Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Загальні принципи управління економічними системами

Загальні принципи управління економічними системами

Назва:
Загальні принципи управління економічними системами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,83 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Загальні принципи управління економічними системами


Процеси управління є предметом дослідження кількох наукових напрямків. Так, загальні принципи управління досліджуються в кібернетиці. Проблеми управління технічними системами без участі людини вивчаються в теорії автоматичного управління (ТАУ). Особливості управління в соціально-економічних системах є предметом менеджменту. Але в усіх цих галузях необхідне знання загальних законів функціонування систем, які ґрунтуються на застосуванні системного підходу та досліджуються в межах загальної теорії систем і системного аналізу.
Під управлінням розуміють процес формування цілеспрямованої поведінки системи за умов зміни зовнішнього середовища через інформаційний вплив, який здійснюється людиною (групою людей) або приладом.
У системах з управлінням у будь-якому разі можна виділити підсистему управління (СУ) та керовану підсистему, або об’єкт управління (ОУ). Управління ґрунтується на зборі та обробленні інформації, що розглядається як своєрідний ресурс. Тому однією із головних передумов управління є зворотний зв’язок, тобто передання інформації про стан керованої підсистеми та зовнішнього середовища до системи управління, обмін інформацією між цими системами та зовнішнім середовищем.
Схематично систему з управлінням зображено на рис. 18.
Тут X — інформація про стан зовнішнього середовища (зовнішній вплив на об’єкт управління), X? — інформація про стан зовнішнього середовища, що наявна в СУ, Y — інформація про стан об’єкта управління, Y? — інформація про стан об’єкта управління, що наявна в СУ, u — командна інформація.
Рис. 18. Загальна схема системи з управлінням
СУ реалізує завдання стабілізації, виконання програми, стеження й оптимізації та забезпечує тим самим або утримання вихідних характеристик та стану системи при зміні зовнішніх впливів у заданих межах, або виконання системою дій щодо зміни її характеристик чи характеристик зовнішнього середовища (перехід на нову траєкторію).
Об’єкт управління в цьому разі виступає як інструмент або засіб, що реалізує основну функцію системи. Система зв’язку забезпечує обмін інформацією між СУ та ОУ.
Завданнями управління в такому разі будуть:
синтез структури та параметрів ОУ, що відповідає головній цілі системи (закону функціонування);
синтез структури та параметрів СУ, тобто визначення типу структури управління, кількості рівнів ієрархії та типу зв’язків між ними з урахуванням головної цілі управління системою та обмежень щодо витрат (на розроблення, чисельність управлінського персоналу тощо), визначення масивів інформації, що підлягають передаванню, обробленню та зберіганню;
синтез параметрів та структури системи зв’язку.
Функції управління. Конкретні функції управління реалізуються через застосування певних методів управління. Залежно від їхнього змісту методи управління економічними системами поділяють на:
економічні;
організаційні;
правові;
соціальні.
Принципи управління єдині для всіх рівнів ієрархії соціально-економічних систем, але по-різному реалізуються залежно від об’єкта управління та функцій, що виконуються. Серед головних функцій, які виконують при управлінні соціально-економічними системами, виділяють:
планування (оперативне, тактичне та стратегічне);
прогнозування;
організацію;
аналіз та контроль;
зв’язок.
Для врахування людського фактору в окрему групу виділяють функції стимулювання та мотивації.
Стратегічне планування. На стадії стратегічного планування розглядають необхідність та можливість зміни структури, властивостей та закон функціонування системи, відбувається вибір головних цілей системи, визначаються бажані кінцеві результати та методи досягнення цілей і результатів. Методи та засоби досягнення поставлених цілей (у тому числі необхідні ресурси, послідовність їх використання) визначаються без деталізації. На цьому етапі визначається образ подальших дій та забезпечуються засади для майбутніх довгострокових рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальні принципи управління економічними системами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок