Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Макроекономіка та її показники

Макроекономіка та її показники

Назва:
Макроекономіка та її показники
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,73 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
на тему:
Макроекономіка та її показники


Поняття макроекономіки, значення її вивчення на сучасному етапі. Макроекономіка –одна з наук, що вивчає закономірності функціонування економіки. Але економіка є складною системою. Тому крім макроекономіки її вивчають багато інших економічних наук: політична економія, мікроекономіка, маркетинг, менеджмент, галузеві та функціональні економіки та ін. Разом із тим макроекономіка як наука насамперед спирається на положення та висновки політичної економії про розвиток виробничих відносин, розширене відтворення, дію об'єктивних економічних законів та механізми їх використання у практиці господарювання. Вона також має безпосередній зв'язок з математикою і статистикою, широко використовує методи економіко-математичного моделювання, що перетворює її у точну науку, дозволяє перейти від якісного до кількісного аналізу економічних явищ, процесів та закономірностей, що відбуваються в економіці. Отже, макроекономіка формує наукові уявлення про функціонування економіки на національному рівні. Аналізуючи основні фактори і наслідки макроекономічного розвитку, ця наука водночас пропонує певні «рецепти», методи активного впливу на об'єкт свого дослідження, тобто на процес розширеного відтворення.
Щоб зрозуміти місце макроекономіки в системі економічних наук, треба насамперед з'ясувати її функції. А вона виконує:
1) теоретико-пізнавальну функцію, коли пояснює закономірності розвитку національної економіки, процеси та явища економічного життя суспільства.
2) практичну функцію, суть якої полягає в тому, що макроекономіка виробляє рекомендації для проведення економічної політики.
3) світоглядно-виховну функцію, змістом якої є формування економічного мислення, економічної психології та економічної культури людей.
4) методологічну функцію, адже сформульовані нею наукові уявлення про механізм функціонування національної економіки та поняттєво-категоріальний апарат використовують інші економічні науки.
Вивчення макроекономіки сьогодні надзвичайно важливо з багатьох причин. Макроекономічні явища відіграють центральну роль в успіхах або невдачах будь-якої країни. Держава може впливати на своє економічне становище через економічну політику, зокрема видатки, податки, зміну грошово-кредитних відносин. Дискусії навколо макроекономічних проблем формують окремі розділи в платформах політичних партій та їхніх кандидатів.
Особливе місце в макроекономічному аналізі займає визначення основних цілей та засобів їхньої реалізації. Якщо до основних цілей належать високі темпи економічного зростання, стабільність рівня цін на вільному ринку, рівновага експорту та імпорту і стабілізація валютного курсу, то до вказаних засобів — фіскальна політика, грошова політика, політика регулювання доходів і зовнішньоекономічна політика.
Важливе місце в економічній діяльності будь-якої країни посідає фіскальна політика. Один із головних макроекономічних інструментів — урядові видатки і податки, які складають елементи фіскальної політики. Урядові видатки — ключ, що визначає сукупні видатки, за допомогою яких досягається короткочасне коливання реального ВНП. Податкова система відіграє в макроекономіці подвійну роль. По-перше, податки скорочують доходи населення. Високі податки знижують споживчі видатки, що, у свою чергу, веде до зменшення сукупного попиту і виробленого ВНП. По-друге, податки можуть впливати на рівень потенційного обсягу виробництва, оскільки зниження податків на доходи від інвестицій в нові галузі спонукає підприємців до збільшення вкладів у виробництво, що зумовлює підвищення продуктивності праці і зростання потенційного ВНП.
Другим важливим інструментом макроекономіки є грошова політика. Прискорення або уповільнення зростання маси грошей підвищує або знижує ставку відсотка, заохочує або стримує інвестиції.
Третім напрямком макроекономічної політики можна вважати політику регулювання доходів. Коли контроль над інфляцією стає головною метою політики, уряди вишукують шляхи гарантування стабільних цін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Макроекономіка та її показники

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок