Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Економічний зміст закону попиту.

Економічний зміст закону попиту.

Назва:
Економічний зміст закону попиту.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,65 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Економічний зміст закону попиту.


Проста модель по-питу і пропозиції, на думку шведського економіста К. Еклунда, існує майже 200 років, а її більш розвинута форма впродовж останніх 100 років є ядром політичної економії. Проста модель відображає поведінку покупця і продавця, співвідношення попиту і пропозиції та динамі-ку цін під час купівлі-продажу одиниці будь-якого това-ру. Перш ніж розглядати цей механізм, з'ясуємо сутність попиту і пропозиції.
Вивченню попиту, пропозиції та механізму їх взаємо-дії в марксистській політичній економії приділялося не-достатньо уваги. Це не могло не позначитися на процесі пізнання цих категорій: вони визначалися на такому абстрактному рівні, який не дав змоги використати їх при розв'язанні конкретних проблем. За визначенням К. Мар-кса, попит — це представлена на ринку потреба в товарах, а пропозиція — продукт, який є на ринку або може бути доставлений на нього. Американські економісти К. Макконнел та С. Брю визначають попит як кількість продук-ту, який споживачі готові та спроможні купити за певну ціну з можливих цін упродовж відповідного часу. Пропо-зиція, на їхню думку, — це пікала, що показує різні кіль-кості продукту, які виробник бажає і спроможний виро-бити й запропонувати для продажу на ринку за кожну конкретну ціну з можливих цін упродовж певного часу.
Найбільш узагальненими є такі визначення попиту і пропозиції:
Попит — платоспроможна потреба або сума грошей, яку покупці можуть і мають намір заплатити за необхідні для них товари і пос-луги.
Пропозиція — сукупність на ринку товарів і послуг з певними ці-нами, які готові продати виробники.
Попит на товар залежить від багатьох факторів. Так, К. Еклунд, розглядаючи попит покупців на сорочки, називає такі основні фактори: 1) величина доходу покуп-ців; 2) кількість сорочок, які вони вважають за необхід-не мати; 3) наявність у них відповідного одягу (джемпе-ри, жилети та ін.), який можна використати замість сорочок; 4) ціни на ці товари (дешевші чи дорожчі вони за сорочки); 5) смак і мода; 6) ціни подібних сорочок. До цих факторів можна додати цінові та дефіцитні очікуван-ня, зміни в структурі населення, економічну політику уряду (зокрема, допомога, яку уряд надає бідним верст-вам, та ін.).
Розглядаючи еластичність попиту залежно від рівня цін, західні економісти сформулювали закон попиту.
Закон попиту — закон, згідно з яким за незмінюваності всіх інших параметрів зниження ціни зумовлює відповідне зростання вели-чини попиту, і навпаки.
Отже, між ціною і величиною попиту існує обернена залежність. Про дію цього закону свідчить, по-перше, те, що низькі ціни спонукають споживачів купувати товари, практика розпродажу товарів за зниженими цінами. По-друге, оскільки споживання підпорядковане принципу знижувальної граничної корисності (покупець товару отримує менше задоволення або корисності від кожної наступної одиниці продукції), споживачі купують додат-кові одиниці продукту лише за умови, що його ціна зни-жується. По-третє, ефект доходу і ефект заміщення. Ефект доходу вказує на те, що за нижчої ціни товару споживач може купити його, не відмовляючи собі у придбанні інших альтернативних товарів. Ефект замі-щення виражається в тому, що за нижчої ціни споживач хоче придбати дешевий товар замість аналогічних, які стали відносно дорожчими.
Ефект доходу і ефект заміщення діють в одному на-прямі (тобто зумовлюють зростання обсягу попиту при зниженні цін) під час купівлі товарів середньої та висо-кої якості й у протилежному напрямі — під час купівлі товарів низької якості. При цьому у випадку незначної кількості товарів низької якості (наприклад, маргарину порівняно з маслом) ефект заміщення переважатиме ефект доходу, і споживачі купуватимуть більше маргари-ну. На практиці спостерігається ситуація, коли зі зни-женням ціни на товар попит на нього скорочується, а з підвищенням — зростає (наприклад, при подорожчанні картоплі незаможні сім'ї починають споживати її біль-ше, цілком відмовляючись при цьому від споживання м'яса), що означає переважання ефектом доходу ефекту заміщення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічний зміст закону попиту.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок