Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Економічний ріст

Економічний ріст

Назва:
Економічний ріст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,36 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Економічний ріст


Виробництво і відтворення: суть, типи, джерела відтворення. Нагромадження та інвестиції. Суспільство не може перестати споживати, тому повинно постійно виробляти. З огляду на це, процес виробництва повинен постійно повторюватися і проходити одні і ті ж стадії. Тобто потрібен процес відтворення усіх елементів продуктивних сил: робочої сили, основних та оборотних фондів та ін.
Економічне відтворення відбувається як в межах окремих підприємств і домогосподарств, галузей і регіонів, так і в масштабі всього суспільства. Основою суспільного відтворення є відтворення на окремих підприємствах і домогосподарствах, або одиничне (індивідуальне відтворення). Відтворення на окремому підприємстві є вихідною і необхідною ланкою всього суспільного відтворення.
Суспільне економічне відтворення не є простою сумою одиничних процесів відтворення окремих підприємств. Доведено, що в суспільному відтворенні з'являються нові якісні елементи, які відсутні на рівні первинних підприємств. Так, вищим інтересом підприємства є максимізація прибутку, а суспільного виробництва — максимізація добробуту населення. Підприємство орієнтується на ринковий попит, а суспільне виробництво — на сукупний попит і т. д.
Суспільне економічне відтворення являється єдністю всіх частин, що його утворюють:*
виробництва, розподілу, обміну, споживання;*
домогосподарств, підприємств, галузей, економічних регіонів і всього виробництва;*
продуктивних сил, складових його частин і економічних відносин;*
суспільного виробництва і суспільного споживання.
В усій системі відтворювальних зв'язків визначальним є виробництво, бо саме воно створює все необхідне для життя і задоволення потреб людей.
Економічне відтворення суспільства включає в себе такі найважливіші елементи:
відтворення суспільного продукту та його конкретних форм;
відтворення людського ресурсу як особистісного фактора виробництва та його зайнятості;
відтворення основного і оборотного капіталу суспільства, тобто засобів виробництва як необхідних умов суспільного процесу відтворення;
відтворення національного багатства;
відтворення споживання;
відтворення економічних відносин (рис. 1).
Рисунок 1 – Елементи суспільного відтворення
Засоби виробництва і людський фактор у своїй єдності являють собою продуктивні сили суспільства. Тому економічна теорія досліджує також і відтворення продуктивних сил як матеріальної бази всієї економічної системи суспільства. Розрізняють просте і розширене відтворення економічної системи.
Просте відтворення — це відновлення процесу суспільного виробництва з року в рік у незмінних масштабах. При простому відтворенні прибуток та інші доходи не використовуються на заощадження та інвестиції, тобто на розширення виробництва товарів і послуг, а повністю споживаються домогосподарствами. Просте суспільне відтворення було типовим для докапіталістичних економічних формацій, для так званої традиційної економіки.
Розширене відтворення економіки — це відтворення суспільного виробництва в зростаючих розмірах. У цьому разі частина прибутку та інших доходів підприємств і домогосподарств нагромаджується та інвестується у виробництво з метою розширення його межі виробничих можливостей.
Підприємці, намагаючись одержати максимум прибутку, значну частину його капіталізують, тобто спрямовують на розширення основного і оборотного капіталу, а на цій основі — і виробництва. Проте просте відтворення продовжує існувати як елемент розширеного відтворення економіки. Так, складовою частиною розширеного відтворення суспільного виробництва є відтворення тієї кількості капіталу, людського ресурсу і продукту, яке було в наявності в попередній період.
При умові розширеного відтворення створена в суспільстві частина додаткової вартості вкладається у виробництво, в капітал, тобто відбувається процес нагромадження капіталу. Нагромадження являє собою частину чистого доходу (прибутку), яку суб'єкт господарювання спрямовує на розвиток виробництва.
Норма нагромадження розраховується як відношення величини нагромадження в суспільстві до загальної величини обсягу національного доходу, створеного за відповідний період (виражена в процентах).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Економічний ріст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок