ ВІДНОСИН В РИНКОВИХ УМОВАХ
2. ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ, МІСЦЕ ЇХ РЕФОРМУВАННЯ
3. ВАРТІСТЬ ЗЕМЛІ
4. ШЛЯХИ РЕФОРМУВАННЯ АГРАРНИХ ВІДНОСИН
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Сутність та особливості аграрних відносин
в ринкових умовах
Особливу сферу виробничих відносин складають аграрні відносини, пов’язані зі специфікою сільськогосподарського виробництва. В його основі лежить здатність рослинних і тваринних організмів до природного відтворення, що залежить від природних умов, тобто економічний процес відтворення завжди тісно переплітається з природним. А звідси, результат господарювання в цій галузі залежить як від працівника, так і від природних умов.
Економічні відносини в аграрному секторі – це відносини, які виникають з приводу привласнення й використання землі та інших засобів сільськогосподарського виробництва, а також виробництва, розподілу, обміну та споживання сільськогосподарської продукції.
Основними суб’єктами економічних відносин в аграрному секторі виступають:
а) суспільство;
б) держава;
в) виробничі колективи;
г) індивідуальні виробники сільськогосподарської продукції.
Аграрні відносини є складовою частиною всієї системи економічних відносин суспільства. Найбільш чітко цей зв’язок проявляється в процесах агропромислової інтеграції. В результаті агропромислової інтеграції формується господарська одиниця, яка називається агропромисловий комплекс ( АПК).
Структура АПК включає в себе:
1) галузі промисловості, які забезпечують сільське господарство знаряддями праці;
2) галузі сільського господарства;
3) галузі, які обслуговують сільськогосподарське виробництво ( переробка, транспортування, збереження, реалізація і т.д.).
Особливості аграрних відносин полягають в тому, що:
1) земля в сільському господарстві – головний об’єкт виробничих відносин і основний засіб виробництва;
2) розбіжність робочого періоду з часом виробництва, що зумовлює сезонний характер виробництва;
3) кінцеві результати сільського господарства залежать не тільки від праці людини, але й від природно-кліматичних умов;
4) виникає складність економічних зв’язків;
5) сільське господарство більш широко використовує кредити.
Особливості сільськогосподарського виробництва породжують певну специфіку у відносинах між людьми з приводу землі як основного об’єкту господарювання, в обороті капіталу, зайнятого в сільськогосподарському виробництві.
2. Особливості сучасних земельних відносин в Україні,
місце їх реформування
Особливості сучасного стану аграрних трансформувань в Україні значною мірою зумовлені резуль-татами виконання Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки". Відбулися великі зміни соціально-економічного і організаційного характеру. Важливий крок зроблено у формуванні нової організаційної структури аграрного сектора, в якій тепер майже всі суб'єкти господарювання ґрунтуються на засадах приватної власності на землю та на інші засоби виробництва — і господарські товариства, і сільськогосподар-ські виробничі кооперативи, і приватно-орендні підприємства. Трансформування КСП у названі структури супроводжувалося формуванням селянських (фермерських) гос-подарств (СФГ). Але даний процес не відрізнявся активністю. Разом з тим він харак-теризувався істотним розширенням землекористування цих господарств шляхом оренди земельних часток колишніх членів реорганізованих колективних господарств. Земельні ділянки значної маси ОПГ членів реорганізованих КСП розширено за раху-нок приєднання земельних часток (або їх частин), виділених у натурі. У цілому вели-кого поширення набула оренда земельних ділянок і земельних часток без виділення їх у натурі.
Процес реорганізації КСП відповідно до грудневого (1999 p.) Указу Президента України мав певні особливості. По-перше, він здійснювався у досить стислі строки (з грудня 1999 p.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Особливості процесів ринкового реформування в аграрному секторі економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок