Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Фірма в системі ринкових відносин

Фірма в системі ринкових відносин

Назва:
Фірма в системі ринкових відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,82 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Фірма в системі ринкових відносин


Фірма, як об'єкт і суб'єкт мікроекономічного аналізу в системі ринкових відносин. Фірма – економічний агент, що є споживачем засобів виробництва на ринках засобів, виробником продукції та її продавцем на ринках товарів і послуг. Головною метою діяльності фірми є отримання максимального прибутку, який виступає як різниця між виручкою та вартістю виробництва.
Слово "фірма" походить з італійської мови і означає підпис, тобто торгове ім'я комерсанта. І сьогодні у ФРН, згідно з Торговим кодексом, фірма – це ім'я юридично самостійного комерсанта, під яким він проводить свою діяльність і яким підписує договори.
Протягом кількасот років фірма була і залишається вагомим інструментом реалізації економічного та соціального прогресу. Вона ефективно функціонує при дотриманні певних умов, а саме тоді, коли існує недоторканість приватної власності та свободи особи. Фірма є місцем прикладання землі, праці, капіталу та підприємницького хисту, вона на практиці реалізує економічні інтереси національного господарства. Додамо також, що фірма розвиває інфраструктуру, створює робочі місця, забезпечує доходи на фактори виробництва, виробляє національне багатство тощо. Враховуючи те, що ресурси суспільства є обмеженими, фірми намагаються задовольнити безмежні потреби людей.
Фірми працюють з різною ефективністю, тому одні з них розвиваються і процвітають, а інші – банкрутують і вмирають.
Відповідно до правових аспектів розрізняють такі типи фірм:
- індивідуальна підприємницька фірма (один власник, який є менеджером);
- партнерство (колективне підприємство; кілька власників, які можуть працювати на фірмі);
- корпорація (багато співвласників-акціонерів, які для управління наймають менеджерів) (рис. 1).
Слід зазначити, що у вітчизняному законодавстві не використовується термін ''фірма'', а більш поширеним є "підприємство". В Україні правові аспекти діяльності підприємств регулюються Законами України "Про підприємництво", "Про власність" та ін., в яких визначаються поняття підприємства, підприємництва, організаційно-правові форми підприємництва.
Рисунок 1. Основні типи фірм
Зауважимо, що поняття "фірма" і "підприємство" не завжди збігаються. Відповідно до існуючої теорії, підприємство – це економічна одиниця, в якій поєднуються фактори виробництва. Часто до складу фірми входить одне або кілька підприємств. Якщо фірма має одне підприємство, то поняття фірми і підприємства збігаються. У сучасній економіці більшість фірм мають одне підприємство. Однак існують і такі, які володіють та управляють кількома підприємствами.
Фірма, що володіє кількома підприємствами, які виробляють однакову продукцію є фірмою з горизонтальною структурою. Всі підприємства цієї фірми виконують подібні функції на товарному ринку. Проте фірма може володіти і управляти кількома підприємствами, кожне з яких здійснює свою стадію виробництва на відміну від інших. Фірми. що об'єднують такі підприємства, називаються фірмами з вертикальною структурою. Крім того, існують фірми-конгломерати. Конгломерат – це фірма, яка виробляє широкий асортимент різних товарів та послуг на ринках. Наприклад, конгломератом можна назвати фірму, яка виробляє запчастини, взуття, цукерки, фарби тощо. В цілому на сучасному ринку існує багато різних фірм. Це і справжні гіганти, які захоплюють більшу частину ринку для реалізації своїх товарів, і дрібні фірми, що виробляють незначний обсяг продукції.
Отже, сучасна фірма – це складний багатогалузевий комплекс промислових, торгових та фінансових підприємств національного та міжнародного рівня. Головне в сьогоднішній фірмі – її кадри: підприємці, менеджери, вчені, інженери, робітники з їх майстерністю, професіоналізмом, компетентністю, інноваційним потенціалом, конкурентною енергією, управлінськими новаціями, що спираються на конкретну матеріально-технічну базу і реальну величину функціонуючого капіталу. Процвітання фірми, її популярність – похідні від таланту і праці її колективу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фірма в системі ринкових відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок